Mechaniczne zamiatanie utwardzonych dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Pobiedziska w roku 2026.

GMINA POBIEDZISKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00361458
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00361458/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-24 14:00
Lokalizacja
Pobiedziska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0e61d9f7-4bac-43b1-9836-a615aba99934
Identyfikator
7773094478
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania ulic

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD KOMUNALNY W POBIEDZISKACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPobiedziska, PL · lot 0
74 640,94 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361458 z dnia 2026-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Mechaniczne zamiatanie utwardzonych dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Pobiedziska w roku 2026.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POBIEDZISKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Zamówienia publiczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258572

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 4

1.5.2.) Miejscowość: Pobiedziska

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-010

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 618977174

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pobiedziska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pobiedziska.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Mechaniczne zamiatanie utwardzonych dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Pobiedziska w roku 2026.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e61d9f7-4bac-43b1-9836-a615aba99934

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361458

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036754/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Mechaniczne zamiatanie ulic na terenie gminy Pobiedziska w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303617

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

U. prawne : Art. 214 ust. 1 pkt 11 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – PZP (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm. U. faktyczne:
Gmina Pobiedziska (dalej. G.P.) jest Zamawiającym w rozumieniu art. 4 ust. 1 ustawy PZP. Aktem założycielskim z dnia
24.09.2012r. został powołany Zakład Komunalny w Pobiedziskach Sp. z o.o. (dalej. Z.K.) Został on wpisany do rejestru
przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań , tym samym otrzymał status osoby prawnej zgodnie z
obowiązującymi przepisami prawa. Spółka stanowi w 100 % własność G.P., która ma pełną kontrolę odpowiadającą kontroli
sprawowanej nad własnymi jednostkami polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje
dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej. Ponad 90% działalności kontrolowanego Z.K. dot. wykonywania zadań
powierzonych jej przez G.P. sprawującą kontrolę . W spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2026.NB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie w roku 2026, w ciągu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy, usługi bieżącego utrzymania utwardzonych dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Pobiedziska, w zakresie:
 mechanicznego zamiatania dróg, ulic i chodników przylegających do pasa jezdnego a nie przylegających bezpośrednio do nieruchomości gruntowych, będących własnością osób fizycznych oraz miejsc postojowych znajdujących się w pasie dróg powiatowych, w czasie gdy nie występują zimowe warunki atmosferyczne,
 oraz ręcznego zamiatania chodników przylegających do pasa jezdnego a nie przylegających bezpośrednio do nieruchomości gruntowych, będących własnością osób fizycznych i miejsc postojowych znajdujących się w pasie dróg powiatowych, w miejscach niedostępnych dla zamiatarki,
z zalegających nieczystości stałych, piasku, liści i innych zanieczyszczeń wraz z niezwłocznym wywozem i utylizacją zebranych odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakładem Komunalnym w Pobiedziskach sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773228861

7.3.3) Ulica: Poznańska

7.3.4) Miejscowość: Pobiedziska

7.3.5) Kod pocztowy: 62-007

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74640,94 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi