Termomodernizacja budynku komunalnego w m. Oleśnica
GMINA ZAGÓRÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360295
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360295/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 10:11
- Lokalizacja
- Zagórów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-70ad4ac3-6c87-4bab-954d-630a8f9e28aa
- Identyfikator
- 6671688676
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360295 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku komunalnego w m. Oleśnica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGÓRÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019496
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4
1.5.2.) Miejscowość: Zagórów
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-410
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 0632748810
1.5.8.) Numer faksu: umg@zagorow.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umg@zagorow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zagorow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-70ad4ac3-6c87-4bab-954d-630a8f9e28aa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku komunalnego w m. Oleśnica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70ad4ac3-6c87-4bab-954d-630a8f9e28aa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360295
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00101343/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja budynku komunalnego w m. Oleśnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 Priorytet 10:Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej Działanie 10.6 Przybliżenie Wielkopolski Wschodnie do osiągnięcia neutralności klimatycznej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280335
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IKZP.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1138579,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji objętej niniejszym zamówieniem jest wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj pn.:
,, Termomodernizacja budynku komunalnego w m. Oleśnica”
2. Projekt obejmuje w szczególności prace związane z:
2.1. Przedmiot robót Przedmiotem robót jest wykonanie dokumentacji projektowej i robót remontowo – budowlanych budynku w którym znajdują się mieszkania komunalne:
- wykonanie dokumentacji projektowej pt.: Termomodernizacja budynku komunalne go Gminy Zagórów, Oleśnica 42, 62-410 Zagórów; Zakres, sposób wykonania opracowanej dokumentacji ma być zgodny z obowiązującymi aktualnie przepisami, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień oraz przygotowaniu materiałów do złożenia wniosku w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót wraz z uzyskaniem tychże decyzji oraz uzyskaniem innych decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania zadania inwestycyjnego.
- wykonanie robót remontowo – budowlanych budynku w którym znajdują się mieszkania komunalne zgodnie z dokumentacją projektową.
2.2. Zakres robót /projektowe, budowlane/
- mapa do celów projektowych,
- zakres robót obejmuje wykonanie szczegółowej inwentaryzacji, będącej podstawą do opracowania dokumentacji projektowej,
- dokumentacja musi uwzględniać wszystkie roboty potrzebne do realizacji zadania,
- w dokumentacji należy uwzględnić zalecenia konserwatorskie konserwatora zabytków,
- w dokumentacji należy uwzględnić audyt energetyczny,
- w dokumentacji należy przyjąć najbardziej korzystne rozwiązania pod względem technologii, doboru materiałów i kosztów,
- projekt robót geologicznych, opinia ornitologiczna i chiropterologiczna,
- uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, zgód, pozwoleń, sprawdzeń dokumentacji,
- wykonanie kosztorysu inwestorskiego, sporządzenie przedmiaru robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
- uzyskanie akceptacji Zamawiającego opracowanej dokumentacji projektowej i dokumentów realizowanych w ramach zamówienia,
- uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszeń wymaganych zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami,
- wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji wraz z zapewnieniem wymaganego przepisami nadzoru nad realizacją robót,
- wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej wykonanych instalacji na terenie,
- wykonanie dokumentacji powykonawczej w zakresie wymaganym,
- uzyskanie wymaganych pozwoleń na użytkowanie i innych dokumentów pozwalających na eksploatację obiektu zgodnie z aktualnymi wymaganiami i przepisami,
- dokumentację należy opracować w wersji papierowej w 6 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej edytowalnej,
- kosztorys inwestorski należy opracować wyłącznie w wersji papierowej w jednym egzemplarzu, - przedmiar należy opracować w wersji papierowej w jednym egzemplarzu, w wersji elektronicznej pdf oraz w rozszerzeniu ath,
2.3 Zakres robót budowlanych przewidywanych do wykonania obejmuje:
- roboty remontowo- budowlane,
- roboty instalacyjne,
- roboty wykończeniowe w zakresie robót remontowo - budowlanych: - wymiana rur spustowych, rynien, obróbek blacharskich, zapewniających odprowadzenie wody opadowej na teren własnej działki,
- wymiana pokrycia dachu z płyt eternitu falistego na dachówkę ceramiczną karpiówkę oraz przekazanie zdemontowanego eternitu do utylizacji,
- wymiana konstrukcji dachu w zakresie koniecznym, - remont kominów, zapewnienie skutecznej wentylacji pomieszczeń,
- wymiana ścianek działowych,
- remont stropów polegający na usunięciu polep, zasypek, podsufitek,
- wymiana schodów o konstrukcji drewnianej,
- rozebranie wykładzin z tworzyw sztucznych, okładzin, posadzek i ścian z płytek,
- rozebranie podłóg drewnianych,
- rozebranie legarów podłogowych, podłoży,
- wymiana stolarki okiennej i wewnętrznych parapetów,
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
- wykonanie tynków zewnętrznych czystowapiennych z zachowaniem detali architektonicznych, - demontaż instalacji wodociągowej i kanalizacji,
- demontaż instalacji elektrycznej wewnętrznej, przyłącze napowietrzne,
- usunięcie elementów zdemontowanych, gruzu, odpadów z obiektu i z terenu działki,
- wykonanie termoizolacji ścian zewnętrznych od wewnątrz z płyt klimatycznych,
- wykonanie sufitów podwieszonych, - wykonanie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej stropów w części strychowej,
- wykonanie izolacji termicznej, przeciwwilgociowej, podłóg, posadzek na poddaszu,
- wykonanie ścianek działowych - lekka zabudowa,
- wykonanie schodów na poddasze użytkowe,
- wykonanie reperacji ścian, również w poziomie wykonywanych podłoży i posadzek z zaprawy czystowapiennej,
- wykonanie uzupełnień tynków wewnętrznych z zaprawy czystowapiennej,
- wykonanie podłoży, izolacji termicznych, przeciwwilgociowych, podłóg, posadzek na parterze,
- wykonanie napraw ścian zewnętrznych i tynków z zaprawy czystowapiennej,
- wykonanie opaski. W zakresie robót instalacyjnych
- wykonanie instalacji elektrycznej wewnętrznej,
- wymiana opraw oświetleniowych,
- wykonanie naziemnej instalacji fotowoltaicznej,
- wykonanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych,
- wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
- montaż pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym pionowym,
- instalacja odgromowa w zakresie wymaganym.
W wyniku realizacji działań opisanych w PFU: sposób zagospodarowanie terenu działki nie ulegnie zmianie, miejsce umieszczenia wymienników gruntowych będzie musiało pozostać wolne od nasadzeń drzew, krzewów, zacieniania, zostaną umieszczone na gruncie panele fotowoltaiczne; nie zmieni się sposób użytkowania budynku.
3. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w cenie ofertowej wszelkich kosztów związanych z poprawnym i kompleksowym wykonaniem przedmiotu zamówienia, w tym:
- wykonania dokumentacji projektowej,
- przeniesienia majątkowych praw autorskich na Zamawiającego,
- pełnienia nadzoru autorskiego, odbiorów,
- uzgodnień wynikających z przepisów obowiązującego prawa, oraz wszelkich innych działań, które wskazane zostały w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dla postepowania.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45432200-6 - Wykładanie i tapetowanie ścian
45432210-9 - Wykładanie ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
42511110-5 - Pompy grzewcze
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1370000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1895950,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1487801,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budownictwa Ogólnego „INS-BUD” Kamil Parus
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019496
7.3.4) Miejscowość: Drzewce 66
7.3.5) Kod pocztowy: 62-410
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1487801,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-05-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |