Sukcesywna dostawa pasztetu i kiszonek na potrzeby WS SP ZOZ w Nowej Soli
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362147
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362147/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-27 08:05
- Lokalizacja
- Nowa Sól, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3ee91a6-d962-4f2b-ad41-859842d7f261
- Identyfikator
- 9251723350
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362147 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa pasztetu i kiszonek na potrzeby WS SP ZOZ w Nowej Soli
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970774733
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683882285
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: g.berezanski@szpital-nowasol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-nowasol.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wsspzoz.ezamawiajacy.pl/pn/wsspzoz/demand/300142/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa pasztetu i kiszonek na potrzeby WS SP ZOZ w Nowej Soli2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3ee91a6-d962-4f2b-ad41-859842d7f261
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362147
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310587/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-280-39/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 517250 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 32900 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pakiet 1Kapusta kiszona, ogórki kiszone, szczaw konserwowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 15330000-0 - Przetworzone owoce i warzywa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15330000-0 - Przetworzone owoce i warzywa
15131310-1 - Pasztety
4.5.5.) Wartość części: 16905 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pakiet 2Pasztet drobiowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 15131310-1 - Pasztety
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15330000-0 - Przetworzone owoce i warzywa
15131310-1 - Pasztety
4.5.5.) Wartość części: 17640 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawę prawną unieważnienia prowadzonego postępowania stanowi art. 255 pkt 6 ustawy z 11.09.2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) dalej PZP”, zgodnie z którym unieważnia się postępowanie w przypadku, gdy:
- postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający tj. Wielospecjalistyczny Samodzielny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli, w dniu 23 czerwca 2026 r. wszczął postępowanie pn.: „Sukcesywna dostawa pasztetu i kiszonek na potrzeby WS SP ZOZ w Nowej Soli” prowadzone w trybie podstawowym z możliwością negocjacji (art. 275 pkt 2 PZP). W toku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ustalono, że na etapie przygotowania postępowania doszło do błędnego sporządzenia formularza cenowego będącego podstawą wniosku o wszczęcie postępowania w Pakiecie 1.
W dokumentach tych omyłkowo wskazano jednostki miary „szt.” zamiast prawidłowych jednostek „kg” dla pozycji obejmujących kapustę kiszoną oraz ogórki kiszone. Na podstawie błędnych danych zawartych we wniosku o wszczęcie postępowania przygotowano elektroniczny formularz ofertowy w systemie eZamawiający, który stanowił jedyny sposób złożenia oferty przez wykonawców. W konsekwencji wykonawcy sporządzali i składali oferty w oparciu o nieprawidłowo określone jednostki miary.
Po upływie terminu składania ofert Zamawiający nie ma możliwości usunięcia powyższej wady poprzez zmianę elektronicznego formularza ofertowego ani umożliwienia wykonawcom ponownego sporządzenia kalkulacji ofert bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 ustawy Pzp.
Powyższa wada ma charakter istotny i niemożliwy do usunięcia na obecnym etapie postępowania, gdyż dotyczy elementów stanowiących podstawę sporządzenia ofert przez wykonawców i uniemożliwia przeprowadzenie postępowania zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zawarcie umowy, która nie podlegałaby unieważnieniu.
W związku z powyższym, jedynym dopuszczalnym prawnie rozwiązaniem jest unieważnienie postępowania w celu jego poprawnego powtórzenia.
W tym przypadku Zamawiający zmuszony jest do unieważnienia postępowania zgodnie z art. 255 ust. 6 Ustawy Pzp (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.).
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 3
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13230 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16380 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13230 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPH Polaris Małgorzata Gruszczyńska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 618 100 20 68
7.3.3) Ulica: ul. Żołnierska 20 a
7.3.4) Miejscowość: Kalisz
7.3.5) Kod pocztowy: 62-800
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13230 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |