„Wykonanie wentylacji w systemie hybrydowym w Szkole Podstawowej w Mszczonowie”
Gmina Mszczonów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362601
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362601/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 10:13
- Lokalizacja
- Mszczonów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-73d06d64-3e8b-4372-bea6-4f05bd41a7e1
- Identyfikator
- 8381426420
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362601 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie wentylacji w systemie hybrydowym w Szkole Podstawowej w Mszczonowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mszczonów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148609
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Piłsudskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Mszczonów
1.5.3.) Kod pocztowy: 96-320
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 46 8582820
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad.miejski@mszczonow.pl lub zamowienia.publiczne@mszczonow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.mszczonow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13067091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie wentylacji w systemie hybrydowym w Szkole Podstawowej w Mszczonowie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73d06d64-3e8b-4372-bea6-4f05bd41a7e1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362601
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043603/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Wykonanie wentylacji w systemie hybrydowym w Szkole Podstawowej w Mszczonowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251434
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.9.2026.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1410340,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji wentylacji w budynku publicznej Szkoły Podstawowej w Mszczonowie zlokalizowanej przy ul. Warszawskiej 27, 96-320 Mszczonów.
Zakresem projektu objęto tzw. „starą część szkoły”. Budynek posiada 3 kondygnacje naziemne oraz częściowe podpiwniczenie. Instalacja wentylacji mechanicznej zostanie wykonana dla pomieszczenia sali gimnastycznej, pomieszczeń sal lekcyjnych, pomieszczeń sanitarnych, socjalnych oraz użytkowych. Przewidziano rozwiązanie hybrydowe wentylacji mechanicznej. W sali gimnastycznej zostanie wykonana wentylacja mechaniczna. Nawiew oraz wyciąg poprzez kanały wentylacyjne, nawiew powietrza dyszami dalekiego zasięgu. Centrala wentylacyjna dla pomieszczenia sali gimnastycznej zostanie umieszczona na dachu budynku, zostanie wyposażona w wymiennik grzewczo – chłodzący oraz agregat grzewczo – chłodzący. Dla sal lekcyjnych przewidziano nawiew powietrza poprzez projektowane nawiewniki okienne oraz nawiewniki ścienne z grzałką elektryczną. Wyciąg poprzez istniejące i nowoprojektowane wyciągi wentylacyjne do wyrzutni dachowych wyprowadzonych ponad dach budynku. Dla pomieszczeń sanitarno – higienicznych przewidziano oddzielne układy wentylacji mechanicznej – wyciągowe, z centralami wentylacyjnymi umieszczonymi na dachu budynku. Nawiew powietrza do pomieszczeń sanitarno – higienicznych poprzez nawiewniki okienne, nawiewniki ścienne z grzałkami elektrycznymi oraz poprzez otwory w drzwiach wewnętrznych.
Zamówieniem objęto również wykonanie instalacji klimatyzacji w sześciu salach lekcyjnych. Zaprojektowany system chłodniczy typu split i multisplit, pracujący na czynniku chłodniczym. Regulowanie temperatury w pomieszczeniach poprzez sterowniki montowane bezpośrednio na ścianie w pomieszczeniach. Sterownik powinien mieć: funkcję włącz i wyłącz, funkcję ograniczenia temperatury, możliwość ustawienia programu tygodniowego. Każda jednostka klimatyzacyjna musi mieć wykonaną instalację odprowadzenia skroplin do kanalizacji w budynku lub bezpośrednio na zewnątrz budynku. Nie dopuszcza się prowadzenia instalacji odprowadzenia skroplin na wierzchu elewacji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ.
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji niniejszego zamówienia zawarte są we wzorze umowy, która stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
Uwaga:
Zamawiający informuje, że w obiekcie prowadzone są roboty budowlane w ramach odrębnego postępowania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Mszczonowie”. Dokumentacja dotycząca zakresu prowadzonych robót dostępna jest pod adresem:
https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1103847
Realizacja instalacji wentylacji stanowi element niezbędny do zakończenia prowadzonych w obiekcie robót budowlanych dla zadania „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Mszczonowie”. Wykonawca realizując roboty związane z wykonaniem wentylacji zobowiązany jest do zapewnienia kompatybilności robót, bieżącej koordynacji z wykonawcą inwestycji podstawowej oraz uwzględnienia konieczności realizacji robót równoległych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 115033,95 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2322746,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 115033,95 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MPJ Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5242877755
7.3.3) Ulica: Jana Kasprowicza 47 (II p. lok.1)
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-836
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Podwykonawcy nie są znani na tym etapie, zostaną wskazani na etapie realizacji zamówienia
Wykonawca zamierza powierzyć poniższe części zamówienia:
1) część robót sanitarnych – co stanowi 53 % przedmiotu zamówienia
2) część robót elektrycznych - co stanowi 20 % przedmiotu zamówienia
3) część robót przygotowawczych, rozbiórkowych, budowlanych i wykończeniowych – co stanowi 15 % przedmiotu zamówienia.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1159033,95 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |