Modernizacja drogi wewnętrznej Wychodne - Wasilczyki, gmina Suwałki, dz. nr geod.: 25/1, 25/2 obręb Wasilczyki, 24, 10 obręb Wychodne, dł. ok. 2 km.

GMINA SUWAŁKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00360022
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00360022/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-24 09:01
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9c39377-b5d9-49eb-a7d7-e3bbedcbe234
Identyfikator
8442146035
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Wykonawcy

1 przyznane

MARIAN KUTYŁOBiała Woda 50a, PL · lot 0
598 915,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360022 z dnia 2026-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi wewnętrznej Wychodne - Wasilczyki, gmina Suwałki, dz. nr geod.: 25/1, 25/2 obręb Wasilczyki, 24, 10 obręb Wychodne, dł. ok. 2 km.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUWAŁKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790670970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świerkowa 45

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 875659300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina.suwalki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.suwalki.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9c39377-b5d9-49eb-a7d7-e3bbedcbe234

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja drogi wewnętrznej Wychodne - Wasilczyki, gmina Suwałki, dz. nr geod.: 25/1, 25/2 obręb Wasilczyki, 24, 10 obręb Wychodne, dł. ok. 2 km.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9c39377-b5d9-49eb-a7d7-e3bbedcbe234

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360022

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038043/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Modernizacja drogi wewnętrznej Wychodne-Wasilczyki, gmina Suwałki, dz. nr geod.: 25/1, 25/2 obręb Wasilczyki, 24, 10 obręb Wychodne, dł. ok. 2 km

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306889

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IMK.271.16.2026.WS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 9385116,07 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 731431,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi gminnej wewnętrznej na dz. nr 25/1 i 25/2 (0041 Wasilczyki), 24 długości 2,017 km stanowiąca głównie dojazd do pól uprawnych i pastwisk oraz polaczenie dwóch wsi.
Zakres prac do wykonania w szczególności:
a) wykonanie nawierzchni z mieszanki z kruszywa naturalnego 0-31,5 mm z 50 % dodatkiem kruszywa łamanego szerokości 6 m (gr. 10 cm),
b) podbudowa z mieszanki kruszywa naturalnego 0-31,5 mm gr. 15 cm,
c) wykonanie lub renowacji rowów przydrożnych,
d) wykonanie robót ziemnych związanych z dostosowaniem do niwelety i poszerzeniem korpusu drogi,
e) budowie przepustów drogowych,
f) budowie zjazdów gospodarczych.
g) wykonanie regulacji wysokościowej lub ewentualnej przebudowy wszelkich ujawnionych elementów sieci uzbrojenia terenu (dotyczy również pobocza), w przypadku stwierdzenia uszkodzenia skrzynek zasuw, hydrantów bądź włazów studni Wykonawca wymieni uszkodzony element na nowy w ramach wynagrodzenia umownego;
h) wycinkę kolidującego zadrzewienia / zakrzewienia wraz z karczowaniem;
i) plantowanie i obrobienie skarp;
j) montaż tablicy informacyjnej (z zastosowanie słupków Wykonawcy), przygotowanej przez Zamawiającego;
k) wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz mapami inwetaryzacyjnymi;
l) udzielenie gwarancji jakości i rękojmi na roboty budowlane.
Uwaga: Drewno pozyskane z wycinki przechodzi na własność Wykonawcy robót budowlanych.
2. Inwestycję należy realizować w oparciu o SWZ, dokumentację projektową wraz z załącznikami, SST, umowę o roboty budowlane oraz zgłoszenie robót budowlanych, o których mowa w art. 29, zgodnie z art. 30 ustawy Prawo budowlane, zaświadczenie Starosty Suwalskiego o braku sprzeciwu znak: AIB.6743.1.41.2026.AI z dn. 20 maja 2026 r.
3. Obiekt został dostosowany do osób niepełnosprawnych poprzez niestosowanie barier architektonicznych.
4. Zamawiający ubiega się o otrzymanie dotacji celowej z budżetu Województwa Podlaskiego na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych na powyższe zamówienie.
5. Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy odbycia wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 pkt. 1 ustawy Pzp oraz nie wprowadza wymogu sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego o którym mowa w art. 131 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
6. Wszystkie elementy z rozbiórki nadające się do ponownego użycia stanowią własność Zamawiającego, natomiast elementy uznane jako odpad, Wykonawca powinien zutylizować we własnym zakresie i na własny koszt.
7. Wszelkie materiały oraz pozyskanie wszelkich zgód od gestorów sieci na przystąpienie do realizacji prac (w tym poniesienie kosztów nadzoru czy sporządzenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac) związane z prawidłowym i pełnym wykonaniem przedmiotu zamówienia zabezpiecza Wykonawca na własny koszt.
8. Zamawiający informuje, że obowiązującą formą rozliczenia pomiędzy stronami będzie wynagrodzenie ryczałtowe.
9. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca zobowiązany jest również do powiadomienia gestorów sieci z odpowiednim wyprzedzeniem o terminie realizacji prac. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
10. Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający szczegółowo opisał w Dokumentacji projektowej i załącznikach do SWZ.
11. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę minimalnie 60 miesięcznej gwarancji jakości oraz udzielenia 60 miesięcznej rękojmi na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały, wyroby i urządzenia.
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w następujących dokumentach:
a) Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ),
b) Dokumentacji projektowej,
c) Projektowanych postanowieniach umownych.
13. Z uwagi na ryczałtowe wynagrodzenie, przedmiary robót dołączone do SWZ mają jedynie charakter pomocniczy. Przedmiar robót nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia (ma funkcję pomocniczą) i nie stanowi podstawy wyceny oferty.
14. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców dołączenia do oferty kosztorysu lub innej kalkulacji ceny, natomiast wymaga przedłożenia kosztorysu ofertowego opracowanego na podstawie przedmiaru robót przed podpisaniem umowy o roboty budowlane.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598915,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1160736,73 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 598915,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Publiczny Transport Ciężarowy Marian Kutyło

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8441007165

7.3.4) Miejscowość: Biała Woda

7.3.5) Kod pocztowy: 16-402

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 598915,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane