Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol, z podziałem na trzy części (zadania)

Gmina Koniecpol

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00361424
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00361424/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-24 13:55
Lokalizacja
Koniecpol, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5d92b18f-abda-4542-b95d-886f9d23c2ec
Identyfikator
9492189567
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

2 przyznane

ABARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLelów, PL · lot 1
2 323 811,94 PLN
ABARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLelów, PL · lot 2
635 233,5 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361424 z dnia 2026-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol, z podziałem na trzy części (zadania)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koniecpol

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151397990

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chrząstowska 6A

1.5.2.) Miejscowość: Koniecpol

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-230

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@koniecpol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koniecpol.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5d92b18f-abda-4542-b95d-886f9d23c2ec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol, z podziałem na trzy części (zadania)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d92b18f-abda-4542-b95d-886f9d23c2ec

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361424

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039029/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Termomodernizacja i zastosowanie OZE w obiektach gminnych pełniących funkcje remiz strażackich i świetlic wiejskich - Okołowice w gminie Koniecpol

1.1.3 Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol – termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Rudnikach (gm. Koniecpol)

1.1.4 Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol – termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Łysinach (gm. Koniecpol)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027, Priorytet FESL.02.00 – Fundusze Europejskie na zielony rozwój, Działanie FESL.02.01 – Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150786

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5868873,38 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE (Część) 1 – Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol – termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Łysinach (gm. Koniecpol)
Budynek o powierzchni zabudowy 769,80 m2 (powierzchnia netto całego budynku 1426 m2) i kubaturze 6701,65 m3. Wymiary: 11,06 x 42,36 x 36,05 m (wys. x dł. x szer.).
Zakres prac do wykonania obejmuje, m.in.:
a) Wykonanie docieplenia na ścianach zewnętrznych fundamentowych płytami ESP 120 gr. 10 cm, wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z mieszanki żywiczno – mineralnej na ścianach powyżej gruntu (cokołach), izolacji przeciwwilgociowej i hydroizolacji z masy KMB oraz ułożenie folii kubełkowej poniżej poziomu gruntu;
b) Ocieplenie ścian zewnętrznych płytami styropianowymi EPS 70 gr. 15 cm i płytami EPS gr. 12 cm wraz z wykonaniem tynku cienkowarstwowego silikonowego;
c) Docieplenie stropu matami z wełny mineralnej EPS100 gr. 30 cm;
d) Wykonanie docieplenia podłogi w piwnicy styropianem EPS 100 gr. 10cm wraz z ułożeniem podłogi z płytek;
e) Docieplenie ścian kominowych 3 cm warstwą styropianu;
f) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej – okna z PVC w kolorze białym wyposażone w nawiewniki higrosterowane; drzwi z aluminium o współczynniku przenikania ciepła U=1,1 W/(m2K);
g) Demontaż istniejących obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych i ponowny montaż z po oczyszczeniu i malowaniu wraz z montażem nowej rynny i rury spustowej nad wejściem głównym do budynku;
h) Demontaż i ponowny montaż istniejących elementów na ścianach zewnętrznych (uchwyty na flagi, tablice informacyjne, itp.);
i) Roboty rozbiórkowe i odtworzeniowe, w tym: naprawa schodów zewnętrznych, demontaż starych i montaż nowych parapetów zewnętrznych z blachy powlekanej i wewnętrznych z konglomeratu (gr. 3 cm), wykonanie opaski o szer. 40 cm wokół budynku z kostki betonowej kolorowej gr. 6 cm obramowanej obrzeżem betonowym;
j) Prace związane z instalacją wewnętrzną c.o. wraz z robotami towarzyszącymi i instalacją cwu, w tym:
- wymiana istniejących podgrzewaczy pojemnościowych na nowe;
- wymiana instalacji centralnego ogrzewania – rurociągi i grzejniki wraz z armaturą odcinającą, regulacyjną i odpowietrzającą;
- wymiana źródła ciepła – demontaż istniejących kotłów c.o. wraz z wyposażeniem (rurociągi, rozdzielacz, naczynie otwarte) oraz dostawa i montaż pompy ciepła o mocy 60 kW wraz z niezbędnym osprzętem;
k) Prace związane z instalacją elektryczną, w tym:
- rozbudowa rozdzielnicy głównej o zabezpieczenia nadprądowe i zabudowę monitora produkcji/ zużycia energii elektrycznej na szynie TH;
- zabudowa rozdzielnic RPC i RPW wraz z wykonaniem zasilania rozdzielnic;
- wymiana wewnętrznej linii zasilającej kablem YKXS 5x16mm2;
- wykonanie instalacji dla zasilania podgrzewczy wody;
- wymiana istniejących opraw świetlówkowych i żarowych na oprawy LED;
- wymiana istniejącej instalacji odgromowej – poprzez montaż zwodów poziomych i pionowych z pręta ocynkowanego o średnicy 8mm wraz z wykonaniem złączy kontrolnych oraz ułożeniem wokół budynku bednarki ocynkowane FeZn 25x4mm;
l) Dostawę i montaż Instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 33,06 kWp - panele monokrystaliczne montowane na konstrukcjach wsporczych w postaci stołu jednopodporowego w układzie horyzontalnymi wraz z osprzętem i okablowaniem;
m) Dostawę i montaż magazynu energii o mocy 30 kW i pojemości min. 100 kWh;
n) Wykonanie ogrodzenia instalacji fotowoltaicznej z paneli ogrodzeniowych wraz z bramą dwuskrzydłową o szerokości 3,0 m;
o) Dostawa i montaż platformy schodowej;
p) Wymianę istniejącego pokrycia dachowego na nowe poprzez demontaż istniejącego pokrycia z blachy, rozbiórkę łat i kontrłat oraz zamontowanie membranby dachowej na istniejącym pełnym deskowaniu, montaż nowych łat i kontrłat oraz pokrycie dachu nową warstwą blachy powlekanej dachówkowej i wykonaniem obróbek blacharskich;
q) Wykonanie nowych balustrad balkonowych z profili stalowych malowanych proszkowo wraz z renowacją balustrad przy schodach zewnętrznych;
r) Dostawa i montaż stojaków na rowery wykonanych z profili ze stali nierdzewnej przed wejściem głównym do budynku, montaż budek lęgowych podwójnych typu oknówka (6 szt.), montaż osłon grzejników z laminowanych, perforowanych płyt MDF;
s) Uporządkowanie terenu po robotach wraz z odtworzeniem zieleni niskiej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdego ZADANIA (Części) osobno, zawiera dokumentacja projektowa obejmująca projekty techniczne i Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

UWAGI:
1) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji w celu wytyczenia obiektów w terenie oraz sporządzenia geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
2) Zamawiający dodatkowo zamieścił w załączniku nr 9 w celach pomocniczych, przedmiary robót. Przedmiary nie stanowią podstawy do obliczenia ceny oferty, którą należy podać w formie ryczałtu i obliczyć na podstawie dokumentacji projektowej i opisu przedmiotu zamówienia zwartego w SWZ.
3) Kosztorys, który zgodnie z warunkami umowy Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu ma obejmować faktyczne roboty i dostosowane do nich KNR.
4) Zamawiający zaleca Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w celu zdobycia szczegółowych informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty i właściwej realizacji robót. Wizja lokalna nie jest wymagana do złożenia oferty.
5) Dla Zadnia (części) 1 i 2 prace prowadzone będą na czynnych obiektach. Roboty budowlane wymagające wyłączenia z użytkowania pomieszczeń w szczególności: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji c.o., elektrycznej należy wykonywać poza godzinami pracy placówek szkolnych lub w okresie wakacji letnich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 2794907,44 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE (Część) 2 – Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej w gminie Koniecpol – termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Rudnikach (gm. Koniecpol)
Budynek szkoły o powierzchni zabudowy 511,4m2 dwukondygnacyjny o wymiarach: 44,64 x 21,53 x 7,86 m (dł. x szer. x wys.) wraz z budynkiem kotłowni (wolnostojącym) o pow. zabudowy 78,3m2 jednokondygnacyjnym o wymiarach: 11,96 x 6,55 x 4,99 m.
Zakres prac do wykonania obejmuje, m.in.:
a) Wykonanie docieplenia na ścianach zewnętrznych fundamentowych i ścian cokołu płytami EPS 120 grubości 15 cm, wraz z izolacją przeciwwilgociową masą bitumiczną, hydroizolacją, wyłożeniem folii kubełkowej poniżej poziomu gruntu oraz wykonaniem wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z mieszanki żywiczno – mineralnej powyżej gruntu;
b) Wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych płytami styropianowymi EPS 70, grubości 20 cm wraz z wykonaniem tynku cienkowarstwowego silikonowego;
c) Wykonanie docieplenia istniejących ścian zewnętrznych – attykowych płytami styropianowymi EPS 70 gr. 20 cm ( od strony zewnętrznej) oraz 10 cm (od strony zewnętrznej) wraz z wykonaniem tynku cienkowarstwowego silikonowego;
d) Docieplenie stropodachu warstwą styropapy EPS 100 wraz z nawierzchnią z papy bitumicznej i papą podkładową, w tym prace towarzyszące na dachu – obróbki blacharskie, demontaż i ponowny montaż rynien i rur spustowych, prace przy kominach, obejmujące docieplenie styropianem i wykonaniem wyprawy elewacyjnej z tynku silikonowego;
e) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej – stolarka okienna z PVC, z nawiewnikami higrosterowanymi; drzwi zewnętrzne aluminiowe o U=1,1 W/(m2K);
f) Prace związane z instalacją wewnętrzną c.o. wraz z robotami towarzyszącymi i instalacją c.w.u., w tym:
- wymiana źródła ciepła – demontaż istniejącego pieca c.o. oraz dostawa i montaż pompy ciepła o mocy 60 kW wraz z niezbędnym osprzętem i przystosowaniem pomieszczenia technicznego;
- wymiana instalacji centralnego ogrzewania – rurociągi i grzejniki wraz z armaturą odcinającą, regulacyjną i odpowietrzającą;
- wymiana istniejących 2 szt. podgrzewaczy pojemnościowych na nowe;
g) Prace instalacyjne związane z instalacją elektryczną i odgromową, w tym:
- wymiana istniejących opraw świetlówkowych i żarowych na nowe oprawy LED;
- rozbudowa głównej rozdzielnicy w budynku o zabezpieczenia nadprądowe dla instalacji fotowoltaicznej i rozdzielnicy RPC wraz z zabudową monitora produkcji/ zużycia energii elektrycznej na szynie TH;
- wymiana wewnętrznej linii zasilającej od przyłącza na elewacji do rozdzielnicy głównej RG, kablem YKXS 5x16mm2
- zabudowa rozdzielnicy RPC zasilonej z istniejącej rozdzielnicy głównej kablem YKXS 5x16mm2 wraz z wykonaniem zasilania instalacji pompy ciepła kablem YKXS 5x10mm2;
- montaż instalacji elektrycznej zasilającej podgrzewacze wody;
- wykonanie instalacji odgromowej poprzez montaż zwodów poziomych i pionowych z pręta ocynkowanego fi=8mm wraz z wykonaniem złączy kontrolnych w puszce izolacyjnej i ułożeniem wokół budynków (budynek szkoły i kotłowni) bednarki ocynkowanej FeZn 25x4mm;
h) Dostawę i montaż Instalacji fotowoltaicznej - panele monokrystaliczne montowane na konstrukcjach wsporczych w postaci stołu jednopodporowego w układzie horyzontalnymi wraz z osprzętem i okablowaniem wraz z montażem ogrodzenia panelowego z bramą dwuskrzydłową;
i) Dostawa i montaż magazynu energii o pojemości min. 100 kWh;
j) Roboty towarzyszące termomodernizacji, roboty rozbiórkowe i odtworzeniowe, w tym: odtworzenie opaski wokół budynku z kostki betonowej, wykonanie ogrodzenia paneli fotowoltaicznych, odtworzenie tynków i malowanie wnęk po wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, remont i przygotowanie pomieszczenia kotłowni pod montaż elementów systemu c.o. i pompy ciepła - wykonanie posadzki z płytek gresowych oraz oczyszczenie i malowanie ścian i sufitu, wykonanie fundamentu pod pompę ciepła, odtworzenie balustrad, demontaż starych i montaż nowych parapetów zewnętrznych i wewnętrznych (parapety zewnętrzne z blachy ocynkowanej powlekanej gr. 0,7mm, parapety wewnętrzne z konglomeratu gr. 3 cm), demontaż elementów elewacyjnych pod prace termomodernizacyjne, w tym tablice, czujniki powietrza, stojak na flagi, antena, demontaż komina kotłowni węglowej;
k) Przebudowa pochylni dla osób z niepełnosprawnościami - wykonie nowej balustrady wraz z palisadą;
l) Dostawa i montaż koszy na śmieci (3 szt.) przed wejściem głównym do budynku oraz osłon grzejników z laminowanych, perforowanych płyt MDF

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdego ZADANIA (Części) osobno, zawiera dokumentacja projektowa obejmująca projekty techniczne i Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

UWAGI:
1) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji w celu wytyczenia obiektów w terenie oraz sporządzenia geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
2) Zamawiający dodatkowo zamieścił w załączniku nr 9 w celach pomocniczych, przedmiary robót. Przedmiary nie stanowią podstawy do obliczenia ceny oferty, którą należy podać w formie ryczałtu i obliczyć na podstawie dokumentacji projektowej i opisu przedmiotu zamówienia zwartego w SWZ.
3) Kosztorys, który zgodnie z warunkami umowy Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu ma obejmować faktyczne roboty i dostosowane do nich KNR.
4) Zamawiający zaleca Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w celu zdobycia szczegółowych informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty i właściwej realizacji robót. Wizja lokalna nie jest wymagana do złożenia oferty.
5) Dla Zadnia (części) 1 i 2 prace prowadzone będą na czynnych obiektach. Roboty budowlane wymagające wyłączenia z użytkowania pomieszczeń w szczególności: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji c.o., elektrycznej należy wykonywać poza godzinami pracy placówek szkolnych lub w okresie wakacji letnich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 2349302,23 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE (Część) 3 – Termomodernizacja i zastosowanie OZE w obiektach gminnych pełniących funkcje remiz strażackich i świetlic wiejskich – Okołowice w gminie Koniecpol.
Budynek o powierzchni zabudowy 442,6m2, jednokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, z dachem o nachyleniu ok. 35 stopni i wymiarach: 34,25 x 12,5 x 9,75 m (dł. x szer. x wys.).
Zakres prac do wykonania obejmuje, m.in.:
a) Wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych powyżej gruntu płytami styropianowymi EPS 70, grubości 15 cm wraz z wykonaniem tynku cienkowarstwowego silikonowego;
b) Wykonanie docieplenia na ścianach zewnętrznych fundamentowych płytami EPS 120 grubości 15 cm, wraz z izolacją przeciwwilgociową masą bitumiczną, hydroizolacją, wyłożeniem folii kubełkowej poniżej poziomu gruntu oraz wykonaniem wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z mieszanki żywiczno – mineralnej;
c) Docieplenie istniejącego poddasza (stropu) matami z wełny mineralnej, grubości min. 20 cm;
d) Docieplenie ściany wewnętrznej mineralnymi płytami grubości min. 10 cm;
e) Wymiana istniejącej stolarki okiennej na okna PVC w kolorze dwustronnym z nawiewnikami higrosterowanymi wraz z wymianą parapetów zewnętrznych z blachy powlekanej gr. 0,6 mm malowanej proszkowo;
f) Wymiana drzwi wewnętrznych na drzwi aluminiowe U =1,1 W/(m2K), w kolorze RAL9005;
g) Wykonanie robót towarzyszących termomodernizacji, rozbiórkowych i odtworzeniowych, w tym: demontaż starych i montaż nowych parapetów wewnętrznych z konglomeratu gr. 3 cm, naprawa tynków i malowanie wnęk otworów okiennych i drzwiowych po wymianie, odtworzenie schodów wraz z opaską wokół budynku z kostki betonowej, demontaż i ponowny montaż istniejących rynien i rur spustowych;
h) Budowa pochylni dla osób z niepełnosprawnościami o szerokości płaszczyzny ruchu 125 cm z balustradą ze stali nierdzewnej i spadku podłużnym 8%;
i) Montaż wyłazu dachowego o wym. 0,9 x 09 m wykonanego w konstrukcji aluminiowej z klapą w wypełnioną poliwęglanem komorowym bezbarwnym;
j) Montaż daszku szklanego nad wejściem o wymiarach 1,0 x 2,0 m ze szkła bezpiecznego hartowanego i laminowanego;
k) Roboty związane z instalacjami elektrycznymi, w tym wymiana istniejących opraw świetlówkowych na oprawy LED i montaż instalacji odgromowej wraz z montażem przewodów zasilających obwody jednostek zewnętrznych i wewnętrznych klimatyzacji oraz podgrzewaczy wody i grzejników elektrycznych;
l) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii: instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 12,18kWp wraz z falownikiem hybrydowy z ogranicznikiem przepięć, magazyn energii o mocy 10-12kW i pojemności ok. 30 kWh;
m) Roboty dotyczące instalacji sanitarnych, w tym: montaż pojemnościowych podgrzewaczy wody o mocy grzałki 2kW i pojemnościach: 30 dm3 (1 szt.), 5 dm3 (2 szt.); montaż grzejników elektrycznych panelowych (2 szt. o mocy 1250 W; 2 szt. o mocy 1500 W; 2 szt. o mocy 250 W); montaż instalacji klimatyzacji obejmujący 2 szt. jednostek zewnętrznych oraz 6 szt. jednostek wewnętrznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdego ZADANIA (Części) osobno, zawiera dokumentacja projektowa obejmująca projekty techniczne i Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, która stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

UWAGI:
1) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji w celu wytyczenia obiektów w terenie oraz sporządzenia geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
2) Zamawiający dodatkowo zamieścił w załączniku nr 9 w celach pomocniczych, przedmiary robót. Przedmiary nie stanowią podstawy do obliczenia ceny oferty, którą należy podać w formie ryczałtu i obliczyć na podstawie dokumentacji projektowej i opisu przedmiotu zamówienia zwartego w SWZ.
3) Kosztorys, który zgodnie z warunkami umowy Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu ma obejmować faktyczne roboty i dostosowane do nich KNR.
4) Zamawiający zaleca Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w celu zdobycia szczegółowych informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty i właściwej realizacji robót. Wizja lokalna nie jest wymagana do złożenia oferty.
5) Dla Zadnia (części) 1 i 2 prace prowadzone będą na czynnych obiektach. Roboty budowlane wymagające wyłączenia z użytkowania pomieszczeń w szczególności: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji c.o., elektrycznej należy wykonywać poza godzinami pracy placówek szkolnych lub w okresie wakacji letnich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 724663,71 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu ZADANIU (części) nr 1 wpłynęło 16 ofert. W trakcie badania i oceny ofert odrzucono 15 ofert, a jedyna oferta nieodrzucona (z najniższą ceną), za cenę brutto 3 597 799,20 zł, przewyższa o 417 600,41 zł kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 180 198,79 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 13

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2323811,94 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2743970,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2323811,94 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABARE sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9492248347

7.3.3) Ulica: Szczekocińska 23A

7.3.4) Miejscowość: Lelów

7.3.5) Kod pocztowy: 42-235

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie części dotyczącej robót termomodernizacyjnych - podwykonawcy: KADJA sp. z o.o., ul. Pogorzelska 5, 42-400 Zawiercie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2323811,94 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 14

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 635233,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 799000,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 635233,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABARE sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9492248347

7.3.3) Ulica: Szczekocińska 23A

7.3.4) Miejscowość: Lelów

7.3.5) Kod pocztowy: 42-235

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie części dotyczącej robót termomodernizacyjnych - podwykonawcy KADJA sp. z o.o., ul. Pogorzelska 5, 42-400 Zzawiercie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 635233,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane