Budowa drogi od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej w Lesznie.

Miasto Leszno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00362520
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00362520/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-27 09:50
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e5ff488a-74ab-499f-8cdf-9b633ef342a4
Identyfikator
6972259898
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweUsługi związane z budownictwemRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PATRYK BOROWCZYKKrobia, PL · lot 0
16 321 219,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362520 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej w Lesznie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@leszno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1266711

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej w Lesznie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5ff488a-74ab-499f-8cdf-9b633ef342a4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362520

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041276/27/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa drogi od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej w Lesznie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00132190

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INF-IN.271.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest „Budowa drogi od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej w Lesznie”, zgodnie z zakresem i zapisami wynikającymi z niniejszej SWZ wraz z załącznikami do niej.
2.Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
Realizację budowy drogi od Ronda Antoniny do ul. Gronowskiej w Lesznie, gdzie przewiduje się wykonanie m.in.:
a) roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni i oznakowania pionowego,
b) wykonanie koryta pod konstrukcję nawierzchnię drogi,
c) budowa przepustów drogowych na istniejących rowach
d) ustawienie oporników betonowych na ławie z oporem,
e) ustawienie krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem,
f) wykonanie ścieku z kostki betonowej na ławie betonowej,
g) profilowanie i zagęszczenie podłoża,
h) wykonanie nawierzchni drogi dla pieszych i rowerów z mieszanki mineralno-asfaltowej,
i) wykonanie nawierzchni drogi dla pieszych z kostki betonowej,
j) wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej,
k) przepięcie istniejących drenaży,
l) montaż lamp oświetlenia ulicznego,
m) przebudowę kolidujących sieci m.in. gazowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej,
n) wykonanie kanalizacji kablowej,
o) rozbudowa kolektora kanalizacji deszczowej,
p) zakup i montaż wpustów kanalizacji deszczowej,
q) wycinka drzew wraz z karczowaniem,
r) nasadzenia zieleni.
Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania został opisany w projektach architektoniczno-budowlanych, technicznych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz poglądowych kosztorysach ofertowych robót. Wymienione dokumentacje stanowią Załącznik nr 9 do SWZ.
UWAGA:
a) Przy prowadzeniu robót budowlanych należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem istniejące drzewa, które nie kolidują z planowaną inwestycją, zgodnie z programem ochrony drzew stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ;
b) W przypadku powstania jakichkolwiek uszkodzeń drzew, należy natychmiast powiadomić inspektora ds. zieleni.
Przed przystąpieniem do wyżej wymienionych czynności wskazanych w lit. a) należy każdorazowo, natychmiast powiadomić inspektora ds. zieleni.
c) W Załączniku nr 12 do SWZ ujęto sugerowany przez Zamawiającego podział na etapy realizacji robót budowlanych
związanych z realizacją zamówienia.
d) W Załączniku nr 13 do SWZ ujęto zakres budowy drogi dla pieszych i rowerów w ramach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16321219,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18924661,83 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 16321219,87 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6961801081

7.3.3) Ulica: ul. Jana Piko 5

7.3.4) Miejscowość: Krobia

7.3.5) Kod pocztowy: 63-840

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16321219,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane