Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 roku.

Gmina Miasto Ełk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00362161
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00362161/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 08:11
Lokalizacja
Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1b3d722-ab82-48ef-a3d5-555dcc6b3194
Identyfikator
8481825438
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH W EŁKU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄEłk, PL · lot 0
554 882,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362161 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 roku.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Ełk

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f1b3d722-ab82-48ef-a3d5-555dcc6b3194

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 roku.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1b3d722-ab82-48ef-a3d5-555dcc6b3194

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362161

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028295/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej na terenie Gminy Miasta Ełk w 2026 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265605

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O-ZP.271.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 576685,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres remontu :
a) masą mineralno–bitumiczną na gorąco ( z otaczarki ) o powierzchni łaty do 15m2- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc z wycinką łaty o regularnym kształcie, usunięcie rumoszu na wysypisko, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi łaty bitumicznej taśmy dylatacyjnej i rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzeń z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne poszczególnych warstw ułożonej mieszanki;
b) masą mineralno–bitumiczną na gorąco wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót,wykonanie frezowania, usunięcie rumoszu w miejsce wskazane przez Zamawiającego, skropienie lepiszczem górnej warstwy nawierzchni, zastosowanie goesiatki poliestrowej wraz z zastosowaniem na krawędzi osi łaty taśmy dylatacyjnej i rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki;
c) regulacja studni kanalizacyjnej (bez wymiany elementów żeliwnych) wg załączników graficznych nr 1- 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyregulowanie kompletnego włazu żeliwnego z zastosowaniem mas szybkowiążących odpornych na obciążenia i środowiska kwaśne lub z zastosowaniem podkładów gumowych lub zastosowanie obu technologii jednocześnie, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi żeliwnego korpusu studni bitumicznej taśmy dylatacyjnej, rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki;
d) regulacja wpustu ulicznego (bez wymiany elementów żeliwnych) wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyregulowanie żeliwnego korpusu wpustu z zastosowaniem mas szybkowiążących odpornych na obciążenia, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi żeliwnego korpusu wpustu bitumicznej taśmy dylatacyjnej, rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki;
e) regulacja zaworu wodociągowego (bez wymiany elementów żeliwnych) wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyregulowanie żeliwnego korpusu zaworu, skropienie lepiszczem wyboju wraz z zastosowaniem na krawędzi żeliwnego korpusu zaworu bitumicznej taśmy dylatacyjnej, rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej warstwie z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne warstwy ułożonej mieszanki.
Frezowina (destrukt) z wykonywanych robót przekazać Inwestorowi.
Projektowana kategoria ruchu dla wykonywanych robót: KR 2.
Szacunkowy zakres ilościowy przedstawia się następująco:
− wbudowanie 1 tony masy z wycięciem uszkodzonych miejsc i odwiezieniem materiału z rozbiórki na odl do 5 km o powierzchni łaty do 15m2-4,0 tony,
− wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej gr. 4 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 5 km wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ -2408 m2,
− wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 5 km wg załączników graficznych nr 8 - 10 do SWZ -993 m2,
− wykonanie nakładki z MMA gr. 4 cm wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 2408 m2,
− wykonanie nakładki z MMA gr. 5 cm wg załączników graficznych nr 8 - 10 do SWZ- 993 m2,
− regulacja studni kanalizacyjnych wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 31 szt,
− regulacja wpustów ulicznych wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 19 szt,
− regulacja zaworów wodociągowych i gazowych wg załączników graficznych nr 1 - 17 do SWZ- 1 szt.
2. Gwarancja: minimalny wymagany okres gwarancji: 24 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.
3. Po podpisaniu umowy Wykonawca w terminie 7 dni zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu kopię opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 100 000,00 PLN,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 554882,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 730277,89 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 554882,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790350863

7.3.3) Ulica: ul. Kolonia 1

7.3.4) Miejscowość: Ełk

7.3.5) Kod pocztowy: 19-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 554882,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane