„Utrzymanie międzywala i wysokich skarp rzeki Bystrzycy i Witoszowskiego Potoku na terenie Gminy Miasto Świdnica oraz zbiornika Witoszówka I w obrębie Parku Centralnego w Świdnicy (...)”.
Gmina Miasto Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359882
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359882/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-24 08:22
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bc5532f4-c28e-4499-a850-84f349fc8509
- Identyfikator
- 8840024797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359882 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Utrzymanie międzywala i wysokich skarp rzeki Bystrzycy i Witoszowskiego Potoku na terenie Gminy Miasto Świdnica oraz zbiornika Witoszówka I w obrębie Parku Centralnego w Świdnicy (...)”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13189061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utrzymanie międzywala i wysokich skarp rzeki Bystrzycy i Witoszowskiego Potoku na terenie Gminy Miasto Świdnica oraz zbiornika Witoszówka I w obrębie Parku Centralnego w Świdnicy (...)”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc5532f4-c28e-4499-a850-84f349fc8509
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359882
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00097072/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Utrzymanie skarp brzegów rzeki Bystrzycy i potoku Witoszowskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265839
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-54/VI/26 (WPI.271.15.2026)
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 207391,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zadania określonego w Specyfikacji Zamówienia jest:
1) utrzymanie międzywala i wysokich skarp brzegów położonych wzdłuż rzeki Bystrzycy, poprzez usuwanie samosiewów drzew i krzewów oraz wykaszanie traw i chwastów na brzegach i skarpach oraz w międzywalu na odcinku miejskiego odcinka rzeki Bystrzycy o długości 2,32 km, od mostu drogowego w ul. Esperantystów do mostu drogowego w ul. Przyjaźni, zlokalizowanym w km 66+880-69+200 rzeki, utrzymanie skarp potoku Witoszowskiego na odcinku między zbiornikami Witoszówka 1 a Witoszówka 2, między zbiornikiem Witoszówka 1 a mostem drogowym w ciągu ul. Śląskiej oraz na odcinku między mostem drogowym w ciągu ul. Wałbrzyskiej a kładką przy byłej restauracji „Alex” i zbiornika Witoszówka 1 w Parku Centralnym, a także na terenie zlokalizowanym między skarpą rzeki Bystrzycy a pasem drogowym ulicy Kliczkowskiej w rejonie „mostu żelaznego” w ciągu ul. Wrocławskiej, będącego własnością Gminy Miasto Świdnica, w terminach ustalonych z Zamawiającym.
2) selektywna zbiórka odpadów z terenów opisanych w pkt. 1 i wywóz do utylizacji, jeden raz w miesiącu w okresie trwania umowy, w terminach ustalonych z Zamawiającym.
3) cięcia pielęgnacyjno-korekcyjne 7 szt. drzew zlokalizowanych wzdłuż ogrodzenia ROD „Stokrotka” przy ul. Łąkowej.
4) cięcia pielęgnacyjno-korekcyjne 1 szt. drzewa zlokalizowanego przy sklepie „Dino” przy ul. Przyjaźni.
5) usunięcie wykrotu drzewa zalegającego w korycie rzeki Bystrzycy powyżej jazu przy ul. Przyjaźni.
6) nadzór przyrodniczy.
2. Zadanie wykonywane jest przez Gminę Miasto Świdnica z budżetu gminy oraz z budżetu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
3. Zakres wykonywanych usług:
1) dwukrotne koszenie trawy oraz rdestu z brzegów, międzywala i skarp rzeki Bystrzycy z terenu o powierzchni ok. 28 224 m2 (2 x 14 112 m2) , wraz ze zgrabieniem biomasy wraz ze zgrabieniem pokosu i wywozem do utylizacji.
2) dwukrotne koszenie trawy oraz rdestu z brzegów, międzywala i skarp rzeki Bystrzycy z terenu o powierzchni ok. 112 896 m2 (2 x 56 448 m2) , bez wywozu biomasy wraz ze zmulczowaniem i rozproszeniem całości pokosu.
3) dwukrotne koszenie zdrewniałych chwastów i samosiewów z brzegów, międzywala i skarp rzeki Bystrzycy ze z terenu o powierzchni ok. 10 740 m2 (2 x 5 370 m2) , wraz ze zgrabieniem biomasy wraz ze zgrabieniem pokosu i wywozem do utylizacji.
4) selektywna zbiórka odpadów z terenów opisanych w ust 1. pkt. 1 i wywóz do utylizacji, jeden raz w miesiącu w okresie trwania umowy, w terminach ustalonych z Zamawiającym, w ilości ok. 45 m3 (5 x 9 m3).
5) trzykrotne koszenie trawy oraz rdestu z brzegów, międzywala i skarp potoku Witoszowskiego na odcinku między zbiornikami Witoszówka 1 a Witoszówka 2, zbiornika Witoszówka 1 w Parku Centralnym i potoku Witoszowskiego na odcinku między zbiornikiem Witoszówka 1 a mostem drogowym w ciągu ul. Śląskiej z terenu o powierzchni ok. 30 450 m2 (3 x 10 150 m2) , wraz ze zgrabieniem pokosu i wywozem do utylizacji.
6) dwukrotne koszenie zdrewniałych chwastów i samosiewów z brzegów, międzywala i skarp potoku Witoszowskiego na odcinku między mostem drogowym w ciągu ul. Wałbrzyskiej a kładką przy byłej restauracji „Alex” z terenu o powierzchni ok. 4 220 m2 (2 x 2 110 m2) , wraz ze zgrabieniem pokosu i wywozem do utylizacji.
7) cięcia pielęgnacyjno-korekcyjne 7 szt. drzew starszych o średnicy pow. 80 cm, zlokalizowanych wzdłuż ogrodzenia ROD „Stokrotka” przy ul. Łąkowej.
8) cięcia pielęgnacyjno-korekcyjne 1 szt. drzewa starszego, o średnicy pow. 80 cm zlokalizowanego przy sklepie „Dino” przy ul. Przyjaźni.
9) usunięcie wykrotu drzewa o średnicy ok. 50 cm, zalegającego w korycie rzeki Bystrzycy powyżej jazu przy ul. Przyjaźni.
10) pełnienie nadzoru przyrodniczego nad wykonywanymi usługami.
4. Nie ma możliwości podziału zamówienia na części, które mogłyby być wykonywane przez różnych Wykonawców.
Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, wskazane jest, aby wszystkie roboty wykonywał jeden Wykonawca
ze względu na jednolitość wykonywanych usług.
5. Szczegółowy zakres robót został opisany w przedmiarze wyceny wartości szacunkowej zamówienia, będącym załącznikiem nr 1 do umowy, stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ.
6. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
77314000-4 – usługi utrzymania gruntów
77312000-0 – usługi usuwania chwastów,
77211500-7 – usługi pielęgnacji drzew,
90910000-9 – usługi sprzątania,
90713000-8 - usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska.
VII. Termin wykonania zamówienia
Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w okresie pięciu miesięcy od dnia podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77312000-0 - Usługi usuwania chwastów
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
90910000-9 - Usługi sprzątania
90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 213624,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 213624,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 213624,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROMATECHNIK Wiesława Walczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 890381642
7.3.3) Ulica: Dębowa 26/7
7.3.4) Miejscowość: Świdnica
7.3.5) Kod pocztowy: 58-100
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 231624,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |