Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościoła parafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00524641
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00524641/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-10-01 13:37
- Lokalizacja
- Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a226f6b1-80a6-4c7e-8353-107889f1fef7
- Identyfikator
- 6912041836
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00524641 z dnia 2024-10-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościoła
parafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 040111754
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Legnicka 67
1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: koskowiceparafia@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a226f6b1-80a6-4c7e-8353-107889f1fef71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Parafia
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościołaparafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a226f6b1-80a6-4c7e-8353-107889f1fef7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00524641
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-10-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00498305
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PK.271.1.2024.R.TP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Realizacja zadania dotyczy wykonania prac konserwatorsko-renowacyjnych drewnianych elementów kościoła parafialnego w Koskowicach. Pierwsze wzmianki źródłowe wspominające Koskowice pochodzą z pierwszej połowy XIII wieku. Budynek kościoła parafialnego p.w. św. Michała Archanioła pochodzi z 1840 roku, lecz jego korzenie sięgają wieku XIV (dawny budynek kościoła pw. Św. Jadwigi z 1348 r.). Jest to budynek murowany, orientowany, kryty dwuspadowym dachem, nie posiadający wyodrębnionego prezbiterium. Od strony zachodniej wznosi się potężna wieża z zegarem, pełniąca funkcję dzwonnicy, wieńczy ją zaś prosty krzyż. We wnętrzu szczególnie charakterystyczne są empory boczne. Są to wsparte na kolumnach drewniane konstrukcje mogące pomieścić dodatkowych wiernych w czasie nabożeństw. Przewiduje się wykonanie niezbędnych prac konserwatorsko-renowacyjnych polegających na zinwentaryzowaniu i rozpoznaniu stanu zachowania elementów drewnianych empor z podłogami i drzwi wewnętrznych wraz z doborem technologii wykonania wzmocnień i/lub napraw stolarskich, dezynsekcji i wymalowań końcowych z zachowaniem pierwotnej kolorystyki na podstawie wykonanych uprzednio badań stratygraficznych i opracowanych na ich podstawie wytycznych prac renowatorskich. Inwestor posiada decyzję Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71356000-8 - Usługi techniczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r.– Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U z 2023r. poz. 1605 z późn. zm.) zawiadamia, że unieważnia postępowanie pn.: „Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościoła parafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach”. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie:
W przedmiotowym zamówieniu oferta złożona przez KAPIBARA MATEUSZ MAŁYJUREK SPÓŁKA KOMANDYTOWA ul. Floriana 7, 44-190 Knurów znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2024-10-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |