Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku"
POWIAT PŁOŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358901
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358901/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 13:43
- Lokalizacja
- Płońsk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f50ee946-5b8d-41d6-b726-2a538330b3b3
- Identyfikator
- 5671788408
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358901 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PŁOŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377712
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Płocka 39
1.5.2.) Miejscowość: Płońsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jchmielewska@powiat-plonski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-plonski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f50ee946-5b8d-41d6-b726-2a538330b3b31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f50ee946-5b8d-41d6-b726-2a538330b3b3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358901
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024189/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja pracowni w Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku w ramach projektu pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, Priorytetu V Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.3 Infrastruktura w edukacji zawodowej, typ projektu: Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246615
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 272.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji pracowni obrabiarek konwencjonalnych i sterowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest specyfikacji warunków zamówienia i załącznikach do niej, w tym w opise przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 10 do SWZ) oraz dokumentacji projektowej (Załącznik Nr 10a do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
45262300-4 - Betonowanie
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zamawiający zwiększył środki finansowe przeznaczone na realizację zamówienia do kwoty najkorzystniejszej oferty oraz na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. cena –znaczenie kryterium 60%, okres gwarancji – znaczenie kryterium 40%, dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe BUDEX Sp. z o.o. ul. Graniczna 20; 05-092 Łomianki. Wykonawca w dniu 17 lipca 2026 r. uchylił się od podpisania umowy.
Kolejna oferta z najniższą ceną (640 912,31 zł) Wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o. o. ul. Młodzieży 9D; 30-829 Kraków przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia środków finansowych na realizację zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 7) w związku z art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j.-Dz. U. z 2026 r., poz. 793).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 442800,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 781050,00 PLN
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |