Modernizacja i poprawa dostępności miejsca pamięci w Maleninie
Gmina Tczew
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360397
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360397/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 10:33
- Lokalizacja
- Tczew, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c2f8d2a5-38ee-486f-8e77-560bb1a0dbd1
- Identyfikator
- 5931004764
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360397 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i poprawa dostępności miejsca pamięci w Maleninie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tczew
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lecha 12
1.5.2.) Miejscowość: Tczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-110
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 58 530 51 32
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gmina-tczew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-tczew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2f8d2a5-38ee-486f-8e77-560bb1a0dbd11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i poprawa dostępności miejsca pamięci w Maleninie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2f8d2a5-38ee-486f-8e77-560bb1a0dbd1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360397
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041495/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Modernizacja i poprawa dostępności miejsca pamięci w Maleninie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298988
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WKI.271.1.21.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 106076,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest ,,Modernizacja i poprawa dostępności miejsca pamięci w Maleninie”. Lokalizacja: Malenin, działka nr 58/3. Roboty powinny być wykonane w zgodzie z obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz wytycznymi Zamawiającego. 1.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dotyczące miejsca pamięci w Maleninie. Zakres rzeczowy obejmuje m.in.: - usunięcie dotychczasowego obiektu zgodnie z dokumentacją,
- wykonanie i montaż nowego pomnika wraz z tablicą pamiątkową,
- zagospodarowanie terenu, w tym uprzątnięcie, uporządkowanie, wyrównanie terenu w obrębie pomnika wraz z wykonaniem trwałej utwardzonej nawierzchni przy pomniku, która obligatoryjnie będzie dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, likwidacja zadrzewień, wykonanie nasadzeń, - wykonanie i montaż tablicy informacyjno-promocyjnej. 1.2 Do obowiązków Wykonawcy należą prace odtworzeniowe wiążące się z przywróceniem stanu istniejącego w związku z ewentualnymi uszkodzeniami podczas wykonywania prac, a także uprzątnięcie i doprowadzenie terenu robót, zagospodarowania i terenów przyległych wykorzystanych do celów robót budowlanych do stanu nie gorszego niż poprzedni. W cenie należy zawrzeć koszty utylizacji i wywozu odpadów. Do postępowania dołączono wizualizację, która ma charakter poglądowy. Wykonawca, jeżeli będzie to niezbędne w związku ze sposobem prowadzenia robót, opracuje, uzgodni z Zamawiającym i wdroży na własny koszt projekt czasowej organizacji ruchu. Przekazanie terenu budowy nie obejmuje wyłączności na korzystanie z całej działki objętej inwestycją. Wykonawca zobowiązany jest do takiej organizacji robót, aby zapewnić bezpieczeństwo osób trzecich oraz minimalizować utrudnienia w korzystaniu z terenu i działek sąsiednich przez użytkowników. 2. Szczegółowy zakres robót został wskazany w Rozdziale V SWZ oraz dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i przedmiarze robót, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212314-0 - Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262310-7 - Zbrojenie
45262300-4 - Betonowanie
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45262512-3 - Kamieniarskie roboty wykończeniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 118000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 165095,41 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 118000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elita - budownictwo Bartłomiej Małolepszy
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 361674351
7.3.3) Ulica: płk. Stanisława Skarżyńskiego 5
7.3.4) Miejscowość: Starogard Gdański
7.3.5) Kod pocztowy: 83-200
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 118000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem w ramach PROGRAMU RZĄDOWEGO Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Minister udzielił Gminie Tczew dotacji celowej na realizację zadania: „Modernizacja i poprawa dostępności miejsca pamięci w Maleninie”.| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |