Wykonanie ekspertyz technicznych kondygnacji podziemnych budynków użyteczności publicznej z przeznaczeniem na miejsca doraźnego schronienie
GMINA STRZEGOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359478
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359478/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-23 15:26
- Lokalizacja
- Strzegowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ff83f40-f1a3-4823-bda3-91c79b90a9ad
- Identyfikator
- 5691759048
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359478 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie ekspertyz technicznych kondygnacji podziemnych budynków
użyteczności publicznej z przeznaczeniem na miejsca doraźnego schronienie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZEGOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378440
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 32
1.5.2.) Miejscowość: Strzegowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-445
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@strzegowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ff83f40-f1a3-4823-bda3-91c79b90a9ad1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie ekspertyz technicznych kondygnacji podziemnych budynkówużyteczności publicznej z przeznaczeniem na miejsca doraźnego schronienie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ff83f40-f1a3-4823-bda3-91c79b90a9ad
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359478
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042942/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Wykonanie ekspertyz technicznych kondygnacji podziemnych budynków użyteczności publicznej z przeznaczeniem na miejsca doraźnego schronienie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307836
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZI.271.1.9.2026.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 142443,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu ekspertyzy technicznej w 5 obiektach wytypowanych do pełnienia funkcji Miejsc Doraźnego Schronienia (MDS) na terenie Gminy Strzegowo (powiat mławski, województwo mazowieckie). Dokumentacja ma służyć ocenie faktycznego stanu technicznego obiektu budowlanego wraz z instalacją elektryczną i sanitarną.
Lokalizacje obiektów wytypowanych do przeprowadzenia ekspertyz:
• Zespół Szkół w Strzegowie,
• Samorządowe Przedszkole w Strzegowie,
• Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie,
• Szkoła Podstawowa w Niedzborzu,
• Budynek komunalny w Strzegowie,
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej zawierającej co najmniej:
1. Inwentaryzację techniczno-budowlaną kondygnacji podziemnych wraz z instalacją elektryczną
i sanitarną.
2. Ocenę stanu technicznego konstrukcji, zbrojenia, określenie nośności stropów i ścian oraz wytrzymałości zastosowanych materiałów (w tym również wykonanie niezbędnych odwiertów
i odkrywek). Ocenę stanu instalacji elektrycznej i sanitarnej.
3. Wykonanie analizy i oceny w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.
4. Opracowanie analizy i oceny możliwości wykorzystania kondygnacji podziemnej jako miejsca doraźnego schronienia (tj. MDS), wskazanie liczby użytkowników (tj. pojemności MDS)
i weryfikacja zgodności z wymogami technicznymi i przepisami wykonawczymi jakie powinien spełniać MDS.
5. Opracowanie zaleceń technicznych, wskazanie niezbędnych prac adaptacyjnych oraz robót budowlanych, wskazanie ograniczeń technicznych, przygotowanie wytycznych branżowych (konstrukcyjno-budowlanych, sanitarne i elektryczne), wskazanie zakresu dokumentacji projektowej na dostosowanie obiektu do wymogów przewidzianych dla MDS.
6. Opracowanie szacunkowego zestawienia kosztów prac projektowych oraz robót budowlanych niezbędnych do dostosowania obiektu do wymaganej funkcji miejsca doraźnego schronienia.
7. Uzyskanie oceny lub stanowiska o spełnieniu lub możliwości spełniania warunków dla obiektów zbiorowej ochrony, wydanego przez komendantem Państwowej Straży Pożarnej oraz Inspektorem Nadzoru Budowlanego (art. 91 ust. 3 ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilne) oraz zgodnie z zakresem wskazanym w art. 107 ust. 2 oraz art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz. U. poz. 1907 z późn. zm.)
Opracowane ekspertyzy powinny być wykonane odrębnie dla każdego obiektu.
Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71356100-9 - Usługi kontroli technicznej
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne
71317000-3 - Usługi doradcze w zakresie kontroli i zapobiegania zagrożeniom
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 84624,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 264000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 84624,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IMC Projekt Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7011125223
7.3.3) Ulica: Al. Jerozolismkie 89/43
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-001
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 84624,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni
| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |