Przeprowadzenie kursu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka dla uczestników projektu pn. "DoBBra Rodzina - Rozwój usług dla rodzin w Bielsku-Białej"
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00361250
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00361250/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-24 13:27
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88a8bc31-1a26-4fc6-88f3-aff8f3f78b5b
- Identyfikator
- 9372686990
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361250 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie kursu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka dla uczestników projektu pn. "DoBBra Rodzina - Rozwój usług dla rodzin w Bielsku-Białej"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070810575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Karola Miarki 11
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: (033) 4995600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mops.bielsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mops.bielsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
mops-bielsko-biala.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
pomoc społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przeprowadzenie kursu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka dla uczestników projektu pn. "DoBBra Rodzina - Rozwój usług dla rodzin w Bielsku-Białej"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88a8bc31-1a26-4fc6-88f3-aff8f3f78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361250
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006512/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.16 Przeprowadzenie Kursu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „DoBBra Rodzina – Rozwój usług dla rodzin w Bielsku-Białej”, realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny +), Priorytet: FESL.07.00 Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działanie: FESL.07.07 – Wsparcie rodziny, dzieci i młodzieży oraz deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302718
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MOPS.DA.252.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 20083,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 25 godzin szkoleniowych Kursu z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dzieci dla łącznie 10 rodziców/opiekunów uczestniczących w w/w projekcie.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
• przeprowadzenie kursu dla jednej grupy 10-osobowej w formie 8 spotkań, z tego 7 spotkań po 3 godziny szkoleniowe, a 1 spotkanie 4 godziny szkoleniowe,
• zorganizowanie opieki nad dziećmi uczestników kursu przez cały czas trwania zajęć, w tej samej lokalizacji – przewidywana liczba dzieci objętych opieką to ok. 20 dzieci. Opieka nad dziećmi będzie realizowana równolegle do godzin trwania kursu tj. łączny czas opieki - 25 godzin szkoleniowych.
3. Tematyka zajęć ma dotyczyć podniesienia kompetencji opiekuńczo-wychowawczych uczestników kursu w zakresie poszerzenia wiedzy w trakcie zajęć teoretycznych dotyczącej etapów rozwoju dziecka, diagnozy potrzeb rozwojowych dziecka, czynników wpływających na rozwój dziecka, rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych zaburzeń rozwojowych, a także poznania metod wspierania rozwoju ruchowego dziecka podczas zajęć praktycznych w formie modelowania ćwiczeń, demonstrowania pracy z dzieckiem, instruktażem praktycznych form stymulacji rozwoju, zgodnie z wcześniej przygotowanym przez Wykonawcę programem kursu.
4. Kurs musi być zrealizowany na terenie miasta Bielska-Białej, w miejscu zapewniającym odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w sali szkoleniowej dostosowanej do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla grupy 10-osobowej. Część praktyczna kursu powinna odbywać się
w specjalistycznej sali umożliwiającej prezentację oraz ćwiczenie metod wspomagania rozwoju dziecka tj. sali integracji sensorycznej, sali fizjoterapii lub innym pomieszczeniu wyposażonym
w sprzęt wspierający rozwój psychoruchowy dziecka.
5. Pomieszczenia muszą być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
6. Podczas zajęć musi być zapewniony bezpośredni dostęp do toalety.
7. Wykonawca zobowiązuje się rozpocząć szkolenie wykorzystując takie metody pracy, jak zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne umożliwiające aktywny udział uczestników.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
85312110-3 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 25000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Filii Centrum Rehabilitacyjno-Terapeutyczne Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5472146156
7.3.3) Ulica: Legionów 26/28
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-300
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-10| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |