Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia
Gmina Zawonia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359843
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359843/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 08:08
- Lokalizacja
- Zawonia, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a709ccf-3490-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9151603787
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359843 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawonia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934905
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Trzebnicka
1.5.2.) Miejscowość: Zawonia
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-106
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 713128182
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rolnictwo@zawonia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawonia.pl/19/strona-glowna.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zawonia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a709ccf-3490-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359843
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035147/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00386971
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5569105,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:
„Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia”. Inwestycja dofinansowana z Programu Rządowego Fundusz POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych
2.Zaprojektowanie robót budowlanych nastąpi w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy pn.: „Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia”.
3.Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia
−województwo: dolnośląskie,
−powiat: trzebnicki,
−gmina: Zawonia,
−obręb ewidencyjny: Zawonia,
−numery ewidencyjny działki:
Ujęcie i stacja uzdatniania wody - działka numer ewidencyjny 81/27, obręb 0021 Zawonia
Projektowana sieć wodociągowa - działki numer ewidencyjny 81/27, 81/47, 81/46, obręb 0021 Zawonia, z miejscem włączenia do istniejącej sieci wodociągowej PVC DN 160 w dz. 81/46 przy drodze powiatowej nr 1335D.
Projektowane włączenie do istniejącej sieci wodociągowej wsi Zawonia PVC DN 110 w celu awaryjnego zasilania zbiorników wody czystej - działki numer ewidencyjny 593, 81/27 obręb 0021 Zawonia, zgodnie z załączonym podziałem działki 81/27.
4.Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje:
W ramach przedsięwzięcia planuje się budowę stacji uzdatniania wody (SUW) w Zawoni, zlokalizowanej na działce nr 81/27, obręb Zawonia, budowę rurociągu zasilającego projektowaną SUW z istniejącej sieci wodociągowej PVC DN 110,
zlokalizowanej w dz. nr 593, poprowadzonej w dz. 81/27, zgodnie z załączonym wstępnym podziałem działki, włączenie projektowanej SUW do sieci wodociągowej zasilającej miejscowości Budczyce, Pęciszów, Sucha Wielka, Kałowice i Pstrzejowice, po dz. nr 81/47, 81/46, wpiętej do istniejącej sieci wodociągowej PVC DN 160, zlokalizowanej w dz. 81/46
przy drodze powiatowej nr 1335D oraz budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej do stacji uzdatniania wody, wraz z odcinkiem sieci kanalizacji sanitarnej, zaprojektowanym do istniejącego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej, w dz. nr 593. Sieć kanalizacyjna, do której należy zaprojektować wpięcie, nie jest siecią czynną. Szacowany termin jej uruchomienia Zamawiający określa do dnia 31.12.2027 r. Do tego czasu Wykonawca zaprojektuje i wykona tymczasowy zbiornik na ścieki
bytowe wraz z jego podłączeniem, o którym mowa w PFU. Wykonawca w ramach zadania zaprojektuje i wykona rurociąg tłoczny kanalizacji odprowadzający ścieki przemysłowe (popłuczyny) do najbliższego cieku - Rzeka Głęboki Rów.
Wykonawca dokona na etapie projektowania weryfikacji i optymalizacji miejsca odprowadzenia rurociągu tłocznego.
Ponadto przewiduje się w ramach systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w gminie Zawonia zakup i dostawę nowych wodomierzy, demontaż istniejących wodomierzy, zakup i dostawę zaworów odcinających, montaż nowych wodomierzy wraz z zaworem odcinającym przed wodomierzem w przypadku stwierdzenia niesprawności działania zaworu, zakup i dostawę plomb zatrzaskowych, montaż plomb po montażu nowych wodomierzy, zakup, dostawę i uruchomienie
systemu radiowego odczytu wodomierzy, zakup, dostawę i uruchomienie oprogramowania do wizualizacji miejsc potencjalnych strat wody, zakup, dostawę i uruchomienie oprogramowania będącego bazą odczytów wodomierzy niezależną od programu do rozliczania odbiorców wody. Lokalizacja punktów adresowych do wymiany wodomierzy zgodna z załącznikiem nr 1 do niniejszego OPZ. W zakresie inwestycji planuje się także zaprojektowanie i wykonanie instalacji
fotowoltaicznej o mocy 35-40 kWp. Moc instalacji fotowoltaicznej nie może przekraczać mocy przyłączeniowej.
Celem inwestycji jest zaopatrzenie w wodę odbiorców w miejscowościach Budczyce, Pęciszów, Sucha Wielka, Kałowice i Pstrzejowice z nowoprojektowanej stacji uzdatniania wody, zmniejszenie obciążenia ujęcia wody głównej Stacji Uzdatniania Wody w Zawoni, poprawa niezawodności dostaw wody do odbiorców, zapewnienie właściwej jakości wody uzdatnionej oraz
zabezpieczenie awaryjnych dostaw wody na cele przeciwpożarowe.
Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy, został określony w dokumentacji przetargowej, w szczególności w Opisie Przedmiotu Zamówienia OPZ, stanowiącym część III SWZ, Programie Funkcjonalno – Użytkowym oraz w Części II SWZ – Projektowane postanowienia umowy. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca opracuje dokumentację projektową,
wykona roboty budowlane oraz będzie sprawował nadzór autorski. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opracowania oraz inne obowiązki Wykonawcy, określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
38421100-3 - Wodomierze
31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie
31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne
31300000-9 - Drut i kabel izolowany
31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej
31100000-7 - Elektryczne silniki, generatory i transformatory
44800000-8 - Farby, lakiery i mastyksy
44200000-2 - Wyroby konstrukcyjne
44100000-1 - Materiały konstrukcyjne i elementy podobne
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
51900000-1 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6842490,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8875636,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6842490,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METROLOG Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7631861838
7.3.3) Ulica: ul. Kościuszki 97
7.3.4) Miejscowość: Czarnków
7.3.5) Kod pocztowy: 64-700
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6842490,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 miesiące
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |