Modernizacja oczyszczalni ścieków w Janówku Pierwszym w formule zaprojektuj i wybuduj
GMINA WIELISZEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362592
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362592/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 10:10
- Lokalizacja
- Wieliszew, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-79f43ad5-cf58-4cf4-ac69-44a1a444612b
- Identyfikator
- 5361758264
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362592 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Janówku Pierwszym w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELISZEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013270577
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Wieliszew
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-135
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@wieliszew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wieliszew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-79f43ad5-cf58-4cf4-ac69-44a1a444612b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Janówku Pierwszym w formule zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79f43ad5-cf58-4cf4-ac69-44a1a444612b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362592
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056728/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.29 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Janówku Pierwszym w formule projektuj i buduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199443
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.1.13.2026.PR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2086400,00
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie prac modernizacyjnych, obejmujących przebudowę, rozbudowę i utworzenie punktu zlewnego w istniejącej oczyszczalni ścieków w Janówku Pierwszym. Oczyszczalnia ścieków zlokalizowana jest na terenie będącym własnością Gminy Wieliszew, na działce nr 88/1, obręb Janówek Pierwszy, gmina Wieliszew. Wylot odprowadzonych ścieków zlokalizowany jest w km 6+860 rzeki Narew. Ścieki odprowadzane są rurociągiem tłocznym DN150 o długości 3204m. Wylot znajduje się 0,7m pod dnem rozlewiska.
W ramach inwestycji należy zaprojektować oraz wykonać:
1) Reaktor „RB” – projektowana modernizacja i doposażenie,
2) Stacja dmuchaw „SD” – projektowana modernizacja,
3) Kontenerowa stacja zlewna „KSZ” – projektowana,
4) Zbiornik uśredniający ścieki dowożone „ZUD” – projektowane,
5) Biofiltr „BF” – projektowane,
6) Miejsce składowania skratek „MSS” – projektowane,
7) Silos wapna „SW” – projektowane,
8) Sieci technologiczne,
9) Roboty elektryczne i AKPiA,
10) Drogi wewnętrzne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45000000-7 - Roboty budowlane
45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków
45232421-9 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232422-6 - Roboty w zakresie uzdatniania osadów
45252140-1 - Roboty budowlane w zakresie zakładów odwadniania osadów
45252130-8 - Wyposażenie zakładów odprowadzania ścieków
45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej
45232424-0 - Roboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowych
45231500-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów sprężonego powietrza
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
71354000-4 - Usługi sporządzania map
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Wieliszew działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. póz. 793 z późn. zm.) unieważniła przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |