Wymiana instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu (segment C) wraz z dostosowaniem budynku szkoły do potrzeb przepisów przeciwpożarowych
POWIAT MIELECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00361155
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00361155/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 13:12
- Lokalizacja
- Mielec, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8cd86fd9-2254-4954-b127-0f8db4d6eb0d
- Identyfikator
- 8171980506
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361155 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu (segment C) wraz z dostosowaniem budynku szkoły do potrzeb przepisów przeciwpożarowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT MIELECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581442
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Mielec
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-300
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 177800400
1.5.8.) Numer faksu: +48 177800530
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat-mielecki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-mielecki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiat-mielecki.logintrade.net/zapytania_email,234430,92f30cddd6ad57be9775b71bd6226a3c.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu (segment C) wraz z dostosowaniem budynku szkoły do potrzeb przepisów przeciwpożarowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8cd86fd9-2254-4954-b127-0f8db4d6eb0d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361155
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056064/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Dostosowanie budynku szkoły Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu do potrzeb przepisów ppoż.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WA.272.1.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 519464,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących zadania pn. „Wymiana instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu (segment C) wraz z dostosowanie budynku szkoły do potrzeb przepisów przeciwpożarowych”. Przedmiot umowy obejmuje wykonanie:
1.1. robót rozbiórkowych,
1.2. wymiany tablic i rozdzielnic elektrycznych
1.3. wymiany wewnętrznych linii zasilających tablice i rozdzielnie elektryczne
1.4. wymiany i budowy wewnętrznych instalacji elektrycznych
1.5. wymiany i budowy instalacji teleinformatycznych
1.6. robót w zakresie sufitów podwieszanych kasetonowych
1.7. wymiany i budowy instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz wymiany wyłącznika przeciwpożarowego
1.8. okablowania instalacji systemu sygnalizacji pożaru SSP umieszczone w korytkach kablowych i na ścianach.
2. Szczegółowy zakres robót i sposób wykonania przedmiotu zamówienia określa wyciąg z dokumentacji projektowej pn. „Wymiana wewnętrznych instalacji elektrycznych i słaboprądowych w segmencie „C” Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu oraz wyciąg z dokumentacji projektowej pn. Przebudowa i rozbudowa o windę zewnętrzną budynku Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu” stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ, zwane dalej Dokumentacją projektową.
3. Przedmiary robót stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ, mają charakter pomocniczy i nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia. Zawarte w Przedmiarze robót zestawienia mają jedynie zobrazować skalę robót i podstawowy zakres prac oraz pomóc Wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji.
4. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancji na Przedmiot Zamówienia na okres minimum 24 miesięcy począwszy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Gwarancja udzielona zostaje na okres określony w ofercie Wykonawcy wyrażony w miesiącach kalendarzowych. Okres gwarancji wskazany w ofercie oraz wydłużony okres rękojmi za wady stanowi kryterium oceny ofert.
5. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dotyczące wykonywania robót budowlanych rozbiórkowych i dotyczących instalacji elektrycznych, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.) Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie należy unieważnić na podstawie 255 pkt 3 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta z ceną ofertową 774 900,00 zł brutto. Na realizację przedmiotowego zamówienia Zamawiający zmierzał natomiast przeznaczyć kwotę – 325 000,00 zł brutto. (zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed upływem terminu otwarcia ofert).
Cena złożonej oferty przekracza zatem znacznie kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeanalizowaniu swojej sytuacji finansowej nie zdecydował się na zwiększenie kwoty jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 774900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 774900,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |