I etap robót budowlanych budowy elementów małej architektury na działce nr ew. 12/24 (...) 42-400 Zawiercie w ramach (...) ,,Zagospodarowanie terenu działki nr ew. 12/24 przy ul. Sienkiewicza”.
GMINA ZAWIERCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00361642
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00361642/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-24 14:30
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d080be73-eab5-4958-9a78-8cd81f8aba6a
- Identyfikator
- 6491003978
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00361642 z dnia 2026-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
I etap robót budowlanych budowy elementów małej architektury na działce nr ew. 12/24 (...) 42-400 Zawiercie w ramach (...) ,,Zagospodarowanie terenu działki nr ew. 12/24 przy ul. Sienkiewicza”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: +48324941274, +48322941267
1.5.8.) Numer faksu: Nie dotyczy
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
I etap robót budowlanych budowy elementów małej architektury na działce nr ew. 12/24 (...) 42-400 Zawiercie w ramach (...) ,,Zagospodarowanie terenu działki nr ew. 12/24 przy ul. Sienkiewicza”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d080be73-eab5-4958-9a78-8cd81f8aba6a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361642
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056283/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Zagospodarowanie terenu działki nr 12/24 przy ul. Sienkiewicza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285634
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.39.2026.KW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: I etap robót budowlanych budowy elementów małej architektury na działce nr ew. 12/24 (obręb 0012, Zawiercie) 42-400 Zawiercie w ramach zadania inwestycyjnego pn: ,,Zagospodarowanie terenu działki nr ew. 12/24 przy ul. Sienkiewicza”.
2. STAN ISTNIEJĄCY ZAGOSPODAROWANIA TERENU INWESTYCJI:
Teren objęty opracowaniem zlokalizowany jest na terenie niezabudowanej działki
12/24 przy ul. Sienkiewicza w Zawierciu. Zagospodarowanie obejmuje część terenu działki na której obecnie znajduje się siłownia zewnętrzna , teren przeznaczony do zagospodarowania w większości płaski utwardzony o nawierzchni asfaltowej.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej z podbudową – 547 m²;
2) Rozbiórkę istniejącej nawierzchni z kostki brukowej z podbudową – 79 m²;
3) Uzupełnienie nawierzchni po rozbiórce z humusowaniem i obsianiem – 626 m²;
4) Wykonanie ogrodzenia panelowego z furtką – 68, 75 m²;
5) Budowę nawierzchni z płyty tarasowej imitacja drewna gr. 4 cm z podbudową 53 m²;
6) Wykonanie nawierzchni bezpiecznej wylewanej HPDM z warstwami konstrukcyjnymi podbudowy – 178,2 m²;
7) Dostawę i montaż urządzeń etapu 1 wraz z fundamentami:
tablica informacyjna – 1 szt;
ławki parkowe okrągłe – 3 szt;
kosz na śmieci – 1 szt;
urządzenie parku liniowego o wysokości całkowitej 3,5 m (+/- 10 %) składającego się z 9 stacji – 1 kpl;
9 stacji parku linowego: Pit Stop, Listonoszek, Łódki, Równoważnia podwójna, Pomost deseczki, Przeplatanka, Big Town, Zwodzony Most, Trójskok
8) Budowę latarni solarnej o wys. 6 m (+/-10%) – 3 kpl;
9) Zieleń ozdobną etapu I zgodnie z projektem wykonawczym tabela 2 – przedmiar materiału roślinnego – 290 sadzonek wraz z ziemią urodzajną i ściółkowaniem , korą sosnową na włóknie.
UWAGA:
Dokumentacja projektowa obejmuje ETAP I oraz ETAP II.
Zakres inwestycji objętej niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego obejmuje tylko ETAP I.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa wraz z erratą, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ).
5. Ponadto obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają specyfikacja warunków zamówienia z załącznikami oraz warunki określone w umowie.
6. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
7. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, pzp Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (tolerancja wymiarów +/- 10%), rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
oraz pod warunkiem udowodnienia przez wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.
8. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
9. W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej i STWiORB etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
10. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
11. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.
12. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. nr 418 z późn. zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. nr 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
13. Wykonawca przed wbudowaniem materiałów przedłoży ich wzory, karty techniczne, aprobaty lub certyfikaty do akceptacji inspektorowi nadzoru potwierdzającej zgodność parametrów technicznych z dokumentacją projektową.
14. Wynagrodzenie obejmuje także wszystkie składniki oraz obciążenia, jak również wszelkie koszty poniesione przez Wykonawcę, które są niezbędne do należytej i terminowej realizacji przedsięwzięcia zgodnie z dokumentacją projektową, warunkami umowy, w szczególności koszty związane z uzyskaniem koniecznych zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień, opinii, certyfikatów, ekspertyz, koszty pracy urządzeń, zakupu materiałów urządzeń i instalacji, pomiary elektryczne, próby szczelności, opłaty za zajęcie pasa drogowego, itp. Ponadto wynagrodzenie obejmuje podatki, cła, koszty transportu na placu budowy, załadunku, rozładunku, transportu, wywozu, recyklingu, składowania, opłaty za usługi geodezyjne i geotechniczne, jak i opłaty za kontrole, testy i badania oraz inne koszty wynikające z niniejszej umowy.
15. Forma rozliczenia z Wykonawcą to wynagrodzenie ryczałtowo-kosztorysowe. Wynagrodzenie obejmuje koszty wynikające z projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów pełniących funkcje wyłącznie pomocnicze, łącznie zwane dokumentacją projektową – wynagrodzenie w tym zakresie określane jest mianem ryczałtowego w rozumieniu art. 632 Kodeksu cywilnego. Wynagrodzenie obejmuje także wszystkie składniki oraz obciążenia, jak również wszelkie koszty poniesione przez Wykonawcę, które są niezbędne do należytej i terminowej realizacji przedsięwzięcia zgodnie z dokumentacją projektową, warunkami umowy, w szczególności koszty związane z uzyskaniem koniecznych zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień, opinii, certyfikatów, ekspertyz, koszty pracy urządzeń, zakupu materiałów urządzeń i instalacji, a także opłaty za tyczenie, pomiary geodezyjne, pomiary elektryczne, próby szczelności, opłaty za zajęcie pasa drogowego, organizacja ruchu drogowego (tymczasowa i stała), itp. Ponadto wynagrodzenie obejmuje podatki, cła, koszty transportu na placu budowy, załadunku, rozładunku, transportu, wywozu, recyklingu, składowania, opłaty za usługi geodezyjne i geotechniczne, jak i opłaty za kontrole, testy i badania oraz inne koszty wynikające z umowy.
Wynagrodzenie za roboty dodatkowe i zamienne obejmujące koszty wyliczone następczo, na podstawie zakresu robót wynikających z podpisanego przez przedstawiciela Zamawiającego i Wykonawcę protokołu konieczności, w postaci kosztorysu sporządzonego w oparciu o faktyczny przedmiar i nakłady określany jest mianem kosztorysowego.
Szczegółowe postanowienia dotyczące zakresu robót, do których odnosi się wynagrodzenie ryczałtowe lub kosztorysowe oraz sposobu rozliczania zawierają projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ (...) z uwagi na ogr. ilość znaków w ogłoszeniu, ciąg dalszy w sekcji RODO (ograniczenia stosowania)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45212210-1 - Roboty budowlane w zakresie jednofunkcyjnych ośrodków sportowych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77000000-0 - Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 472721,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 675350,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 472721,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RAF GROUP Rafał Górski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6491416775
7.3.3) Ulica: ul. Kamienna 29A
7.3.4) Miejscowość: Zawiercie
7.3.5) Kod pocztowy: 42-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 472721,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w ogłoszeniu, Zamawiający skrócił nazwę zadania. pełna nazwa brzmi: I etap robót budowlanych budowy elementów małej architektury na działce nr ew. 12/24 (obręb 0012, Zawiercie) 42-400 Zawiercie w ramach zadania inwestycyjnego pn.: ,,Zagospodarowanie terenu działki nr ew. 12/24 przy ul. Sienkiewicza”.| 2026-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |