Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu naziemnego i podziemnego z funkcją miejsca ukrycia w kategorii U-1 wraz z drogami dojazdowymi przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu.
Powiat Inowrocławski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359183
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359183/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 14:25
- Lokalizacja
- Inowrocław, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-18de9f18-f19b-4592-8e21-dfdd0579ccb5
- Identyfikator
- 5562687660
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359183 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu naziemnego i podziemnego z funkcją miejsca ukrycia w kategorii U-1 wraz z drogami dojazdowymi przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Inowrocławski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350719
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mątewska 17
1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 52 3592 237
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@inowroclaw.powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.inowroclaw.powiat.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/inowroclaw.powiat/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu naziemnego i podziemnego z funkcją miejsca ukrycia w kategorii U-1 wraz z drogami dojazdowymi przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18de9f18-f19b-4592-8e21-dfdd0579ccb5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359183
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050487/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu naziemnego i podziemnego z funkcją miejsca ukrycia w kategorii U-1 wraz z drogami dojazdowymi przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309713
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.I.272.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę parkingu naziemnego i podziemnego z funkcją miejsca ukrycia w kategorii U-1 wraz z drogami dojazdowymi na potrzeby zabezpieczenia realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej, w tym ewakuacji ludności wraz z uzyskaniem od właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej odpowiednich dokumentów zezwalających na realizację inwestycji – zgodnie z Prawem budowlanym oraz ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Przedmiot zamówienia powinien uwzględniać wymagania Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 listopada 2025 r. w sprawie warunków technicznych dla budowli ochronnych oraz warunków technicznych ich użytkowania i usytuowania (Dz. U. z 2025 r., poz. 1548). Zadanie jest finansowane ze środków Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. W przedmiotowym postępowaniu doszło do złożenia wyłącznie jednej oferty. Oferta ta została złożona przez Pana Łukasza Poniatowskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą JAW-BUD z siedzibą w Inowrocławiu – dalej Wykonawca. Wobec oferty wystąpiła podstawa odrzucenia określona w art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, zgodnie z którym „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli (…) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”. Wykonawca nie złożył formularza oferty sporządzonego zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. W konsekwencji złożona oferta nie zawiera wymaganych oświadczeń Wykonawcy, w szczególności dotyczących zapoznania się z treścią SWZ i akceptacji jej postanowień, związania ofertą na zasadach określonych w SWZ, potwierdzenia spełnienia wszystkich wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, akceptacji projektowanych postanowień umowy oraz zobowiązania do wykonania zamówienia na warunkach określonych przez Zamawiającego. Ponadto, Wykonawca nie wskazał wymaganej przez Zamawiającego stawki podatku od towarów i usług i nie określił, czy zaoferowana cena stanowi cenę netto czy brutto. Braki te dotyczą elementów istotnych treści oferty i nie mogą zostać uzupełnione po upływie terminu składania ofert. Zgodnie z zapisami zwartymi w rozdziale XIX pkt 2 SWZ: „Formularz ofertowy stanowi treść oferty. Niedołączenie tego dokumentu lub dołączenie formularza zawierającego braki/błędy, niepodlegające uzupełnieniu/poprawie na mocy przepisów ustawy Pzp, skutkować będzie koniecznością odrzucenia oferty z powodu jej niezgodności z warunkami zamówienia.| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |