Odbudowa drogi powiatowej nr 3278D, km 2+060 - 4+721 [powódź - wrzesień 2024 r.] - Zabłocie, I etap: km 3+708 - 4+708

Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00358961
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00358961/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-23 13:53
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-08780939-5dba-48aa-9508-cc69b6e86371
Identyfikator
890723858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358961 z dnia 2026-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa drogi powiatowej nr 3278D, km 2+060 - 4+721 [powódź - wrzesień 2024 r.] - Zabłocie, I etap: km 3+708 - 4+708

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 2k

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_klodzko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa drogi powiatowej nr 3278D, km 2+060 - 4+721 [powódź - wrzesień 2024 r.] - Zabłocie, I etap: km 3+708 - 4+708

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08780939-5dba-48aa-9508-cc69b6e86371

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358961

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045687/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Odbudowa drogi powiatowej nr 3278D km 2+060 + 4+721 [powódź - wrzesień 2024 r.] - Zabłocie, I etap : km 3+708 - 4+708

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314138

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.241.42.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych;
2) wykonanie robót zabezpieczających oraz pielęgnacyjnych w obrębie istniejącego drzewo-stanu;
3) wykonanie robót ziemnych, w tym korytowania pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
4) wykonanie konstrukcji i nawierzchni jezdni kategorii ruchu KR2 z mieszanki mineralno-asfaltowej AC11S;
5) wykonanie zjazdów o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej;
6) wykonanie chodników z kostki betonowej;
7) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego oraz ścieków przykrawężnikowych z kostki grani-towej 10×10 cm;
8) wykonanie elementów ulic, w tym krawężników i obrzeży;
9) wykonanie przepustów oraz kanalizacji deszczowej, obejmującej przepusty pod zjazdami i pod drogą, sieć kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami;
10) wykonanie remontu obiektu mostowego M-1, w tym wykonanie opaski z żywicy na obiek-cie mostowym, zgodnie z dokumentacją projektową;
11) odtworzenie rowów przydrożnych;
12) wykonanie nasypów;
13) wykonanie robót wykończeniowych i uzupełniających;
14) wykonanie docelowej organizacji ruchu, obejmującej oznakowanie pionowe i poziome.
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie historycznego układu ruralistycznego miejscowości oraz w granicach strefy obserwacji archeologicznej dla miejscowości o genezie średniowiecznej. Obszar inwestycji figuruje w wojewódzkiej ewidencji zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie za-bytków i opiece nad zabytkami.
Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia powyższych uwarunkowań przy planowaniu i realizacji robót, w tym do prowadzenia prac zgodnie z decyzjami oraz uzgodnieniami właści-wego organu ochrony zabytków, a także do zapewnienia - w przypadku, gdy wynika to z wyda-nych decyzji administracyjnych lub obowiązujących przepisów - nadzoru archeologicznego prowadzonego przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia oraz do współpracy z tym nadzorem przez cały okres wykonywania robót.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) kosztorys pomocniczy - załączniki nr 11 do SWZ
2) opis techniczny - załącznik nr 12 do SWZ
3) projekt techniczny - załącznik nr 13 do SWZ
4) opinia geotechniczna - załącznik nr 14 do SWZ
5) uzgodnienia - załącznik nr 15 do SWZ
6) projekt stałej organizacji ruchu (PSOR) - załącznik nr 16 do SWZ
3. Szczegółowe techniczne warunki wykonania robót określa: Szczegółowa Specyfikacja Techniczna (SST) - załącznik nr 17 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, to jest do 16.07.2026 r. do godziny 10:00 wpłynęły 4 oferty. Po dokonaniu oceny złożonych ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający stwierdził, że cena oferty z najniższą ceną, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia, wynoszącą: 1.945.000,00 zł brutto.
Zamawiający informuje, że aktualnie nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną. W związku z powyższym, zaistniała przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.
2026-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane