Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie

Gminna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Oławie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00524606
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00524606/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-10-01 13:27
Lokalizacja
Oława, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fa64f37f-ff8f-4787-98a0-5e75213fae2f
Identyfikator
9121909748
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychNaprawa boisk sportowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00524606 z dnia 2024-10-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Oławie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368094036

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lwowska 10

1.5.2.) Miejscowość: Oława

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gspolawa@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gspolawa.edupage.org

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/965561

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa64f37f-ff8f-4787-98a0-5e75213fae2f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524606

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00450261/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00452239

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GSP.210.01.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie i obejmuje:
• rozbiórkę i montaż przęsła ogrodzenia boiska, placu zabaw i osprzętu boiska;
• usunięcie nawierzchni ze sztucznej trawy 1500m2
• rozbiórkę i usunięcie istniejącej podbudowy
• budowę odwodnienia drenażu płyty boiska i wykonanie przyłącza kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej deszczówki w ul. Warszawskiej
• budowę podbudowy:
- podsypka piaskowa lub pospółka gr.20 cm
- tłuczeń frakcja 4- 31mm gr 15 cm
- kliniec frakcja 0-5mm gr 4 cm
• ułożenie nowej nawierzchni z trawy sztucznej,
o wymagane parametry techniczne nawierzchni z trawy syntetycznej:
- wysokość włókna min. 20 mm max 25mm
- ilość pęczków min. 20 900/m2
- ilość włókien min 40 000/m2
- grubość każdego włókna min. 110 mikronów
- dtex min 8 800
- wyrywanie pęczka po starzeniu min 41N
- wyrywanie pęczka trawy przed starzeniem min 54 N
- waga nawierzchni min 2,1 kg/m2
- rodzaj trawy: 100% polietylen
- trawa tuftowana
- rodzaj włókien fibrylowane
- kształt włókna: Zamawiający rezygnuje z narzucania kształtu włókien trawy sztucznej.
- wypełnienie: piasek kwarcowy w ilości zgodnej z badaniem laboratoryjnym
- kolor nawierzchni: zielony
- wszystkie linie należy wkleić w nawierzchnię, nie malować
• wklejenie linii do gier: 2 boiska do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, siatkówki
• zamontowanie osprzętu boisk
2. Zakres przedmiotu umowy po stronie Wykonawcy obejmuje również:
• odszkodowania wynikłe w związku z prowadzonymi pracami,
• przygotowaniem harmonogramu robót na żądanie inwestora,
• pokrycie kosztów związanych z korzystania z wody, energii elektrycznej,
• koszty związane z wykonaniem wszelkich prób i badań wynikających z norm i przepisów prawa,
• naprawę napotkanych i uszkodzonych w czasie robót urządzeń i sprzętu
• zapewnienie stałego porządku i czystości na placu budowy
• zapewnienie właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: dokumentacja projektowa [projekt zagospodarowania terenu, projekt odbudowy nawierzchni, przedmiar robót (dokument pomocniczy do obliczenia ceny oferty), informacja BIOZ] i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45236119-7 - Naprawa boisk sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
• Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył pierwotnie kwotę: 808 100,89 zł brutto;
• do terminu składania ofert (tj. 29.08.2024 r. do godziny 900) złożono następujące oferty:
Oferta nr 1:
PLAYLAND Piotr Jarząbek, 49-304 Brzeg ul. Platanowa nr 24, REGON 365681224
Cena brutto: 897 051,40 zł
Oferta nr 2:
DABROBAU FIRMA HANDLOWOUSŁUGOWA Paweł Dąbrowski, Świdnica 58-100, Opoczka, nr 17A, REGON 891498234
Cena brutto: 949 052,00 zł
• złożone oferty przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia;
• Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wartości oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2024-10-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane