Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne na terenie miasta Sandomierz
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00359989
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00359989/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 08:54
- Lokalizacja
- Sandomierz, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9dae05fb-6799-411b-b8a8-d303d45f4294
- Identyfikator
- 8640002549
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359989 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne na terenie miasta Sandomierz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830338452
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Przemysłowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Sandomierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-600
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 158323679
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pgkim.sandomierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pgkim.sandomierz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13326371.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółka z o.o.
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Usługi komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne na terenie miasta Sandomierz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9dae05fb-6799-411b-b8a8-d303d45f4294
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359989
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307748
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZWiK/1611/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie przewiertów sterowanych pod sieci wodociągowe i sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno - ciśnieniowej na terenie miasta Sandomierz.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje 5 zadań:
Zadanie nr 1: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową
w ul. Portowej.
Zadanie nr 2: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową
w ul. Batalionów Chłopskich i ul. Harcerskiej.
Zadanie nr 3: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć wodociągową
w ul. Czyżewskiego.
Zadanie nr 4: Wykonanie przewiertu sterowanego pod sieć kanalizacji sanitarnej
grawitacyjno-ciśnieniowej w rejonie ul. Panoramicznej i ul. Młyńskiej.
Zadanie nr 5: Wykonanie przewiertu pod sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej w rejonie ul. Długiej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
1) OPZ
2) Dokumentacja projektowa
3) STWIORB - wraz z częścią rysunkową
4) Przedmiar robót
4. Wskazane jest, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej. Termin wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym. Osobą do kontaktu jest kierownik budowy oraz przedstawiciel Zamawiającego poprzez adres e-mali: anna.piatek@pgkim.sandomierz.pl; anna.sekul@pgkim.sandomierz.pl . Zamawiający nie będzie udzielał w trakcie wizji lokalnej żadnych ustnych wyjaśnień dotyczących zamówienia, odsyłając Wykonawców do przewidzianego ustawą trybu udzielania wyjaśnień treści SWZ. Nieodbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę nie będzie stanowić podstawy do odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Koszty odbycia wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
5. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom.
Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani.
Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, Podwykonawców zaangażowanych
w realizację zamówienia, jeżeli są już znani.
Wykonawca jest obowiązany zawiadomić Zamawiającego o wszelkich zmianach w odniesieniu do informacji, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazać wymagane informacje na temat nowych Podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.
Zamawiający zbada, czy wobec wskazanego Podwykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia określone względem Wykonawcy. W tym celu Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczącego wskazanego podwykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 12 do SWZ.
Jeżeli wobec Podwykonawcy zajdą podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił tego Podwykonawcę pod rygorem niedopuszczenia Podwykonawcy do realizacji części zamówienia.
6. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części
Zamawiający informuje, że nie dokonano podziału zamówienia na części z następujących powodów:
- koordynacja prac ziemnych i montażowych Zamawiającego z wierceniami Wykonawcy przy kilku różnych podmiotach byłaby utrudniona;
- sukcesywny tryb realizacji na wezwanie pozwala jednemu wykonawcy zoptymalizować koszty transportu i rozruchu sprzętu wiertniczego, podczas gdy podział zamówienia wymusiłby powielenie tych kosztów i wzrost cen jednostkowych;
- w przypadku realizacji zamówienia przez jednego Wykonawcę, bez podziału na części, nie dojdzie do rozproszenia odpowiedzialności pomiędzy różnych Wykonawców, a Zamawiający ma możliwość koordynacji prac jednego Wykonawcy.
- w razie podziału Zamawiający otrzymałby prace różnej jakości, w przypadku jednego Wykonawcy jakość wykonanych prac pozostanie na tym samym poziomie;
- zamówienie jest o wartości nieprzekraczającej progów UE i z dotychczasowych doświadczeń Zamawiającego wynika, iż ubiegają się o takie zamówienie głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, a więc zakres zamówienia jest dostosowany do potrzeb sektora MŚP bez konieczności dalszego rozdrabniania zakresu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45221250-9 - Roboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 287155,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287155,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 287155,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROFWIERT Wojciech Lasota
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8641561558
7.3.3) Ulica: Nadwiślańska 53
7.3.4) Miejscowość: Dwikozy
7.3.5) Kod pocztowy: 27-620
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 287155,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |