Odbiór i transport do zagospodarowania odpadów z nieruchomości zam., zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezam., zorganizowanie i prowadzenie PSZOK oraz transport odpadów z PSZOK
GMINA BRZOSTEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362579
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362579/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-27 10:06
- Lokalizacja
- Brzostek, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e9e33e2-97f2-4111-a7a1-0f387a7fb53b
- Identyfikator
- 8722223191
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362579 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport do zagospodarowania odpadów z nieruchomości zam., zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezam., zorganizowanie i prowadzenie PSZOK oraz transport odpadów z PSZOK
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZOSTEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661085
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Brzostek
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-230
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@brzostek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzostek.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i transport do zagospodarowania odpadów z nieruchomości zam., zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezam., zorganizowanie i prowadzenie PSZOK oraz transport odpadów z PSZOK2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e9e33e2-97f2-4111-a7a1-0f387a7fb53b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362579
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036984/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.2 Odbiór i transport do zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Brzostek, zagospodarowanie odpadów kom. od właścicieli nieruch. niezam., zorganizowanie i prowadzenie stacjonarnego PSZOK
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259269
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Gmina - jako podmiot zamawiający jest jednostką sektora finansów publicznych, która posiada 100% udziałów w spółce
Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jako jedyny wspólnik odgrywa
decydującą rolę w zakresie jej celów strategicznych, obszarów działalności, co znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie
założycielskim spółki (Akt notarialny z dnia 27.12.2012 r. Repertorium A Numer 10288/2012) Gmina sprawuje nad Zakładem
Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na
dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej Spółki. Ponad 90%
działalności spółki dotyczy zadań powierzonych jej przez Gminę w ramach aktu założycielskiego. Spółka wykonuje zadania
gminy w oparciu o majątek należący pośrednio lub bezpośrednio do niej.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie usług polegających na odbiorze i transporcie do zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Brzostek, zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych z terenu Gminy Brzostek, zorganizowanie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz transport do zagospodarowania odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Odbiór i transport odpadów w okresie od 01.07.2026 do 30.06.2028:
- odebranych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Brzostek do zagospodarowania - przewidywana ilość 3680 Mg
- transport zebranych w PSZOK do zagospodarowania - przewidywana ilość 1907 Mg
Przewidywana Ilość odpadów z nieruchomości niezamieszkałych w okresie od 01.07.2026 do 30.06.2028r.:
Zmieszane (pozostałe po segregacji) w łącznej ilości ok. 100 Mg
Segregowane w łącznej ilości ok. 200 Mg
Pozostałe w łącznej ilości ok. 100 Mg
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalne w Brzostku Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 180927579
7.3.3) Ulica: Szkotnia 22
7.3.4) Miejscowość: Brzostek
7.3.5) Kod pocztowy: 39-230
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4173226,92 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |