Remont drogi gminnej (ul. Słowackiego) na dz. nr 113/77,461/57 w m. Legnickie Pole

GMINA LEGNICKIE POLE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358847
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358847/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 13:32
Lokalizacja
Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c1d15525-921b-44ca-8417-a9a642cecc2e
Identyfikator
6911276075
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE "HEMIZ BIS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄProchowice, PL · lot 0
658 824,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358847 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej (ul. Słowackiego) na dz. nr 113/77,461/57 w m. Legnickie Pole

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Klasztorna 20

1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@legnickiepole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c1d15525-921b-44ca-8417-a9a642cecc2e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej (ul. Słowackiego) na dz. nr 113/77,461/57 w m. Legnickie Pole

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1d15525-921b-44ca-8417-a9a642cecc2e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358847

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019136/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont drogi gminnej (ul. Słowackiego) na dz. nr 113/77,461/57 w m. Legnickie Pole

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusz Solidarności Unii Europejskiej

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284831

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ORG.271.15.2026.R.TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotowy odcinek znajduje się w miejscowości Legnickie Pole i obejmuje ul. Słowackiego stanowi drogę wewnętrzną. W przedmiotowym zakresie istniejąca jezdnia Słowackiego jest o nawierzchni szutrowej wraz z szutrowymi poboczami. Teren na którym przebiega droga posiada kanalizację deszczową umożliwiającą odprowadzenie wód opadowych. W stanie istniejącym na obszarze objętym przedmiotowym zamierzeniem budowlanym istniejącą następujące sieci:
1) sieć wodociągowa.
2) Kanalizacja deszczowa i sanitarna
4) sieć energoelektryczna (eN)
5) sieć teletechniczna
3. Teren inwestycji nie jest objęty ochroną przyrody.
4. W ramach przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego projektuje na ul. Słowackiego nawierzchnię o szerokości 5,0 m ograniczoną krawężnikami.
5. W ramach przebudowy zostaną wykonane nowe nawierzchnie jezdni, zostanie wykonane nowe oznakowanie pionowe. Przyjęte do projektowania parametry dla drogi ul. Słowackiego są następujące:
• klasa techniczna: L,
• nośność nawierzchni: 115kN,
• kategoria ruchu: KR1,
• prędkość projektowa: Vp=40km/h,
• ilość pasów ruchu: 2,
• szerokość pasów ruchu: 2,50 m, (przyjęto na podstawie §17 ust. 1 pkt.6)
• pochylenie poprzeczne pasów ruchu: 2%,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 658824,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 925310,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 658824,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunalne "Hemiz-Bis" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390410810

7.3.3) Ulica: Sienkiewicza 27c

7.3.4) Miejscowość: Prochowice

7.3.5) Kod pocztowy: 59-230

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

POL-DRÓG S.A.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 658824,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane