Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś
GMINA WIELOWIEŚ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360510
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360510/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-24 10:59
- Lokalizacja
- Wielowieś, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1100c3e-8676-4b41-ae62-a61ecd421e08
- Identyfikator
- 9691572234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360510 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELOWIEŚ
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Wielowieś
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257676
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Główna 1
1.5.2.) Miejscowość: Wielowieś
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-187
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 517-889-509
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wielowies.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielowies.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1100c3e-8676-4b41-ae62-a61ecd421e08
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360510
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00079716/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Konserwacja oświetlenia ulicznego w Gminie Wielowieś
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309499
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne: Obowiązkiem gmin jest finansowanie zadań własnych w zakresie oświetlenia ulic, placów i dróg znajdujących się na terenie gminy. Gmina musi posiadać zgodę właściciela sieci oświetleniowej.Właściciel sieci i urządzeń oświetlenia ulic nie wyraża zgody na wykonywanie czynności bieżącego utrzymania, eksploatacji i konserwacji swoich urządzeń przez podmioty trzecie. Udzielenie zamówienia zapewnienia realizację zadania własnego gminy.Uzasadnienie prawne: Art. 214 1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze. Spółka ta nie wyraża zgody na ingerencję w jej infrastrukturę przez podmioty trzecie zaistniały stan faktyczny wpisuje się w dyspozycję powołanego przepisu, co pozwala na legalne przeprowadzenie negocjacji z jednym wybranym wykonawcą.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 749836,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie eksploatacji oświetlenia: ulic, parkingów, skwerów, otwartych parków i zieleńców, chodników oraz przejść dla pieszych. i obejmuje w szczególności:
a. bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy,
b. utrzymanie[zapewnienie] świecenia punktów świetlnych w ilości nie mniejszej niż 95% całości tj. ogólnej liczby punktów oświetleniowych wskazanej w ust 4, których wykaz stanowi załącznik nr 1 do umowy aktualizowany na bieżąco według potrzeb,
c. wymianę uszkodzonych źródeł światła, elementów zabezpieczeń, wszystkich innych elementów osprzętu oświetlenia sieci napowietrznej i kablowej,
d. wymianę uszkodzonych drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, uzupełnianie obejm i innych elementów słupów niezbędnych do zawieszenia punktów świetlnych,
e. bieżące naprawy szaf oświetlenia ulicznego,
f. lokalizację uszkodzeń kabli, naprawę uszkodzonych kabli i przewodów napowietrznych oświetlenia ulicznego,
g. wykonywanie nastawień urządzeń sterujących oświetleniem,
h. mycie kloszy opraw ulicznych przy wymianie źródeł światła,
i. wycinkę gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego,
j. utylizację wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego,
k. kontroli inspekcyjnych wykonywanych na pisemne zlecenie Zamawiającego, we wskazanym przez niego terminie , nie częściej niż raz na pół roku,
l. przywrócenie terenu (chodników, jezdni, zieleni) do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych,
m. oględzin sieci oświetlenia drogowego zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
n. wykonywania wymaganych pomiarów w sieci oświetlenia drogowego zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 959754,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 959754,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 959754,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Nowe Technologie Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991076556
7.3.3) Ulica: Powstańców Śląskich 20
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-314
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 959754,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |