Realizacja projektu pn. „Centrum rozwoju kultury i turystyki w gminie Głowno” w miejscowości Wola Mąkolska
GMINA GŁOWNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359579
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359579/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-23 16:16
- Lokalizacja
- Głowno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2bb7e35a-9fbe-4cf6-8a16-cba5ac04d9a8
- Identyfikator
- 7331304861
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359579 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja projektu pn. „Centrum rozwoju kultury i turystyki w gminie Głowno”
w miejscowości Wola Mąkolska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁOWNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057767
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Głowno
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-015
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-glowno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.gmina-glowno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2bb7e35a-9fbe-4cf6-8a16-cba5ac04d9a81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja projektu pn. „Centrum rozwoju kultury i turystyki w gminie Głowno”w miejscowości Wola Mąkolska
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bb7e35a-9fbe-4cf6-8a16-cba5ac04d9a8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359579
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041561/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Realizacja projektu pn. "Centrum rozwoju kultury i turystyki w gminie Głowno" w miejscowości Wola Mąkolska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306646
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KA.271.1.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki” w miejscowości Wola Mąkolska, obejmującego wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych oraz zagospodarowania terenu wraz z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie robót przygotowawczych i geodezyjnych, robót ziemnych, fundamentowych, konstrukcyjnych, murowych, izolacyjnych, dekarskich, wykończeniowych oraz drogowych, a także wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji, klimatyzacji oraz centralnego ogrzewania.
Wykonawca zobowiązany będzie również do wykonania robót związanych
z termomodernizacją obiektu, montażem stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniem nawierzchni z kostki brukowej oraz wszelkich robót towarzyszących
i pomocniczych niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania
i odbioru robót budowlanych oraz obowiązującymi przepisami prawa.
W ramach inwestycji przewiduje się ponadto:
a) montaż 9 latarń oświetleniowych LED o wysokości 8 m;
b) montaż systemu monitoringu wizyjnego na 5 latarniach (4 kamery podwójne oraz 1 kamera potrójna);
c) wykonanie parkingu dla samochodów osobowych wraz z drogą dojazdową
i miejscami postojowymi dla 5 pojazdów;
d) wykonanie miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami
o wymiarach 3,60 × 5,00 m, zlokalizowanego przed projektowanym budynkiem usługowym;
e) wykonanie utwardzeń terenu;
f) demontaż istniejącego ogrodzenia oraz wykonanie nowego ogrodzenia wraz z bramą i furtką;
g) wykonanie boiska o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 18,0 × 33,0 m, uwzględniających wybiegi o szerokości 1,5 m;
h) wykonanie placu zabaw dla dzieci o wymiarach 15,0 × 10,0 m z nawierzchnią piaskową;
i) wykonanie utwardzonej strefy relaksu z centralnie zlokalizowaną tężnią soniczną;
j) wykonanie utwardzonej strefy piknikowej z centralnie zlokalizowaną betonową misą na ognisko;
k) montaż elementów małej architektury, w tym ławek, koszy na odpady oraz stojaków rowerowych;
l) wykonanie nasadzeń zieleni ozdobnej niskiej i wysokiej;
m) wykonanie pasa zieleni izolacyjnej o szerokości 5 m od granicy działki od strony rzeczki;
n) uporządkowanie, rekultywację oraz obsianie trawą pozostałego terenu.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przebudowy wjazdu na działkę oraz wykonania dojścia od drogi.
W związku z lokalizacją inwestycji na obszarze objętym wymogiem prowadzenia nadzoru archeologicznego, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia
i sfinansowania nadzoru archeologicznego nad realizowanymi robotami, w tym do uzyskania wszelkich wymaganych uzgodnień i zezwoleń, poniesienia kosztów związanych z prowadzeniem nadzoru oraz współpracy z uprawnionym archeologiem zgodnie z decyzjami i wymaganiami właściwego organu ochrony zabytków.
Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto wykonanie wszelkich czynności, dostaw i robót niezbędnych do osiągnięcia pełnej funkcjonalności obiektu, dopuszczenia go do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zapewnienia możliwości użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45421132-8 - Instalowanie okien
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
71355000-1 - Usługi pomiarowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45432130-4 - Pokrywanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233140-2 - Roboty drogowe
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty.| 2026-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |