„Modernizacja studni awaryjnej dla Stacji Uzdatniania Wody w Olszanicy, gm. Zagrodno”
GMINA ZAGRODNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00358999
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00358999/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-23 14:00
- Lokalizacja
- Zagrodno, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-03f1b945-bcc1-46e3-b9b7-f43144ed8509
- Identyfikator
- 6941566139
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00358999 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Modernizacja studni awaryjnej dla Stacji Uzdatniania Wody w Olszanicy, gm. Zagrodno”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGRODNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647676
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 52
1.5.2.) Miejscowość: Zagrodno
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-516
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzagrodno@zagrodno.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zagrodno.info/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13401301.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja studni awaryjnej dla Stacji Uzdatniania Wody w Olszanicy, gm. Zagrodno”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03f1b945-bcc1-46e3-b9b7-f43144ed8509
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358999
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001793/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Modernizacja studni awaryjnej dla stacji uzdatnia wody w Olszanicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329412
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie kompletnej instalacji poboru, uzdatniania, kondycjonowania, dezynfekcji i dystrybucji wody ze studni awaryjnej 7A zlokalizowanej w Olszanicy na działce nr 160, obręb Olszanica wraz z rozdzielnicą zasilająco-sterowniczą pomp głębinowych PG (2x około 7,5 kW), zestawu hydroforowego ZH (3x 11kW) wraz z płukaniem filtrów.
Pracę będą prowadzone na czynnym obiekcie umożliwiając nieprzerywaną dostawę wody. Przewiduję się jednorazowe wstrzymanie dostaw wody (zestawu hydroforowego) związane z przepięciem instalacji do 6 godzin. Zamawiający dopuszcza przerwę w pracy pomp głębinowych i systemu filtracji (od wtorku do czwartku) nie dłuższą niż 4 godziny dziennie.
Przedmiotem zadania jest modernizacja istniejącego ujęcia awaryjnego w postaci studni 7A,. W ramach zadania Wykonawca powinien dostarczyć i zamontować wszelkie elementy systemu poboru wody surowej, opomiarowania ujęć, chemicznego kondycjonowania wody, uzdatniania wody surowej, dezynfekcji wody uzdatnionej i jej dystrybucji wykorzystując istniejące uzbrojenie obiektu oraz zdemontować urządzenia, które podlegają wyłączeniu z eksploatacji po dokonaniu dostawy objętej tym zamówieniem.
Docelowo po modernizacji ujęcia awaryjnego woda ujmowana będzie z dwóch istniejących studni głębinowych z wydajnością 30m3/h każda. Woda surowa trafi następnie za pomocą istniejącego zbiorczego kolektora tłocznego do budynku SUW, gdzie będzie ponownie opomiarowana w kolektorze przy pomocy przepływomierza elektromagnetycznego. W kolejnym etapie woda surowa ma zostać napowietrzona i odgazowana w aeratorze centralnym DN800, który należy wyposażyć w awaryjny bypass. Nowy rurociąg wody napowietrzonej uzbroić należy w mieszacz statyczny, gdzie przez chemiczną alkalizację z użyciem wodorotlenku sodu następować będzie regulacja pH wody. Tak przygotowana woda za pomocą nowego rurociągu trafi na dwa filtry DN1400, gdzie przy pomocy złoża kwarcowego i katalitycznego następować będzie redukcja, żelaza i manganu oraz dalsze regulowanie pH poprzez przepływ wody przez złoże odkwaszające, co prowadzi do neutralizacji kwasowości. Jednym z ostatnich elementów uzdatniania wody będzie redukcja azotanów na żywicach jonowymienny, gdzie część wody przekierowywana jest poza układ kolumn jonowych, a następnie mieszana z wodą pozbawioną azotanów. Tak przygotowana woda ma trafić do istniejącego zbiornika retencyjnego o obj. 100 m3. Woda ze zbiornika retencyjnego będzie pobierana przy pomocy nowego Zestawu hydroforowego złożonego z trzech pomp oraz Zestawu pompy płuczącej. Pompa płucząca służyć będzie do płukania złoża filtracyjnego w nowoprojektowanych filtrach DN1400, kolumny jonowe płukane będą jak dotychczas, przy pomocy odejścia Zestawu hydroforowego, które należy wyposażyć w nowy reduktor ciśnienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42912330-4 - Aparatura do oczyszczania wody
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
kwota najniższej oferty przekracza środki finansowe ZamawiającegoSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |