Opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji części budynku nr B na potrzeby zwierzętarni oraz biobanku wraz z usługą pełnienia nadzoru autorskiego
Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362117
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362117/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-27 07:50
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ead9d1b4-fd61-4561-b8ae-d4da6bfe1e47
- Identyfikator
- 8943140523
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362117 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji części budynku nr B na potrzeby zwierzętarni oraz biobanku wraz z usługą pełnienia nadzoru autorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020671635
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stabłowicka 147
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 54-066
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marzena.krzyminska@port.lukasiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.port.org.pl/pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13333751.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badania naukowe i rozwojowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji części budynku nr B na potrzeby zwierzętarni oraz biobanku wraz z usługą pełnienia nadzoru autorskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ead9d1b4-fd61-4561-b8ae-d4da6bfe1e47
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362117
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309286
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.271.104.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacja części budynku, zlokalizowanego na działce nr 1/10, AM-30, obręb Pracze Odrzańskie, położonego we Wrocławiu przy ul. Stabłowickiej 147, szczególnie w zakresie instalacji wentylacji, chłodzenia, SSP, elektrycznych na potrzeby podniesienia standardu i modernizacji części przestrzeni przeznaczonej na zwierzętarnie i biobank.
W opracowaniu należy uwzględnić niezbędne do wykonania poniższe prace, w szczególności:
1) Prace ogólnobudowlane
a) Podwieszanie sufitów w pomieszczeniach zwierzętarni (ok. 190m²)
b) Malowanie pomieszczeń
c) Zmiana układu funkcjonalno-przestrzennego niektórych pomieszczeń poprzez postawienie ścianek działowych.
d) Fundament pod zbiornik azotu
e) Renowacja i wzmocnienie konstrukcji części fundamentów budynku, które uległy zawilgoceniu (ok. 25mb np. metodą iniekcji krystalicznej oraz odtworzenie tynków)
2) Branża sanitarna – instalacje wodno-kanalizacyjne
a) Modernizacja instalacji wod.-kan. (1-4 dodatkowe punkty wod-kan)
3) Instalacje wentylacji i chłodzenia
a) Modernizacja systemu wentylacji – centrale wentylacyjne rozbudowane o system osuszania i nawilżania w części dotyczącej zwierzętarni.
b) Dostosowanie parametrów wentylacji do wymogów poszczególnych pomieszczeń
c) Wymiana niektórych klimakonwektorów oraz dostosowanie systemu do sufitu podwieszanego
d) Modernizacja wentylacji w związku z wydzieleniem pomieszczenia 2.21
e) Montaż dodatkowej klimatyzacji w pomieszczeniu 0/12
f) Przebudowa wentylacji w pom. 0/15 w związku z demontażem szaf chemicznych
g) Detekcja gazów w pomieszczeniach zamrażarek i kriostatów
h) Nowe agregaty chłodu
i) Wymiana nawilżaczy na rezystancyjne
j) Montaż centralnej stacji uzdatniania wody do nawilżaczy powietrza.
k) Montażu czujników temperatury i wilgotności we wszystkich pomieszczeniach z wyświetlaczami przed wejściem do pomieszczenia
4) Instalacja ciekłego azotu. Montaż zbiornika na ciekły azot zgodnie z koncepcją i doprowadzenie instalacji do pomieszczenia kriostatów.
5) Systemy i instalacje sterujące (BMS). Modernizacja lub wymiana systemu.
6) Systemy i instalacje bezpieczeństwa
a) Wymiana systemu kontroli dostępu (KD) na całym budynku
b) Modernizacja SSP w całym budynku
c) Wymiana wszystkich kamer w budynku z uwzględnieniem dodatkowych kamer w pomieszczeniach zwierzętarni
d) System monitoringu (parter, 1,2 piętro)
e) System zliczania personelu
7) Instalacje elektryczne wraz z oświetleniem
a) Modernizacja oświetlenia poprzez wymianę źródeł światła na LED oraz dostosowanie do zmienionego układu pomieszczeń i sufitów podwieszanych.
b) Wymiana akumulatorów oraz regeneracja UPS bud. B
c) Modernizacja instalacji elektrycznej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone
w załączniku nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20724,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 639600,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207624,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SMART ARCHITEKCI Szymon Mazurek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6151905185
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207624,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-12-31| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |