Rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E (ul. Piotrkowska) odc. od ul. Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej
Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360005
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360005/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 08:56
- Lokalizacja
- Bełchatów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-02539da0-f21c-416c-aeaa-73faaee710fa
- Identyfikator
- 7691837743
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360005 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E (ul. Piotrkowska) odc. od ul. Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590653601
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipowa 67A
1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 632 79 14
1.5.8.) Numer faksu: 44 632 79 22
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat-belchatowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.powiat-belchatowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
pzd-powiatbelchatowski.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Utrzymanie dróg powiatowych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E (ul. Piotrkowska) odc. od ul. Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02539da0-f21c-416c-aeaa-73faaee710fa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360005
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00090192/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E (ul. Piotrkowska) odc. od ul. Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230725
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD-ZP-3703-11/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E na odc. od ul. Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej w Bełchatowie w ramach zadania pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1931E (ul. Piotrkowska) odc. od ul. Zdzieszulickiej do obwodnicy wschodniej”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: frezowanie korekcyjne, pełna wymiana konstrukcji jezdni, poszerzenie jezdni, wykonanie antyspękaniowej geosiatki zbrojeniowej na jezdni, ułożenie warstwy wyrównawczej, warstwy wiążącej, warstwy ścieralnej, budowa chodnika, ciągu pieszo-rowerowego, przebudowa zjazdów, wykonanie poboczy z kruszywa, umocnienie skarp i rowów płytami ażurowymi, przebudowa rowy przydrożnego, wycinka drzew i krzewów, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, azyli dla pieszych, usunięcie kolizji energetycznej, kolizji z teletechnicznych, wykonanie sieci oświetlenia ulicznego, wykonanie wpustów deszczowych, przykanalików, kolektorów, zbiornika odparowywująco-filtracyjnego, wykonanie, przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz badania archeologiczne wraz z nadzorem archeologicznym.
Planowana do wykonania długość odcinka drogi to 1793,10 m.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8897245,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14186545,71 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8897245,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7712202407
7.3.3) Ulica: Żelazna 3
7.3.4) Miejscowość: Piotrkow Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty geodezyjne, roboty rozbiórkowe, wycinka drzew, roboty ziemne, roboty brukarskie, przepusty, oznakowanie poziome i pionowe, roboty branży mostowej, sanitarnej, oświetleniowej, eletroenergetycznej, telekomunikacyjnej, nadzór archeologiczny,
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8897245,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2028-06-30| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |