Budowa drogi gminnej nr 030109C Osie - Kujonki o długości około 660 m.
GMINA OSIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00361147
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00361147/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 13:10
- Lokalizacja
- Osie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9e34449b-bb76-45eb-99bb-f83198440566
- Identyfikator
- 5591130747
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361147 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej nr 030109C Osie - Kujonki o długości około 660 m.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OSIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351044
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 6
1.5.2.) Miejscowość: Osie
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-150
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pawlak@osie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.osie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://osie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej nr 030109C Osie - Kujonki o długości około 660 m.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e34449b-bb76-45eb-99bb-f83198440566
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361147
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041610/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi gminnej nr 030109C Osie - Kujonki o długości około 660 m
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201498
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ROŚBiGK.271.5.2026.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Osie. Przedsięwzięcie zostało zaprojektowane w miejscu istniejącej drogi, o nawierzchni gruntowej, o licznych nierównościach i zagłębieniach pojawiających się szczególnie po wzmożonych opadach deszczu i wiosennych roztopach. Wzdłuż drogi występują obustronne pobocza gruntowe. Istniejące zjazdy mają nawierzchnię gruntową lub częściowo utwardzoną.
Długość projektowanej drogi wynosi 663,60 m. Początek zadania znajduje się na dowiązaniu do istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi gminnej nr 030109C, a koniec za zjazdem na działkę nr 314 w obrębie Osie. Dla budowanej drogi gminnej zaprojektowano jezdnię o szerokości 4,00 m i nawierzchni z betonu asfaltowego. W km 0+484 zaprojektowano peron przystankowy o nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm. i szerokości 1,80 m. Na całej długości po obu stronach jezdni zaprojektowano pobocza gruntowe o nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o szerokości 0,75 m każde. Klasa drogi „D”, Kategoria ruchu KR1, Szerokość jezdni: 4,00 m, Spadek poprzeczny jezdni na prostej 2,0%, Szerokość poboczy 0,75 m. Odwodnienie drogi realizowane będzie powierzchniowo za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych nawierzchni jezdni oraz poboczy. Sposób rozmieszczenia znaków pionowych i poziomych przedstawiono na planie sytuacyjnym w projekcie stałej organizacji ruchu.
W skład zadania inwestycyjnego wchodzą: wykonanie robót ziemnych, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie poszczególnych warstwy konstrukcji jezdni, przebudowa i zabezpieczenie kolidującej infrastruktury, zabezpieczenie rurami ochronnymi istniejących sieci podziemnych, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego (w-wa wiążąca 3cm i w-wa ścieralna 4cm), wykonanie nawierzchni zjazdów z betonu asfaltowego, wykonanie nawierzchni peronu przystankowego z betonowej kostki brukowej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, regulacja wysokościowa istniejących zaworów, wykonanie terenów zielonych, wykonanie robót wykończeniowych, inwentaryzacja powykonawcza. W liniach rozgraniczających inwestycji zlokalizowane są następujące urządzenia towarzyszące: sieć elektroenergetyczna, sieć telekomunikacyjna i sieć wodociągowa.
Zamawiający wymaga wykonanie odcinka próbnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 725052,71 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1287797,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 725052,71 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591700297
7.3.4) Miejscowość: Kozłowo
7.3.5) Kod pocztowy: 86-105
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty drogowe poza pracami nawierzchniowymi - ok 50%
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 725052,71 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |