Poprawa efektywności energetycznej na terenie Miasta Jasła w ramach projektu pt. „RozwijaMy Jasło!” wraz z modernizacją budynku Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
Szpital Specjalistyczny w Jaśle
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359105
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359105/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 14:14
- Lokalizacja
- Jasło, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2b152af7-457b-4803-a281-523f3330a6ae
- Identyfikator
- 6851950733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359105 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej na terenie Miasta Jasła w ramach projektu pt. „RozwijaMy Jasło!” wraz z modernizacją budynku Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny w Jaśle
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370444486
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lwowska 22
1.5.2.) Miejscowość: Jasło
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.jaslo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpital.jaslo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej na terenie Miasta Jasła w ramach projektu pt. „RozwijaMy Jasło!” wraz z modernizacją budynku Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b152af7-457b-4803-a281-523f3330a6ae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359105
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069138/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Poprawa efektywności energetycznej i dostępności Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z modernizacją budynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249048
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/15/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5165424,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie roboty budowlanej dla zadania pod nazwą:
Poprawa efektywności energetycznej na terenie Miasta Jasła w ramach projektu pt. „RozwijaMy Jasło!” wraz z modernizacją budynku Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
Poprawa efektywności energetycznej na terenie Miasta Jasła w ramach projektu pt. „RozwijaMy Jasło!” współfinansowanego ze środków Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych Państw Członkowskich Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast „Poprawa efektywności energetycznej i dostępności Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” wraz z modernizacją budynku.
I. Źródło finansowania - środki Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych Państw Członkowskich Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast „Poprawa efektywności energetycznej i dostępności Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” obejmuje:
Roboty ogólne konstrukcyjno-budowlane: wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej; modernizacja przegród pionowych i poziomych wraz z niezbędnymi robotami budowlanymi – izolacja termiczna, izolacja fundamentów, roboty elewacyjne, roboty na zewnątrz budynku, roboty rozbiórkowe podłóg i posadzek wewnątrz wraz z ich odtworzeniem, roboty rozbiórkowe wraz z odtworzeniem tynków i okładzin wewnętrznych (z wyłączeniem pomieszczeń sanitarnych).
Roboty ogólne konstrukcyjno-budowlane wraz z robotami instalacyjnymi: montaż windy.
Roboty instalacyjne: wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji; wymiana instalacji wody ciepłej i cyrkulacji; instalacja fotowoltaiczna; instalacja odgromowa; montaż opraw oświetleniowych; wymiana instalacji elektrycznej wraz z osprzętem.
II. Źródło finansowania - środki własne, obejmuje:
1. Roboty ogólne konstrukcyjno-budowlane: wymiana wewnętrznej stolarki drzwiowej.
2. Roboty ogólne konstrukcyjno-budowlane: montaż sufitów podwieszanych.
3. Roboty ogólne konstrukcyjno-budowlane: wyburzenia i wzniesienie nowych ścian działowych wewnętrznych.
4. Roboty ogólne konstrukcyjno-budowlane: roboty rozbiórkowe wraz z odtworzeniem tynków i okładzin w pomieszczeniach sanitarnych.
5. Roboty instalacyjne: montaż przyborów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej i wyposażenia.
6. Roboty instalacyjne: modernizacja instalacji hydrantowej.
7. Roboty instalacyjne: wymiana instalacji wody zimnej wraz z zestawem wodomierzowym.
8. Roboty instalacyjne: wymiana instalacji kanalizacji.
9. Roboty instalacyjne elektryczne: wymiana instalacji niskoprądowych wraz z osprzętem.
Roboty winny być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, przy szczególnym uwzględnieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej oraz wszelkich adekwatnych polskich norm przenoszących normy europejskie, w braku polskich norm, wszystkimi obowiązującymi normami, przepisami prawa oraz załączoną dokumentacją i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, w szczególności rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zasadami wiedzy technicznej oraz poleceniami Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania w okresie udzielonej gwarancji nieodpłatnie czynności konserwacyjnych w zakresie i terminach przewidzianych przez producenta oraz świadczenie nieodpłatnych napraw i usług serwisowych w celu utrzymania urządzenia dźwigowego w ciągłej sprawności technicznej.
Gwarancja i rękojmia.
Gwarancja jakości na wykonane roboty wraz z zamontowanym wyposażeniem i wszystkimi urządzeniami na okres nie krótszy niż 60 miesięcy (5 lat) licząc od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego z zastrzeżeniem i jednocześnie wyłączeniem działania systemu okablowania strukturalnego w zakresie zastosowanych rozwiązań technologicznych i infrastrukturalnych, gdzie wymagany okres gwarancji wynosi 15 lat od daty podpisania Protokołu odbioru końcowego wykonania Przedmiotu Umowy.
Roboty nie wchodzące w zakres rzeczowy przedmiotu umowy.
Przedmiot umowy nie obejmuje pozycji ujętych w przedmiarze robót, opisanych w projekcie wykonawczym, technicznym oraz STWIOR:
1) Branża sanitarna - wewnętrzna instalacja wod-kan, wentylacji i centralnego ogrzewania:
• rozdział 1, podrozdział 1.3 – poz. 51, 52, 53, 54, 55, 56
2) Branża sanitarna – urządzenia grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne:
• rozdział 1 – PARTER – Podrozdział 1.1 - Układ klimatyzacji K1 oraz podrozdział 1.2 - Układ klimatyzacji K2.
• rozdział 2 – PIĘTRO – Podrozdział 2.1 - Układ klimatyzacji K3.
Pozostały zakres robót należy wykonać.
2. W przypadku wskazania w dokumentach zamówienia konkretnej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznej albo systemu referencji technicznych, przez odniesienie to rozumie się także normę/specyfikację/ocenę/system aktualną na dzień składania ofert albo normę zastępującą wskazaną normę, jak również rozwiązanie równoważne, pod warunkiem że zapewnia ono spełnienie wymagań Zamawiającego w stopniu nie mniejszym niż norma wskazana w dokumentach zamówienia.
W razie rozbieżności pomiędzy normą wskazaną w dokumentach zamówienia a normą ją zastępującą lub późniejszą, Wykonawca może zastosować normę zastępującą albo rozwiązanie równoważne, pod warunkiem wykazania, że zapewnia ono spełnienie wymagań Zamawiającego co najmniej w stopniu nie mniejszym niż rozwiązanie opisane w dokumentach zamówienia. Powyższe nie może prowadzić do naruszenia obowiązujących przepisów prawa, decyzji administracyjnych, uzgodnień, dokumentacji projektowej ani STWiORB.
W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne''.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w:
3.1 Dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ:
Projekt budowlany;
Aktualizacje Projektów wykonawczych, technicznych;
Aktualizacje STWIOR;
Aktualizacje Przedmiarów;
Załącznik nr 1a: Tabela równoważności materiałów Projekt architektoniczno-budowlany wraz z oświadczeniem Projektanta, że zmiana norm przywołanych w projekcie nie miała wpływu na wydaną decyzję pozwolenia na budowę;
Załącznik nr 1b: Tabela zmian Projekt architektoniczno-budowlany wraz z oświadczeniem Projektanta, że zmiana norm przywołanych w projekcie nie miała wpływu na wydaną decyzję pozwolenia na budowę;
Załącznik nr 1c: Tabela zmian Projekt budowlany zagospodarowania działki wraz z oświadczeniem Projektanta, że zmiana norm przywołanych w projekcie nie miała wpływu na wydaną decyzję pozwolenia na budowę;
Załącznik nr 1d: Tabela zmian Projekt architektoniczno-budowlany - Ekspertyza techniczna konstrukcji wraz z oświadczeniem Projektanta, że zmiana norm przywołanych w projekcie nie miała wpływu na wydaną decyzję pozwolenia na budowę;
Załącznik nr 1e: Zaświadczenie o braku sprzeciwu do zgłoszenia modernizacji przegród zewnętrznych;
Załącznik nr 1f: Pozwolenie na budowę,
3.2 Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45215120-4 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
42416100-6 - Windy
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45000000-7 - Roboty budowlane
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45314100-2 - Instalowanie central telefonicznych
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45442100-8 - Roboty malarskie
45321000-3 - Izolacja cieplna
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6720119,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11423537,67 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6720119,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CHAWER SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6842648710
7.3.4) Miejscowość: KROSNO
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6720119,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |