Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie łazienek w budynku Zespołu Szkół nr 33 przy ul. Targowej 86 w W-wie w ramach zadania pn. Remonty w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00360636
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00360636/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 11:26
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e493ad73-b6c0-477c-a790-c91df0ea17af
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00360636 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie łazienek w budynku Zespołu Szkół nr 33 przy ul. Targowej 86 w W-wie w ramach zadania pn. Remonty w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kłopotowskiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-708
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 443-80-50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ppn.zampubl@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapn.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/290691/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie łazienek w budynku Zespołu Szkół nr 33 przy ul. Targowej 86 w W-wie w ramach zadania pn. Remonty w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e493ad73-b6c0-477c-a790-c91df0ea17af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00360636
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019604/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Wykonanie remontu łazienek w budynku Zespołu Szkół nr 33 przy ul. Targowej 86 w Warszawie.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249287
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VII-WZP.271.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 614115,03 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie łazienek w budynku Zespołu Szkół nr 33 przy ul. Targowej 86 w Warszawie, w ramach zadania pn.: „Remonty w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych”.
Zakres robót budowlanych:
1. Czynności podstawowe:
• Roboty rozbiórkowe (skucie istniejących warstw pokrycia ścian i podłóg, demontaż ścianek wygradzających ustępy, wykucie istniejących parapetów wewnętrznych, demontaż skrzydeł w oknach, demontaż skrzydeł i ościeży drzwiowych wewnętrznych, demontaż sufitów podwieszanych, bruzdowanie i przebicia ścian oraz stropu wynikające z wymiany instalacji na nową, korekta spadków posadzek);
• Demontaż istniejących elementów „białego montażu”, instalacji wewnętrznych (wody zimnej i wody ciepłej, kanalizacji sanitarnej wraz z wpustami podłogowymi), elementy instalacji wentylacji mechanicznej (kratki wentylacyjne), oprawy oświetleniowe, włączniki i gniazda wtykowe, drzwiczki rewizyjne;
• Wkucie istniejącej instalacji c.o. (piony i poziomy natynkowe) w ściany działowe, grzejniki na czas remontu zdemontować a następnie po zakończeniu prac zamontować na nowo;
• W celu zabezpieczenia przed stratami ciepła i kondensacja pary wodnej należy zastosować izolacje termiczne z otuliny z pianki dla rur c.w.u, wody zimnej i c.o.;
• Wszystkie rury stalowe wody zimnej i ciepłej w obrębie remontowanych pomieszczeń należy zdemontować i wymienić na nowe, zamontować mieszacze termostatyczne;
• Montaż instalacji pod poidełka wraz z rewizją zlokalizowaną w toaletach dla osób niepełnosprawnych; dostawa poidełka poza zakresem;
• Uszczelnienie przejść pionów i poziomów;
• Kompleksowe wykonanie całej nowej instalacji elektrycznej dla remontowanych łazienek: wykonanie kabla wewnętrznej linii zasilającej - WLZ do tablicy TWC – rozdzielnicy elektrycznej, montaż tablicy TWC pod remontowane węzły sanitarne, wykonanie nowej instalacji oświetlenia podstawowego, instalacja oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, wykonanie zasilania urządzeń elektrycznych;
• Wykonanie instalacji połączeń wyrównawczych;
• Wykonanie ochrony od porażeń instalacji odbiorczej z zastosowaniem wyłączników różnicowo-prądowych;
• Wykonanie instalacja przyzywowej w łazienkach dla osób z niepełnosprawnościami;
• Wykonanie nowych ścianek działowych typu lekkiego z płyt kartonowo-gipsowych wodoodpornych na ruszcie stalowym z wypełnieniem z wełny mineralnej, obudowy z płyt kartonowo-gipsowych zaplanowano także w celu osłonięcia stelaży misek ustępowych;
• Wykonanie montażu wentylatorów wywiewnych automatycznych/ czasowych;
• Wykonanie systemowej hydroizolacji ścian i posadzek we wszystkich łazienkach z zastosowaniem taśm uszczelniających, narożników, kołnierzy ściennych i posadzkowych;
• Montaż skrzydeł i ościeżnic drzwiowych stalowych wraz z poszerzeniem otworów i montażem nowych nadproży w tym poszerzenie otworów drzwiowych w ścianach nośnych;
• Montaż nowych skrzydeł w oknach, montaż w oknach nawiewników higrosterowanych – akustycznych z okapem;
• Wykonanie nowych parapetów wewnętrznych z konglomeratu;
• Wykonanie nowych tynków;
• Wykonanie warstw wykończeniowych ścian i podłóg w łazienkach (okładziny ceramiczne do 2 m wysokości ścian bez wnęk okiennych, gres na posadzce);
• Malowanie ścian i sufitów;
• Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych - montaż zestawów podtynkowych pod miski ustępowe wraz z zabudową, miski ustępowe dedykowane także dla osób niepełnosprawnych, pisuary, umywalki, umywalki dla osób niepełnosprawnych, armatura, wpusty podłogowe, kratki, drzwiczki rewizyjne, krany ze złączką, zawory, pojemnik na papier toaletowy + szczotka wc, podajnik ręczników papierowych, kosz na śmieci, dozownik mydła, wieszaki na ręczniki, lustra, uchwyty i poręcze dedykowane do toalet dla osób niepełnosprawnych;
• Wykonanie zabudowy z płyt HPL (wygrodzenie ustępów, pisuarów) oraz wykonanie zabudowy szafkowej; montaż nowych zabudów grzejników;
• Roboty naprawcze, przywracające stan pierwotny elementów nie objętych niniejszym zadaniem;
• Wykonanie prac porządkowych;
• Wykonanie informacji wizualnej na drzwiach (oznakowanie winno być spójne z ogólnym systemem identyfikacji wizualnej w budynku);
2. Czynności towarzyszące:
• zabezpieczenie tablic, gablot oraz innych elementów zamontowanych na ścianach przez uszkodzeniem i pyłem budowlanym,
• zabezpieczenie podłóg, lamp sufitowych przed uszkodzeniem i pyłem,
• wyniesienie celem zabezpieczenia przed uszkodzeniem mebli tj. szaf, ławek, krzeseł i stolików itp. w miejsce wskazane przez Użytkownika,
• prowadzenie na bieżąco prac porządkowych po robotach budowlanych, wywóz odpadów,
• pomieszczenia remontowane należy zamknąć szczelnie na czas prowadzenia remontu za pomocą kurtyn przeciwpyłowych, zabezpieczając w ten sposób pozostałe części obiektu przed zanieczyszczeniem,
• pomieszczenia przeznaczone do odbioru należy uporządkować, umyć, pozostawić bez pyłu budowlanego,
• wykonać inne czynności konieczne do prawidłowego funkcjonowania szkoły, na które miały wpływ roboty wykonywane w ramach zamówienia.
Ponadto, o ile dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres przedmiotu Umowy będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności lub uzyskanie zezwoleń, to Wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
UWAGA!
1. Ze względu na fakt, iż roboty budowlane będą wykonywane na czynnym obiekcie, roboty głośne i uciążliwe będą mogły być prowadzone wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Użytkownikiem.
2. Wykonawca winien uwzględnić w swojej ofercie fakt, iż roboty budowlane będą wykonywane na czynnym obiekcie. Prace realizowane będą na podstawie szczegółowego harmonogramu realizacji prac, sporządzonego przez Wykonawcę w podziale na etapy robót i przedłożonego do akceptacji Zamawiającego oraz Użytkownika. Przy opracowywaniu harmonogramu Wykonawca winien uwzględnić fakt, iż w okresie do dnia 26.06.2026 r. oraz po dniu 01.09.2026 r. prace głośne i uciążliwe mogą być wykonywane wyłącznie po zakończeniu zajęć lekcyjnych, tj. po godzinie 15:00 i nie później niż do godziny 22:00. Ponadto w miesiącu czerwcu należy uwzględnić przestój 1 tygodnia ze względu na egzaminy zawodowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami – załącznik nr 6 do SWZ
b) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru robót budowlanych – załącznik nr 8 do SWZ
d) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 10 do SWZ
e) Wystąpienie pokontrolne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie z dnia 16.06.2026 r. – załącznik nr 11 do SWZ
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Zamawiający udostępnia przedmiar robót (załącznik nr 9 SWZ), stanowiący materiał informacyjny (pomocniczy) o zakresie przedmiotu zamówienia.
Przedmiar robót należy traktować jako poglądowy, mogący pomóc przy opracowaniu oferty.
Od Wykonawcy zależy w jakim stopniu go wykorzysta. Przekazane przedmiary nie mogą stanowić podstawy rozliczeń rzeczowo-finansowych zadania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45431100-8 - Kładzenie terakoty
45431200-9 - Kładzenie glazury
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 648228,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 683000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 648228,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lara Invest Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252996094
7.3.3) Ulica: Długa
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-238
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 648228,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 98 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający określił w dokumentach termin realizacji zamówienia na 14 tygodni od dnia zawarcia umowy. Jednakże z uwagi na brak możliwościwprowadzenia w ogłoszeniu terminu w tygodniach dokonał przeliczenia 14 (tygodnie) x 7 (dni) =98(dni). W ogłoszeniu o
został wskazany termin 98 dni, jednakże wiążący jest termin 14 tygodni.
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |