Modernizacja i przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Wierzchosławice z podziałem na części

Gmina Wierzchosławice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00361566
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00361566/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-24 14:17
Lokalizacja
Wierzchosławice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-55d60255-0133-4707-a4bb-df4350c6a58f
Identyfikator
8731111741
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęFundamentowanie dróg

Wykonawcy

2 przyznane

ROAD SYSTEMS JACEK NIEDOJADŁO SPÓŁKA CYWILNASkrzyszów, PL · lot 0
244 000 PLN
ROAD SYSTEMS JACEK NIEDOJADŁO SPÓŁKA CYWILNASkrzyszów, PL · lot 1
429 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361566 z dnia 2026-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Wierzchosławice z podziałem na części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzchosławice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660996

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: -

1.5.2.) Miejscowość: Wierzchosławice

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-122

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: (14) 631-90-30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@wierzchoslawice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wierzchoslawice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-55d60255-0133-4707-a4bb-df4350c6a58f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja i przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Wierzchosławice z podziałem na części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55d60255-0133-4707-a4bb-df4350c6a58f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361566

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072773/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont drogi gminnej w m. Bogumiłowice (Kąt)

1.1.15 Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 2503 3241, 3242, 3243, 3244, 3245, 3246, 3247, 3248, 3249, 3250, 3251, 3252, 3253 w miejscowości Wierzchosławice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233694

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont i modernizacja - droga gminna K202531 w km 0+000-0+337 działka nr 409 w miejscowości Bogumiłowice.

LOKALIZACJA: Droga gminna nr K 202531 Bogumiłowice – Kąt w km 0+000-0+337, zlokalizowana na działce nr 409 obręb nr 0002 Bogumiłowice, Gmina Wierzchosławice.

ZAKRES: Remont i modernizacja drogi będzie polegać na:
1) Wymianie konstrukcji nawierzchni w miejscach uszkodzeń tj. rozebraniu istniejącej konstrukcji o powierzchni 1199 m² na głębokość 50 cm z odwozem urobku na odległość do 3 km. Po wykonaniu profilowania i zagęszczenia podłoża wykonaniu dolnej warstwy podbudowy grubości 30 cm z mieszanki kruszywa łamanego, oraz górnej warstwy podbudowy z mieszanki kruszywa łamanego grubości 20 cm. Następnie wykonaniu warstwy wiążącej na powierzchni 1098 m² grubości 4 cm z betonu asfaltowego, oczyszczeniu i skropieniu warstwy wiążącej emulsją asfaltową i wykonaniu warstwy ścieralnej na powierzchni 1064 m² z betonu asfaltowego AC 11S grubości 4 cm.
2) Wykonaniu 337 m² poboczy z kruszywa łamanego grubości 8 cm, oraz wykonaniu obsypki krawędzi poboczy ziemią z wykonanego koryta w ilości 27 m³.

Charakterystyczne parametry dla projektowanej inwestycji:
Długość: 337 m,
Szerokość: 3 m,
Pobocza: 0,5 m obustronnie

Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).

Szczegółowe informacje zawarte są w Dokumentacji projektowej i Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST) dla poszczególnej części zamówienia. Dokumenty te stanowią załączniki do SWZ. Udostępnione przedmiary robót dla każdej z części mają jedynie charakter pomocniczy i informacyjny ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 269385,85 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 2503, 3241, 3242, 3243, 3244, 3245, 3246, 3247, 3248, 3249, 3250, 3251, 3252, 3253 w miejscowości Wierzchosławice.

LOKALIZACJA: Droga wewnętrzna gminna, zlokalizowana na działkach nr 2503, 3241, 3242, 3243, 3244, 3245, 3246, 3247, 3248, 3249, 3250, 3251, 3252, 3253 obręb nr 0011 Wierzchosławice, Gmina Wierzchosławice.

ZAKRES: Remont i modernizacja drogi będzie polegać na:
1) Karczowaniu pni po ściętych drzewach wraz z wywozem karpiny.
2) Wykonaniu koryta na głębokość 54 cm z odwozem urobku na odległość do 3 km na powierzchni 1290 m², oraz na głębokość 50 cm z odwozem urobku na odległość do 3 km na powierzchni 1632 m².
3) Wykonaniu profilowania i zagęszczenia podłoża, wykonaniu dolnej warstwy podbudowy z mieszanki kruszywa łamanego grubości 30 cm na powierzchni 2922 m², oraz górnej warstwy podbudowy z mieszanki kruszywa łamanego grubości 20 cm na powierzchni 2922 m².
4) Wykonaniu warstwy wiążącej grubości 4 cm na powierzchni 1011 m².
5) Oczyszczeniu i skropieniu warstwy wyrównawczej emulsją asfaltową na powierzchni 980 m².
6) Wykonaniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości 4 cm na powierzchni 980 m².
7) Wykonaniu poboczy z mieszanki kruszywa łamanego grubości 8 cm na powierzchni 310 m².
8) Obsypaniu krawędzi poboczy ziemią z wykonanego koryta w ilości 25 m³.

Charakterystyczne parametry dla projektowanej inwestycji:
Długość: 708 m,
Szerokość: 3 m,
Pobocza: 0,5 m obustronnie

Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).

Szczegółowe informacje zawarte są w Dokumentacji projektowej i Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST) dla poszczególnej części zamówienia. Dokumenty te stanowią załączniki do SWZ. Udostępnione przedmiary robót dla każdej z części mają jedynie charakter pomocniczy i informacyjny ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 504868,43 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 345600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 244000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ROADS SYSTEMS JACEK NIEDOJADŁO

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ROADS SYSTEMS URSZULA NIEDOJADŁO

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121455327

7.3.4) Miejscowość: Skrzyszów 15

7.3.5) Kod pocztowy: 33-156

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 244000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 429500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 516184,19 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 429500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ROADS SYSTEMS JACEK NIEDOJADŁO

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ROADS SYSTEMS URSZULA NIEDOJADŁO

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121455327

7.3.4) Miejscowość: Skrzyszów 15

7.3.5) Kod pocztowy: 33-156

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 429500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane