Dowóz uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 z podziałem na zadania
CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH GMINY TOSZEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360289
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360289/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-24 10:09
- Lokalizacja
- Toszek, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50ed5b8c-f377-47b9-a15b-1e5ed7caa223
- Identyfikator
- 9691507892
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
Wykonawcy
2 przyznane
ANDRZEJ SABADACHGliwice, PL · lot 0
95 548,8 PLNANDRZEJ SABADACHGliwice, PL · lot 1
79 294,7 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360289 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 z podziałem na zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH GMINY TOSZEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240804280
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Strzelecka 35
1.5.2.) Miejscowość: Toszek
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-180
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 323326710
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cuw-toszek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cuwtoszek.bip.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50ed5b8c-f377-47b9-a15b-1e5ed7caa2231.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 z podziałem na zadania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50ed5b8c-f377-47b9-a15b-1e5ed7caa223
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360289
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036237/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowóz uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297750
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CUW.361.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 226468,48 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dowóz dzieci z terenu miasta i gminy Toszek do Zespołu Szkół Specjalnychw Pyskowicach ul. Poniatowskiego 2 w roku szkolnym 2026/2027.
Dowóz i odbiór dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach odbywać
się będzie z miejscowości: Toszek, Kotulin, Płużniczka, Ciochowice, Paczyna,
Pniów, Pyskowice:
a) dowóz zaplanowany jest na godzinę 8:00, odbiór o godzinie 15:05,
b) odbiór oraz dowóz dzieci odbywać się będzie z miejscowości: Toszek,
Kotulin, Płużniczka, Ciochowice, Paczyna, Pniów,Pyskowice,
c) dowóz rozpoczyna się od przystanku głównego w Toszku przez miejscowości wymienione powyżej a zakończenie dowozu w Pyskowicach. Powrót dzieci tą samą trasą,
d) opiekę dla przewożonych uczniów zapewnia dyrektor placówki oświatowej,
e) ustala się szacunkową trasę dzienną w ilości 96 km.
UWAGA!!!
Szacunkowa ilość przewożonych dzieci wynosi 13 z zastrzeżeniem, iż z innej miejscowości
z terenu gminy Toszek, a nie wymienionych powyżej mogą zaistnieć przesłanki
o skierowaniu dziecka do kształcenia specjalnego w trakcie roku szkolnego.
Szczegółowe wymagania względem przedmiotu zamówienia:
• Zamawiający wymaga od Wykonawcy wprowadzenia „Standardów ochrony małoletnich” na podstawie art. 32 ust.5-7, art.39 ust. 4-4a i art. 39a ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia
2016 r. – Prawo Oświatowe.
• w przypadku zadania nr I opiekuna w czasie przewozu dzieci zapewnia dyrektor jednostki organizacyjnej gminy ;
• w przypadku zadania nr II zapewnienie opiekuna w czasie przewozu leży po stronie Wykonawcy. Opiekunem uczniów nie może być kierowca autobusu. Opiekun ponosi odpowiedzialność za uczniów dowożonych od chwili wejścia uczniów do autobusu
do chwili przekazania ich szkole oraz za uczniów odwożonych od chwili odebrania ich
ze szkoły do chwili opuszczenia przez uczniów autobusu na przystanku w swojej miejscowości. Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie do swojej miejscowości odpowiedzialność ponoszą ich rodzice/prawni opiekunowie. Podczas dowozu opiekun odprowadza uczniów dowożonych pod drzwi wejściowe szkoły i przekazuje ich wyznaczonemu przez dyrektora szkoły nauczycielowi dyżurnemu;
• poranny czas podstawienia pojazdu powinien być tak dobrany, aby uczniowie byli
w szkole najpóźniej na 5 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych;
• wykonawca musi reagować na okazjonalne zmiany godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć lekcyjnych, lub dni wolnych od nauki po uzgodnieniu z dyrektorami placówek,
• w przypadku awarii pojazdu lub innych zdarzeń wyłączających pojazd z eksploatacji Wykonawca musi zabezpieczyć zastępczy środek transportu;
• o zaistniałych lub przewidzianych przeszkodach w realizacji usług transportowych Wykonawca zobowiązuje się powiadomić Zamawiającego oraz Dyrektora szkoły do której uczęszczają dzieci;
• wykonawca, będzie musiał dostosować godziny dowożenia dzieci do zajęć lekcyjnych oraz zapewnić łączność telefoniczną z dyrekcją szkoły;
• wykonawca powinien być dyspozycyjny, ponieważ godziny zajęć mogą ulec zmianie lub może nastąpić pilna konieczność ewakuacji szkoły i przewiezienia dzieci do zastępczych miejsc pobytu wskazanych przez dyrektora szkoły w odrębnym porozumieniu;
• w trakcie roku szkolnego Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany godzin dowozu
i odwozu ze szkół, oddziałów przedszkolnych i placówek oświatowych dostosowując godziny do organizacji pracy szkół, oddziałów przedszkolnych i placówek oświatowych;
• w trakcie roku szkolnego Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany trasy dostosowując trasy do organizacji pracy szkół, oddziałów przedszkolnych, placówek oświatowych oraz liczby dzieci;
• zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany trasy i przystanków w przypadku gdy dziecko zrezygnuje z uczęszczania do oddziału przedszkolnego lub szkoły, placówki oświatowej, a na jego miejsce zostanie zakwalifikowane dziecko z innej miejscowości;
• zamawiający powiadomi Wykonawcę o zmianie trasy lub godzin przejazdu
na co najmniej 3 roboczych dni przed terminem wprowadzenia zamierzonej zmiany.
Inne informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Na każdą z tras należy podstawić odpowiedni tabor przewozowy,
b) Liczba dzieci podana jest w przybliżeniu, może ulec zmianie do 20% ,
c) Godziny dowożenia i odwożenia mogą ulec zmianie po wcześniejszej akceptacji Wykonawcy i Zamawiającego,
d) Do realizacji przedmiotowego zamówienia Wykonawca powinien przekazać takie środki transportu, aby w czasie jazdy zapewnić uczniom miejsca siedzące zgodnie
z obowiązującymi przepisami. Wykonawca jest zobowiązany do dowożenia uczniów autobusami sprawnymi technicznie, dopuszczonymi do ruchu według przepisów o ruchu pasażerskim i oznakowanymi stosownie do charakteru wykonywanej usługi.
e) Liczba dni z wyłączeniem świąt oraz sobót i niedziel w okresie świadczenia usługi: 185.
Przewóz osób niepełnosprawnych:
Środek transportu, którym świadczona będzie usługa musi spełniać wymogi bezpieczeństwa
i warunki techniczne określone odrębnymi przepisami oraz posiadać aktualne obowiązkowe ubezpieczenie OC i NW oraz aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu. Przewóz dzieci w ramach zamówienia na trasie dom – szkoła – dom powinien odbywać się jednym środkiem transportu. W przypadku przewozu dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich samochód musi być przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w odpowiednie pasy mocujące wózek i pasy mocujące dziecko na wózku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 124996,86 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dowóz uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy Toszekdo placówek oświatowych w Gliwicach wraz z zapewnieniem opiekuna na czas przewozu dzieci w roku szkolnym 2026/2027.
Dowóz i odbiór dzieci z placówek oświatowych do miejscowości Gliwice odbywać
się będzie z miejscowości: Toszek, Pniów, Gliwice,
a) dowóz zaplanowany jest na godzinę 8:00, odbiór o godzinie 15:05,
b) odbiór oraz dowóz dzieci odbywać się będzie z miejscowości: Toszek, Pniów,
Gliwice,
c) dowóz rozpoczyna się od przystanku głównego w Toszku przez miejscowości wymienione powyżej, zakończenie dowozu w Gliwicach. Powrót dzieci tą samą trasą,
d) ustala się szacunkową trasę dzienną w ilości 58 km.
UWAGA!!!
Szacunkowa ilość przewożonych dzieci łącznie wynosi 3 z zastrzeżeniem, iż z miejscowości z terenu gminy Toszek, a nie wymienionych powyżej mogą zaistnieć przesłanki
o skierowaniu dziecka do kształcenia specjalnego w trakcie roku szkolnego.
Szczegółowe wymagania względem przedmiotu zamówienia:
• Zamawiający wymaga od Wykonawcy wprowadzenia „Standardów ochrony małoletnich” na podstawie art. 32 ust.5-7, art.39 ust. 4-4a i art. 39a ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia
2016 r. – Prawo Oświatowe.
• w przypadku zadania nr I opiekuna w czasie przewozu dzieci zapewnia dyrektor jednostki organizacyjnej gminy ;
• w przypadku zadania nr II zapewnienie opiekuna w czasie przewozu leży po stronie Wykonawcy. Opiekunem uczniów nie może być kierowca autobusu. Opiekun ponosi odpowiedzialność za uczniów dowożonych od chwili wejścia uczniów do autobusu
do chwili przekazania ich szkole oraz za uczniów odwożonych od chwili odebrania ich
ze szkoły do chwili opuszczenia przez uczniów autobusu na przystanku w swojej miejscowości. Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie do swojej miejscowości odpowiedzialność ponoszą ich rodzice/prawni opiekunowie. Podczas dowozu opiekun odprowadza uczniów dowożonych pod drzwi wejściowe szkoły i przekazuje ich wyznaczonemu przez dyrektora szkoły nauczycielowi dyżurnemu;
• poranny czas podstawienia pojazdu powinien być tak dobrany, aby uczniowie byli
w szkole najpóźniej na 5 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych;
• wykonawca musi reagować na okazjonalne zmiany godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć lekcyjnych, lub dni wolnych od nauki po uzgodnieniu z dyrektorami placówek,
• w przypadku awarii pojazdu lub innych zdarzeń wyłączających pojazd z eksploatacji Wykonawca musi zabezpieczyć zastępczy środek transportu;
• o zaistniałych lub przewidzianych przeszkodach w realizacji usług transportowych Wykonawca zobowiązuje się powiadomić Zamawiającego oraz Dyrektora szkoły do której uczęszczają dzieci;
• wykonawca, będzie musiał dostosować godziny dowożenia dzieci do zajęć lekcyjnych oraz zapewnić łączność telefoniczną z dyrekcją szkoły;
• wykonawca powinien być dyspozycyjny, ponieważ godziny zajęć mogą ulec zmianie lub może nastąpić pilna konieczność ewakuacji szkoły i przewiezienia dzieci do zastępczych miejsc pobytu wskazanych przez dyrektora szkoły w odrębnym porozumieniu;
• w trakcie roku szkolnego Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany godzin dowozu
i odwozu ze szkół, oddziałów przedszkolnych i placówek oświatowych dostosowując godziny do organizacji pracy szkół, oddziałów przedszkolnych i placówek oświatowych;
• w trakcie roku szkolnego Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany trasy dostosowując trasy do organizacji pracy szkół, oddziałów przedszkolnych, placówek oświatowych oraz liczby dzieci;
• zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany trasy i przystanków w przypadku gdy dziecko zrezygnuje z uczęszczania do oddziału przedszkolnego lub szkoły, placówki oświatowej, a na jego miejsce zostanie zakwalifikowane dziecko z innej miejscowości;
• zamawiający powiadomi Wykonawcę o zmianie trasy lub godzin przejazdu
na co najmniej 3 roboczych dni przed terminem wprowadzenia zamierzonej zmiany.
Inne informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Na każdą z tras należy podstawić odpowiedni tabor przewozowy,
b) Liczba dzieci podana jest w przybliżeniu, może ulec zmianie do 20% ,
c) Godziny dowożenia i odwożenia mogą ulec zmianie po wcześniejszej akceptacji Wykonawcy i Zamawiającego,
d) Do realizacji przedmiotowego zamówienia Wykonawca powinien przekazać takie środki transportu, aby w czasie jazdy zapewnić uczniom miejsca siedzące zgodnie
z obowiązującymi przepisami. Wykonawca jest zobowiązany do dowożenia uczniów autobusami sprawnymi technicznie, dopuszczonymi do ruchu według przepisów o ruchu pasażerskim i oznakowanymi stosownie do charakteru wykonywanej usługi.
e) Liczba dni z wyłączeniem świąt oraz sobót i niedziel w okresie świadczenia usługi: 185.
Przewóz osób niepełnosprawnych:
Środek transportu, którym świadczona będzie usługa musi spełniać wymogi bezpieczeństwa
i warunki techniczne określone odrębnymi przepisami oraz posiadać aktualne obowiązkowe ubezpieczenie OC i NW oraz aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu. Przewóz dzieci w ramach zamówienia na trasie dom – szkoła – dom powinien odbywać się jednym środkiem transportu. W przypadku przewozu dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich samochód musi być przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w odpowiednie pasy mocujące wózek i pasy mocujące dziecko na wózku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 101472,62 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 89865,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 162681,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95548,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ANDRZEJ SABADACH
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 270583630
7.3.3) Ulica: Satyryków
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95548,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 70603,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1121711016,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79294,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ANDRZEJ SABADACH
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 270583630
7.3.3) Ulica: Satyryków
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79294,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |