Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej i Dzwonkowej od skrzyżowania z ul. Czarną do ul. Dzwonkowej w Tychach
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360126
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360126/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-24 09:26
- Lokalizacja
- Tychy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-efd136e9-807c-4b12-a7c1-cf9abe80ac61
- Identyfikator
- 6462447307
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360126 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej i Dzwonkowej od skrzyżowania z ul. Czarną do ul. Dzwonkowej w Tychach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Budowlanych 59
1.5.2.) Miejscowość: Tychy
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzuim.tychy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuim.tychy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,234497,be9d5cb5c0c537f0a84d525712dfa833.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej i Dzwonkowej od skrzyżowania z ul. Czarną do ul. Dzwonkowej w Tychach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efd136e9-807c-4b12-a7c1-cf9abe80ac61
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360126
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045885/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej i ul. Dzwonkowej od skrzyżowania z ul. Czarną do ul. Dzwonkowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319138
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 27/DZP/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 329026,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej i Dzwonkowej od skrzyżowania z ul. Czarną do ul. Dzwonkowej w Tychach oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji ZRID.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) Zamówienie podstawowe - zaprojektowanie rozbudowy ul. Zwierzynieckiej i Dzwonkowej (na odcinku od ul. Czarnej do ul. Ostróżki) oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji ZRID.
2) Zamówienie w ramach prawa opcji – zaprojektowanie budowy drogi bocznej od ul. Zwierzynieckiej 82–80a oraz uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, właściwej ostatecznej decyzji administracyjnej umożliwiającej realizację robót budowlanych, zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami projektowymi oraz obowiązującymi przepisami prawa.
Zakres zamówienia obejmuje wszelkie prace projektowe, formalnoprawne i administracyjne niezbędne do uzyskania decyzji ZRID i innych decyzji administracyjnych oraz przygotowania inwestycji do realizacji robót budowlanych.
Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia opracowanym dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiący załącznik nr 2 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71354000-4 - Usługi sporządzania map
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
71351500-8 - Usługi badania gleby
90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
71356200-0 - Usługi pomocy technicznej
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu pn. Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Zwierzynieckiej i Dzwonkowej od skrzyżowania z ul. Czarną do ul. Dzwonkowej w Tychach do upływu terminu składania ofert wpłynęły trzy oferty n/w Wykonawców:FIRMA „ABS – OCHRONA ŚRODOWISKA” Sp. z o.o.40-169 Katowice, ul. Wierzbowa 14/1
z zaoferowaną ceną brutto 3.411.097,50 zł
GRAVIA Sp. z o.o. 40-851 Katowice, ul. Żelazna 17d z zaoferowaną ceną brutto 491.735,55 zł
WMC Inżynieria Wanda Czopek 32-300 Olkusz, Troks 103 z zaoferowaną ceną brutto 464.325,00 zł
Zamawiający poddał ocenie zgodnie z kryterium zawartym w Specyfikacji Warunków Zamówienia 3 oferty, które uznał za niepodlegające odrzuceniu:
FIRMA „ABS – OCHRONA ŚRODOWISKA” Sp. z o.o. 40-169 Katowice, ul. Wierzbowa 14/1 –
48,17 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, termin usunięcia wad – 40 %] otrzymała łącznie 48,17 pkt, w tym:
kryterium: cena – 8,17 pkt
kryterium: termin usunięcia wad – 40,00 pkt
GRAVIA Sp. z o.o. 40-851 Katowice, ul. Żelazna 17d – 96,66 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, termin usunięcia wad – 40 %] otrzymała łącznie 96,66 pkt, w tym:
kryterium: cena – 56,66 pkt
kryterium: termin usunięcia wad – 40,00 pkt
WMC Inżynieria Wanda Czopek 32-300 Olkusz, Troks 103 -100,00 pkt
Oferta ww. wykonawcy w kryterium oceny ofert [cena – 60 %, termin usunięcia wad – 40 %] otrzymała łącznie 100,00 pkt, w tym:
kryterium: cena – 60,00 pkt
kryterium: termin usunięcia wad – 40,00 pkt
W wyniku przeprowadzonej oceny złożonych w niniejszym postępowaniu ofert stwierdzono, iż oferta złożona przez wykonawcę – WMC Inżynieria Wanda Czopek 32-300 Olkusz, Troks 103 w kryterium oceny ofert otrzymała 100,00 pkt., w tym:
kryterium: cena – 60,00 pkt
kryterium: termin usunięcia wad – 40,00 pkt
Najwyżej oceniona oferta, która nie podlega odrzuceniu, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 286.922,46 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty.
Mając powyższe na względzie, unieważnienie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia stało się konieczne i jest uzasadnione.
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |