Sukcesywna dostawa eko-groszku do obiektów administrowanych przez Gminę Herby w sezonie grzewczym 2026/2027
GMINA HERBY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362204
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362204/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-27 08:29
- Lokalizacja
- Herby, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-601118fe-b455-4c82-933f-a50465f15d76
- Identyfikator
- 5751865335
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362204 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa eko-groszku do obiektów administrowanych przez Gminę Herby w sezonie grzewczym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA HERBY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398439
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubliniecka 33
1.5.2.) Miejscowość: Herby
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-284
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 343574100
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: infrastruktura@herby.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.herby.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaherby.ezamawiajacy.pl/pn/HERBY/demand/305000/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa eko-groszku do obiektów administrowanych przez Gminę Herby w sezonie grzewczym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-601118fe-b455-4c82-933f-a50465f15d76
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362204
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630279/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa opału do obiektów administrowanych przez Gminę Herby w sezonie grzewczym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335289/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.IZ.271.14.2026.P
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 429349,6 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sukcesywna dostawa eko-groszku do obiektów administrowanych przez Gminę Herby w sezonie grzewczym 2026/2027
Zakres realizacji przedmiotu zamówienia obejmuje:
1. Dostawę materiałów opałowych w ilości minimalnej 250,00 Mg dopuszczonych do sprzedaży na terytorium RP wraz z transportem i rozładunkiem dla celów grzewczych obiektów administrowanych przez Gminę Herby na okres od 01 października 2026r. do dnia 30 września 2027r., tj.: węgiel kamienny energetyczny EKO-groszek luzem – w ilości 230,00 Mg, węgiel kamienny energetyczny EKO-groszek workowany – w ilości 20,00 Mg.
2. Powyższa ilość węgla opałowego została określona szacunkowo i może ulec zmianie w zależności od temperatur panujących w okresie obejmującym czas trwania umowy.
3. Parametry przedmiotu umowy
Węgiel kamienny EKO-groszek o następujących parametrach:
• typ: 31.2
• minimalna wartość opałowa: Q ir 26 MJ/kg
• granulacja 5 - 25 mm
• zawartość popiołu Ar: < 10%
• zawartość siarki Str: 0,4 – 0,8 %
• zdolność wypiekania wg metody Rogi: RI 0-20
• wilgotność Wtr: < 10%
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111210-5 - Węgiel kamienny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09111210-5 - Węgiel kamienny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 2 oferty, która znacznie przekraczają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 528.000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.SEKCJA VI OFERTY
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |