Dostawa wody i odprowadzanie ścieków z obiektów PFB (podać nazwę
POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA IM.FRYDERYKA CHOPINA W GDAŃSKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00361344
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00361344/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-24 13:41
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9398731c-84ec-43e2-977e-8481c49fbe46
- Identyfikator
- 5840452221
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361344 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wody i odprowadzanie ścieków z obiektów PFB
(podać nazwę
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA IM.FRYDERYKA CHOPINA W GDAŃSKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190317940
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ołowianka 1
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-751
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pfb.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://filharmonia.gda.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wody i odprowadzanie ścieków z obiektów PFB(podać nazwę
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9398731c-84ec-43e2-977e-8481c49fbe46
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361344
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045195/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Dostawa wody zimnej i odbiór ścieków kanalizacyjnych do i z budynków PFB
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332963
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305, ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a i b Ustawy Pzp. W rejonie realizacji zamówienia istnieje tylko jeden wykonawca posiadający infrastrukturę techniczną umożliwiającą realizację dostaw, co potwierdza Uchwała Rady Gminy nr LIX/1491/23 RADY MIASTA GDAŃSKA z dnia 9 lutego 2023 r. w sprawie powierzenia zadań własnych gminy w zakresie świadczenia usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Z uwagi na obiektywny brak konkurencji z przyczyn technicznych, zamówienie może być świadczone tylko przez jednego wykonawcę.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DTE.271.195.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 597404,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie wody zimnej i odprowadzenie ścieków z budynków należących do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im.Fryderyka Chopina w Gdańsku.
2. Dostawa wody i odbiór ścieków winna być wykonywana do głównego budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku nr działki 6/18, budynku Kasa Biletowa nr działki 6/19, budynku zaplecza technicznego – obecnie hotel o nazwie „Nowy Hotel” działka nr 7/1 i budynku Spichlerza Królewskiego – „Hotel Królewski” działka nr 6/14.
3. Dostawa winna odbywać się przez całodobowo przez 7 dni w tygodniu (24/7), zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w Ustawie z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2026 poz. 605) oraz Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2026 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. 2026 poz. 748).
4. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części ze względu na swój charakter i spójność wykonywanej dosatwy. Wykonanie przedmiotu zamówienia jest organizacyjnie i technicznie przez odrębnych Wykonawców niemożliwe, ze względu na uchwałę LIX/1491/23 RADY MIASTA GDAŃSKA z dnia 9 lutego 2023 r. zatem brak podziału zamówienia na części nie przysporzy wskazanemu uchwałą Wykonawcy nadmiernych trudności technicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65100000-4 - Usługi przesyłu wody i podobne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gdańskie Wodociągi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 583-000-67-15
7.3.3) Ulica: Wałowa 46
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-858
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 645197,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |