Dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia
1 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359932
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359932/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-24 08:38
- Lokalizacja
- Wałcz, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c9fa2375-2542-4527-8c1e-74c7fe81f397
- Identyfikator
- 7651684463
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359932 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 1 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320927404
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ciasna 7
1.5.2.) Miejscowość: Wałcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-601
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 1rblog.szp@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: 1rblog.wp.mil.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9fa2375-2542-4527-8c1e-74c7fe81f397
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359932
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022116/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.14 Dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239348
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 26/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 553660 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia, wykonana zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ oraz wymaganiami określonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, w ilości i asortymencie: Azot 5.0 - ilość podstawowa: 600 M3, ilość w opcji: 1800 M3, łącznie: 2400 M3.4.5.3.) Główny kod CPV: 24110000-8 - Gazy przemysłowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
24111700-2 - Azot
4.5.5.) Wartość części: 44400 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia, wykonana zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ oraz wymaganiami określonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, w ilości i asortymencie: Hel 5.0 - ilość podstawowa: 800 M3, ilość w opcji: 1080 M3, łącznie: 1880 M3.4.5.3.) Główny kod CPV: 24110000-8 - Gazy przemysłowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
24111300-8 - Hel
4.5.5.) Wartość części: 248400 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia, wykonana zgodnie z wymaganiami zamieszczonymi w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ oraz wymaganiami określonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, w ilości i asortymencie: Tlen do celów medycznych - ilość podstawowa: 1360 M3, ilość w opcji: 2300 M3, łącznie: 3660 M3.2. Zamawiający w zadaniu nr 3 opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm. Zamawiający wskazuje zatem, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym normom.
3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy będące przedmiotem niniejszego postępowania odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda aby Wykonawca wykazał (za pomocą złożonych do oferty przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IX ust. III pkt 1 ppkt 1) SWZ, że oferuje przedmiot zamówienia zgodny z „Opisem przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.
2. W przypadku oferowania dostawy przedmiotu zamówienia, który nie jest zgodny z normami, do których „Opis przedmiotu zamówienia” się odnosi Wykonawca zobowiązany jest udowodnić (za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IX ust. III pkt 1 ppkt 2) SWZ), że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ – dotyczy Wykonawców, którzy oferują przedmiot zamówienia, który spełnia wymagania normy/norm równoważnej/ych względem normy/norm, do których „Opis przedmiotu zamówienia” się odnosi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 24110000-8 - Gazy przemysłowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
24111900-4 - Tlen
4.5.5.) Wartość części: 76860 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59040 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 59040 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59040 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Wojciech Sułek prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Wojciech Sułek PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „TECH GAZ SI” z miejscem prowadzenia działalności w Gryficac
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Tadeusz Idzi prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Tadeusz Idzi PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „TECH GAZ SI” z miejscem prowadzenia działalności w Gryficach
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8571791832
7.3.3) Ulica: Łąkowa 7a
7.3.4) Miejscowość: Gryfice
7.3.5) Kod pocztowy: 72-300
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59040,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 138 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 360734,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 531852,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 531852,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Wojciech Sułek prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Wojciech Sułek PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „TECH GAZ SI” z miejscem prowadzenia działalności w Gryficach
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Tadeusz Idzi prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Tadeusz Idzi PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „TECH GAZ SI” z miejscem prowadzenia działalności w Gryficach
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8571791832
7.3.3) Ulica: Łąkowa 7a
7.3.4) Miejscowość: Gryfice
7.3.5) Kod pocztowy: 72-300
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 531852,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 138 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie, na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) w związku z art. 266 ustawy Pzp.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji na „Dostawę gazów do wytwarzania mieszanin oddechowych dla Warsztatów Techniki Morskiej Gdynia”, numer sprawy 26/2026, w zakresie zadania nr 3, za pośrednictwem platformy zakupowej, w wyznaczonym terminie wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę LINDE GAZ POLSKA Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie. Cena w tej ofercie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie zadania nr 3 kwotę w wysokości 30 844,80 zł brutto w ramach zamówienia podstawowego i 52 164,00 zł w ramach zamówienia w opcji. Cena oferty Wykonawcy w zakresie zadania nr 3 to 279 111,60 zł brutto (w tym 103 713,60 zł w zakresie zamówienia podstawowego), a więc przewyższa o 196 102,80 zł brutto kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie wskazanego zadania.
Zgodnie z przepisami art. 255 pkt 3) w związku z art. 266 uPzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Z uwagi na to, że Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, postępowanie w zakresie zadania nr 3 zostało unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 279111,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 279111,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |