Usługa wsparcia technicznego i rozwoju Systemu Finansowo-Księgowy FIX oraz modułów pomocniczych wdrożonych i eksploatowanych w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362726
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362726/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-27 10:43
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed6c797d-95d4-4d3c-9810-1edbb47c7eef
- Identyfikator
- 7251843739
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362726 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa wsparcia technicznego i rozwoju Systemu Finansowo-Księgowy FIX oraz modułów pomocniczych wdrożonych i eksploatowanych w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI
1.3.) Oddział zamawiającego: UMed w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 473073308
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 4
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-419
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: edyta.wysokinska@umed.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umed.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa wsparcia technicznego i rozwoju Systemu Finansowo-Księgowy FIX oraz modułów pomocniczych wdrożonych i eksploatowanych w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed6c797d-95d4-4d3c-9810-1edbb47c7eef
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362726
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043745/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.31 Usługa wsparcia technicznego i rozwoju Systemu Finansowo-Księgowy FIX oraz modułów pomocniczych wdrożonych i eksploatowanych w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319159
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z oświadczeniem Wykonawcy System Fin.-Ksieg. i moduły pomocnicze wdrożone i eksploatowane w UMed w Łodzi są wyłączną własnością wykonawcy. Posiada on wyłączne autorskie prawa majątkowe oraz nie udziela on żadnego innemu podmiotowi prawa do jego dystrybucji.
Co uniemożliwiają wykonanie usługi innemu Wykonawcy. Zamawiający jako podmiot publiczny nie może dopuścić do braku wsparcia oraz aktualizacji posiadanego przez siebie systemu.
Rozwiązaniem zastępczym byłoby wdrożenie innego systemu. Nie stanowi ono jednak rozsądnej alternatywy, ponieważ wymagałoby przeprowadzenia migracji danych, przebudowy integracji z systemami Zamawiającego, konfiguracji procesów finansowo-księgowych, przeprowadzenia testów, przeszkolenia użytkowników oraz równoległego utrzymania dotychczasowego syst. przez okres przejściowy. Skutkowałoby to ryzykiem dla ciągłości rozliczeń, sprawozdawczości oraz realizacji obowiązków Zamawiającego, a także kosztami i czasem nieproporcjonalnymi do przedmiotu zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/66/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 837600,00
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest gotowość do świadczenia usług serwisowych, nowelizacji oprogramowania, a także pozostawania w gotowości do realizacji usług dodatkowych oraz wykonywanie usług dodatkowych zgodnie z postanowieniami umowy.
W szczególności dotyczy ono świadczenie usług serwisowych, usług dodatkowych i nowelizacji oraz realizacja usług modyfikacji i rozwoju systemu finansowo-księgowego w okresie świadczenia Usług ATiK tj. w okresie 24 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOFTMAN S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 012056669
7.3.3) Ulica: ul. Gen. L. Okulickiego 5F
7.3.4) Miejscowość: Piaseczno
7.3.5) Kod pocztowy: 05-500
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 928000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |