Remont budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu

ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00362407
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00362407/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 09:26
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cdd4c94d-3928-49a5-96d4-9285f79bb874
Identyfikator
8971660625
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362407 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZASOBU KOMUNALNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932671448

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Elżbiety 3

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-111

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zzk.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zzk.wroc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zzk-wroc.logintrade.net/zapytania_email,230644,397fdb3b95f953c0171f1f1a6c39dcb7.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cdd4c94d-3928-49a5-96d4-9285f79bb874

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362407

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058303/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.46 Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego we Wrocławiu przy ul. Krasińskiego 46.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232963

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZK-NZ/241/3408/38/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
1) remont elewacji,
2) remont konstrukcji i pokrycia dachu,
3) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej
4) renowacja drzwi wejściowych do budynku,
5) wykonanie opaski z kostki brukowej,
6) demontaż instalacji gazowej,
7) wymiana instalacji elektrycznej WLZ wraz z montażem kuchenek elektrycznych w lokalach,
8) wykonanie, dostarczenie i montaż „tablicy informacyjnej dla mieszkańców" - zgodnie z „Instrukcją dla Wykonawcy, Zasady oznakowania inwestycji w zakresie informacji dla mieszkańców” wraz ze wzorami tablic.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca Agenor Sp. z o.o. z Wrocławia, którego oferta została wybrana w dniu 16 czerwca 2026 r., uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W związku z powyższym Zamawiający, działając na podstawie art. 263 ustawy Pzp, dokonał oceny możliwości wyboru kolejnej najkorzystniejszej oferty spośród ofert pozostałych w postępowaniu. Oferty dwóch kolejnych Wykonawców przewyższały kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a ponadto Wykonawcy ci – po upływie terminu związania ofertą – nie wyrazili zgody na wybór ich ofert.
Cena oferty następnego w kolejności Wykonawcy również przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, przy czym różnica wynosi ponad 145 000 zł. Zamawiający nie posiada środków finansowych umożliwiających zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w takim zakresie.
Wobec braku możliwości wyboru kolejnej oferty zgodnie z art. 263 ustawy Pzp oraz braku możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny kolejnej oferty, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 w związku z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane