Remont drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy w ramach zadania pn.: „Modernizacja drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy”
Gmina Leśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359987
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359987/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 08:53
- Lokalizacja
- Leśnica, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e92a0c62-94fb-4452-b9ea-0900563f2032
- Identyfikator
- 7561966152
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359987 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy
w ramach zadania pn.: „Modernizacja drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka
i ul. Powstańców w Leśnicy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Leśnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413337
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 9
1.5.2.) Miejscowość: Leśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-150
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@lesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lesnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e92a0c62-94fb-4452-b9ea-0900563f20321.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicyw ramach zadania pn.: „Modernizacja drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka
i ul. Powstańców w Leśnicy”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e92a0c62-94fb-4452-b9ea-0900563f2032
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359987
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036568/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy w ramach zadania pn.: „Modernizacja drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305622
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest Remont drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy ramach zadania pn.: „Modernizacja drogi gminnej nr 105825 O ul. Strażacka i ul. Powstańców w Leśnicy.
2. Zadanie ma zostać wykonane zgodnie z:
1) z zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu nr UA.6743.1.70.2025.PK.PK z dnia 02.04.2025 r.,
2) Pozwoleniem nr 15/A/2025 z dnia 13.02.2025 r. Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu,
3) ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, a załączony przedmiar robót stanowi jedynie dokument pomocniczy,
4) z projektem budowlanym.
3. Zadanie obejmuje:
1) roboty rozbiórkowe
2) wykonanie koryta pod konstrukcję drogi
3) wykonanie stabilizacji gruntu
4) wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego
5) montaż krawężnika na ławie betonowej
6) wykonanie nawierzchni asfaltowej jezdni
7) wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej
8) wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzeniem nr KT.7121.219.2025.AJ2 z dnia 13.08.2025 r.
9) roboty porządkowe
4. Parametry inwestycji:
1) Długość – km 0+250,10
2) odcinek P1-P5 – 157,60 m
3) odcinek P1a-P3a – 56,50 m
4) odcinek P1b-P2b – 36,00 m
5) Razem: 250,10 m
6) Szerokość drogi - 4,70 – 9,90 m
7) Spadek poprzeczny 2%
5. Konstrukcja drogi odcinek km P1-P5 0+0,00 – km0+157,60, P1a-P3a – km 0+56,50
1) warstwa ścieralna z bet. asfaltowego AC11S 4 cm
2) warstwa wiążąca z bet. asfaltowego AC16W 5 cm
3) podbudowa z kruszywa kamiennego w/g 0/31,5 mm 15 cm
4) podbudowa pomocnicza z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym, 30 cm
5) grunt stabilizowany cementem 2,5MPa z doziarnieniem kruszywem 0,1 m3/m2
6) Razem 54 cm
6. Konstrukcja drogi odcinek km, P1b-P2b – km 0+36,00
1) warstwa ścieralna z bet. asfaltowego AC11S 4 cm
2) warstwa wiążąca z bet. asfaltowego AC16W 5 cm
3) Razem 9 cm
7. Nawierzchnie utwardzone z kostki brukowej
1) warstwa ścieralna z kostki betonowej kolorowej 8 cm
2) podsypka cementowo- piaskowa 3 cm
3) podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 mm
4) stabilizowanego mechanicznie 20 cm
5) warstwa odsączająca z piasku 10 cm
6) Razem: 41 cm
8. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo:
1) obsługę geodezyjną, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
w wersji papierowej z włączeniem do zasobów geodezyjnych
w Starostwie Powiatowym w Strzelcach opolskich oraz w wersji
elektronicznej C-Geo (wersja wektorowa),
2) oznakowanie robót,
3) koszt recyklingu materiałów z rozbiórki,
4) koszt składowania odpadów na wysypisku śmieci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 589838,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 720780,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 589838,04 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6391005245
7.3.3) Ulica: Adamczyka 12
7.3.4) Miejscowość: Racibórz
7.3.5) Kod pocztowy: 47-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty ziemne
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 589838,04 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-30| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |