Prace remontowo- konserwatorskie przy murach obronnych znajdujących się przy ul. Murarskiej w Reczu, dwóch odcinków zagrożonych zawaleniem - I etap

GMINA RECZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00360364
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00360364/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-24 10:29
Lokalizacja
Recz, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-09b86af2-47f3-4118-a711-0b1c58d8aa4c
Identyfikator
5941535345
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty murarskie i muroweRoboty przy wznoszeniu rusztowań

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ PODGÓRSKIStrachocin 1c, Stargard, PL · lot 0
282 042,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360364 z dnia 2026-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowo- konserwatorskie przy murach obronnych znajdujących się przy ul. Murarskiej w Reczu, dwóch odcinków zagrożonych zawaleniem - I etap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RECZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966941

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ratuszowa 17

1.5.2.) Miejscowość: Recz

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-210

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@recz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.recz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminarecz.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace remontowo- konserwatorskie przy murach obronnych znajdujących się przy ul. Murarskiej w Reczu, dwóch odcinków zagrożonych zawaleniem - I etap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09b86af2-47f3-4118-a711-0b1c58d8aa4c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360364

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025748/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont Murów obronnych w Reczu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271995

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.01.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Prace remontowo- konserwatorskie przy murach obronnych znajdujących się przy ul. Murarskiej w Reczu, dwóch odcinków zagrożonych zawaleniem - I etap”.
Prace konserwatorskie należy wykonać na dwóch odcinkach:
• Punkt P7 (lokalizacja punktu patrz rysunek nr B101),
• Punkt P12 (lokalizacja punktu patrz rysunek nr B103).
Mury obronne w Reczu , wraz z Bramą Choszczeńska i Basztą Drawieńską wpisane są do rejestru zabytków nr A-1925 z r. z dn. 05.12.1963 r.) znajdujące się na terenie Starego Miasta w Reczu, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 77. Decyzją z dnia 2702.1956r., znak:KL-V-0/53/59.
Renowacja i remont konserwatorski elewacji obejmuje w szczególności:
• roboty związane z oczyszczaniem murów z roślinności, glonów i nalotów biologicznych,
• oczyszczanie murów ze starych zapraw cementowych,
• przemurowania w miejscu spękań,
• rozbiórka czapy betonowej,
• uzupełnienie ubytków w murze, spoinowanie,
• demontaż istniejącego ogrodzenia stalowego oraz montaż nowego ogrodzenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 282042,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 366511,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 282042,27 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Budowlano-Konserwatorska "Podgórski" Tomasz Podgórski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8540012548

7.3.3) Ulica: Strachocin 1c

7.3.4) Miejscowość: Stargard

7.3.5) Kod pocztowy: 73-110

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 282042,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane