Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodz. z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach

ZARZĄD BUDYNKÓW MIEJSKICH II TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00359977
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00359977/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-24 08:50
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ace6e8e9-75d7-4e37-84cf-7e877aaf6f61
Identyfikator
6312245832
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359977 z dnia 2026-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodz. z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD BUDYNKÓW MIEJSKICH II TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276590157

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 35 B

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@tbs2.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tbs2.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.tbs2.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodz. z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ace6e8e9-75d7-4e37-84cf-7e877aaf6f61

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359977

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343354

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 100A/2026/TR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Planowana inwestycja przewiduje przebudowę istniejącego budynku wielorodzinnego oraz budowę nowego budynku
mieszkalnego wierorodzinnego stanowiących zespół dwóch budynków Lokalizacja inwestycji Gliwice, ul. Anny Jagiellonki 8,
dz. 160/2, 156, 158, 60/2, 60/3, obręb Łabędy.
2. Przedmiot zamówienia jest podzielony na 2 zadania:
Zadanie 1: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla przebudowy istniejacego budynku mieszkalnego
wielorodzinnego przy ul. Anny Jagiellonki w Gliwicach wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
Zadanie 2: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy nowego budynku wielorodzinnego z
zagospodarowniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki w Gliwicach wraz z pełnieniem
nadzoru autorskiego.
3. Przedmiot zamówienia nie jest podzielony na części, oba zadania są częścią spójnej całości, a Wykonawca jest
zobowiązany do złożenia oferty na oba zadania postępowania.
4. Zamówienie musi być zrealizowane w oparciu o dołączoną do niniejszego postępowania dokumentację techniczną
stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie porozumienia z dnia 12.06.2026 r. pomiędzy Miastem Gliwice a Zarządem Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (zwana dalej ZBM II TBS Sp. z o.o.) w sprawie realizacji inwestycji zlokalizowanej przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach, ZBM II TBS Sp. z o.o. otrzymała pełnomocnictwo do występowania w imieniu Miasta Gliwice w trakcie realizacji inwestycji w roli Menadżera Projektu.

W związku z tym, że w postępowaniu oraz związanej z nim dokumentacji - ZBM II TBS Sp. z o.o. nie przypisano właściwej Menadżerowi Projektu roli, a na obecnym etapie (po otwarciu ofert) niemożliwe jest dokonanie właściwej korekty, należy uznać, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi