Budowa Centralnej Sterylizatorni w ramach rozbudowy budynku głównego „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o. o., wraz z technologią medyczną i wyposażeniem. Nr sprawy DZP/06 TP/2026
SZPITAL SPECJALISTYCZNY W ZABRZU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360256
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360256/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 09:59
- Lokalizacja
- Zabrze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1edb22a-2d43-4497-b98b-cdc852fbab4b
- Identyfikator
- 6482775049
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360256 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Centralnej Sterylizatorni w ramach rozbudowy budynku głównego „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o. o., wraz z technologią medyczną i wyposażeniem. Nr sprawy DZP/06 TP/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL SPECJALISTYCZNY W ZABRZU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272735162
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10
1.5.2.) Miejscowość: Zabrze
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-800
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48323732346
1.5.8.) Numer faksu: +48323732396
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kierownik.zamowienia@klinika-zabrze.med.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.klinika-zabrze.med.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1edb22a-2d43-4497-b98b-cdc852fbab4b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Centralnej Sterylizatorni w ramach rozbudowy budynku głównego „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o. o., wraz z technologią medyczną i wyposażeniem. Nr sprawy DZP/06 TP/20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1edb22a-2d43-4497-b98b-cdc852fbab4b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360256
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235338
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/06TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje:
I. Wznoszenie obiektu budowlanego.
1. Wznoszenie obiektu budowlanego
2. Ustanowienie kierownika budowy, a w przypadku konieczności również kierowników robót w danej specjalności oraz podjęcie przez kierownika budowy / kierowników robót czynności wynikających z Ustawy Prawo budowlane, (między innymi prowadzenie pełnej dokumentacji budowy, obsługi geodezyjnej / wytyczenie obiektu w terenie, itp.),
3. Wystąpienie w imieniu Inwestora o wydanie dziennika budowy do organu administracji architektoniczno-budowlanej,
4. Zawiadomienie w imieniu Inwestora organu nadzoru budowlanego oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
5. Protokolarne przejęcie terenu budowy,
6. Opracowanie projektów wykonawczych dla wybranych branż (o ile zachodzić będzie taka konieczność – do decyzji Wykonawcy), Zamawiający dysponuje projektem budowlanym oraz projektem technicznym wielobranżowym. W przypadku gdy Wykonawca uzna, że stopień uszczegółowienia informacji zawartych w projektach przekazanych przez Zamawiającego jest niewystarczający do realizacji inwestycji, to Wykonawca opracuje we własnym zakresie projekty wykonawcze dla wybranych przez siebie poszczególnych branż.
Projekty wykonawcze należy opracować przez osoby posiadające uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w danej specjalności, odpowiadającej zakresowi poszczególnej branży (wraz z przynależnością do Izby samorządu zawodowego / aktualna opłata).
W przypadku sporządzenia jakiegokolwiek opracowania, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumentację projektową w wersji papierowej – 2 egzemplarze oraz w wersji elektronicznej, pliki w formatach: .dwg (wersja AutoCad 2000), .doc, .pdf.
7. Uzyskanie akceptacji ewentualnych projektów wykonawczych przez Zamawiającego,
8. Wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych, objętych dokumentacją projektową przekazaną przez Zamawiającego,
9. Przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac odbiorowych wraz z dostarczeniem stosownych protokołów badań i sprawdzeń (protokołów odbiorów),
10. Przygotowanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (mapy uwzględniającej geodezyjne pomiary powykonawcze, itp.),
11. Złożenie w imieniu Inwestora wniosku do Urzędu Dozoru Technicznego w sprawie wydania decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń technicznych,
12. Zawiadomienie w imieniu Inwestora zgodnie z właściwością organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i zamiarze przystąpienia do jego użytkowania,
13. Złożenie w imieniu Inwestora wniosków do organów / instytucji w sprawach innych niż wymienione powyżej w celu przeprowadzenia kontroli lub badań, niezbędnych do uzyskania decyzji, postanowień lub protokołów koniecznych do otrzymania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (np. badanie wody przeprowadzane przez Państwową Inspekcję Sanitarną, itp.),
14. Uzyskanie wszelkich, niezbędnych dokumentów odbiorowych przewidzianych przepisami prawa,
15. Złożenie w imieniu Inwestora wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie do właściwego organu nadzoru budowlanego, celem uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu (w tym zgłoszenie gotowości do przeprowadzenia obowiązkowej kontroli przez organ nadzoru budowlanego),
16. Dostarczenie Inwestorowi wymaganych przepisami prawa Certyfikatów na znak bezpieczeństwa / oznaczonych znakami CE (Conformité Européenne) lub B, stosownych Aprobat technicznych (wydanych przez ITB), Certyfikatów zgodności lub Deklaracji zgodności, wymaganych Atestów PZH, itp. dla materiałów i urządzeń, potwierdzających możliwość stosowania w budownictwie,
17. Podjęcie wszelkich niezbędnych czynności wraz z obsługą formalno-prawną w imieniu Inwestora nie ujętych w powyższych punktach, a ewentualnie koniecznych do wykonania obiektu „pod klucz” tj. przeprowadzenia pełnej realizacji inwestycji pn. „Budowa Centralnej Sterylizatorni w ramach rozbudowy budynku głównego „A” Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o.”. Warunkiem podpisania przez Zamawiającego protokołu końcowego jest wykonanie całej inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej oraz uzyskanie prawomocnej Decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
II. Dostawa i montaż technologii medycznej.
1. Wykonanie przedmiotu umowy obejmuje dostawę, wniesienie, montaż, wbudowanie (zabudowanie), zainstalowanie, konfiguracja, kalibracja – jeśli dotyczy, zintegrowanie i prawidłowe podłączenie z udzieleniem bezterminowych licencji i pełnej konfiguracji w celu prawidłowego funkcjonowania urządzenia zgodnie z przeznaczeniem, uruchomienie oraz dopuszczenie (wraz z dopuszczeniem przez Urząd Dozoru Technicznego w zakresie w jakim dotyczy) do użytkowania sprzętu i urządzeń (aparatury) medycznej (zwanej w dalszej części umowy sprzętem) oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie sprzętu i aparatury ujętej w załączniku „Technologia Medyczna i Wyposażenie” tj. zał. nr 4 do SWZ i szczegółowo wyspecyfikowanej w zał. nr 1 do załącznika „Technologia medyczna i wyposażenie” tj. zał. nr 4 do SWZ w pozycjach od 1 do 8, tj.:
Poz. 1 Zgrzewarka rotacyjna do zgrzewania opakowań sterylizacyjnych (x 2 szt.)
Poz. 2 Sterylizator parowy x 2 szt.
Poz. 3 Sterylizator plazmowy x 1 szt.
Poz. 4 Myjnia narzędziowa z funkcją suszenia i wyposażeniem x 2 szt.
Poz. 5 Myjnia ultradźwiękowa x 1 szt.
Poz. 6 Myjnia do mycia i dezynfekcji sond do echokardiografii przezprzełykowej (x 1 szt.)
Poz. 7 Szafa do przechowywania sond do echokardiografii przezprzełykowej (x 1 szt.) z wózkami do transportu i przechowywania sond do echokardiografii przezprzełykowej (x 3 szt.)
Poz. 8 Myjnia dezynfektor do obuwia operacyjnego x 3 szt.
2. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania decyzji i rozstrzygnięć administracyjnych potrzebnych dla prawidłowego wykorzystywania przedmiotu umowy, w szczególności sprzętu opisanego w pozycjach od 1 do 8 zał. nr 1 do załącznika „Technologia medyczna i wyposażenie” tj. zał. nr 4 do SWZ.
3. Wymaga się wykonania robót określonych w §1 ust. 2 pkt. II Załącznika nr 5 do SWZ – projektu umowy „pod klucz”, gotowych do użytkowania.
4. W skład przedmiotu umowy niezależnie od dokumentacji projektowej wchodzą wszystkie prace potrzebne dla prawidłowego odbioru przedmiotu umowy w zakresie opisanym w ust. 2 pkt. II II Załącznika nr 5 do SWZ – projektu umowy
5. Złożenie w imieniu Inwestora wniosku do Urzędu Dozoru Technicznego w sprawie wydania decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń technicznych, stanowi warunek konieczny do odebrania tej części robót przez podpisanie protokołu częściowego.
III. Dostawa i montaż wyposażenia.
1. Wykonanie przedmiotu umowy obejmuje dostawę, montaż, wbudowanie, zainstalowanie, zintegrowanie i uruchomienie wyposażenia ujętego w załączniku „Technologia Medyczna i Wyposażenie” tj. zał. nr 4 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – został opisany w Rozdziale III SWZ oraz w Dokumentacji Projektowej stanowiącej Załącznik nr 3 do SWZ, załącznik „Technologia medyczna i wyposażenie” tj. zał. nr 4 do SWZ.
W skład przedmiotu umowy niezależnie od dokumentacji projektowej wchodzą wszystkie prace potrzebne dla prawidłowego odbioru przedmiotu umowy.
Prowadzone prace nie mogą skutkować uszkodzeniem istniejących części budynku oraz infrastruktury.
Jeżeli dokumentacja projektowa wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie wówczas zamawiający zgodnie z 99 ust 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy PZP dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów mają charakter przykładowy i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, określając ich minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe. Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do nadzoru inwestorskiego o opinię w przedmiocie oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
Realizacja zadania publicznego objętego w niniejszym postępowaniu spełnia wymagania służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (art. 100 ust. 1 i 2 Ustawy PZP).Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostępności odpowiednio architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej, osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2024.1411 t.j. z dnia 2024.09.25 ).
Minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami obejmują w zakresie dostępności architektonicznej:
• Zapewnienie wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych,
• Zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób.
Zamawiający informuje o możliwości dokonania wizji lokalnej, którą ustala się na dzień 20.05.2026r. na godz. 12:00
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45410000-4 - Tynkowanie
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
33100000-1 - Urządzenia medyczne
33191100-6 - Urządzenia sterylizujące
33191000-5 - Urządzenia sterylizujące, dezynfekcyjne i higieniczne
33192300-5 - Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7498393,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7498393,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7498393,99 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JM KONTRAKT SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6381839210
7.3.3) Ulica: Ul. Cieszyńska 27A
7.3.4) Miejscowość: Łąka
7.3.5) Kod pocztowy: 43-241
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7498393,99 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-12-288.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |