Roboty budowlane i nasadzenia zieleni wraz z pielęgnacją w ramach wykonania zadania inwestycyjnego pn.: Budowa ciągów pieszych oraz obiektów małej architektury w miejscu publicznym przy ul. Na Załęczu
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362884
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362884/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 11:23
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-82e1a036-f25c-4f42-860c-192e584193ab
- Identyfikator
- 6793112799
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362884 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane i nasadzenia zieleni wraz z pielęgnacją w ramach wykonania zadania inwestycyjnego pn.: Budowa ciągów pieszych oraz obiektów małej architektury w miejscu publicznym przy ul. Na Załęczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Reymonta 20
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane i nasadzenia zieleni wraz z pielęgnacją w ramach wykonania zadania inwestycyjnego pn.: Budowa ciągów pieszych oraz obiektów małej architektury w miejscu publicznym przy ul. Na Załęczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82e1a036-f25c-4f42-860c-192e584193ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362884
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044458/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Wykonanie alejek spacerowych wraz z montażem małej architektury w Parku przy ul. Na Załęczu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244466
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.42.26.BT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 910040,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.2 Przedmiotem postępowania i zamówienia jest inwestycja związana z realizacją zadania pn.: ZZM/O1.224/25 Stacja Łęg – park przy ulicy Na Załęczu – budżet obywatelski dzielnic-edycja XI, ZZM/O1.131/26 - Stacja Łęg - park przy ulicy Na Załęczu – strefa spacerowa i zabawowa budżet obywatelski dzielnic - edycja XII ZZM/UKZ/01.
1.3 Teren inwestycji zlokalizowany jest na działkach: nr 280, 281, 282/1, 282/2 obr. 54 Nowa Huta oraz na działkach nr 31, 32/1, 32/2, 32/3, 434 obr. 55 Nowa Huta w Krakowie.
1.4 Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją w latach 2026-2030r. zgodnie z posiadaną dokumentacją projektową.
1.5 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1.5.1 Prace przygotowawcze,
1.5.2 Zakup, dostawę i montaż elementów małej architektury: biblioteczka, ławka typu antywandal, kosz na odpadki, stojak rowerowy, domek dla owadów, hamak, stół piknikowy z dwiema ławkami bez oparcia, leżak, huśtawka bocianie gniazdo, tor linowy, podwójna huśtawka, tablica informacyjna,
1.5.3 Zakup dostawę i montaż urządzeń zabawowych wraz z nawierzchniami bezpiecznymi piaskowymi ograniczonymi obrzeżami drewnianymi: zestaw zabawowy nr 1, zestaw zabawowy nr 15, zestaw zabawowy nr 16,
1.5.4 Budowę ławki parkowej z elementów żelbetowych,
1.5.5 Budowę nawierzchni z kruszywa łamanego ograniczonego obrzeżami betonowymi,
1.5.6 Budowę ogrodzenia niskiego,
1.5.7 Budowę przepustu rurowego,
1.5.8 Wycinkę 14 szt. Drzew,
1.5.9 Nasadzenia zastępcze 39 szt. drzew,
1.5.10 Rekultywację trawnika,
1.5.11 Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
1.6 Prace należy zrealizować zgodnie z dokumentacją postępowania
i przedmiarami robót, dokumentacją projektową rysunkami i opisami prac (dotyczącymi przewidzianego do realizacji zakresu prac), STWiORB oraz projektowanymi postanowieniami umownymi, opiniami, uzgodnieniami, dotyczy to również uzgodnień, które zostałyby wydane w zakresie prowadzonych robót w trakcie realizacji inwestycji, w szczególności z: decyzją pozwolenia na budowę nr 9/6740.9/2026 z dnia 14.01.2026r r., decyzją zamiennego pozwolenia na budowę nr 102/6740.9/2026 znak sprawy: AU-01-6.6470.9.81.2026.KBA z dnia 20 kwietnia 2026 r., zaświadczeniami o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych nr: AU-01-7.6743.1483.2025.EFIz dnia 14 listopada 2025 r. oraz AU-01-7.6743.1486.2025.PKR z dnia 27 listopada 2025 r., decyzjami na wycinkę/nasadzenia: nr 98/K/2026 z dnia 17.02.2026 r., nr1051/K/2025 z dnia 26.11.2025 r., WS-05.6131.2.211.2025.DM z dnia 3.12.2025r.
1.7 Integralną częścią SWZ niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do SWZ, a w szczególności dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami, opis przedmiotu zamówienia, STWiORB, przedmiary, tabele elementów wytworzonych (utrzymanie, majątek), wzory kart zatwierdzenia materiałów, wzory oświadczeń o podwykonawstwo, wzory protokołów, wytyczne, tabela równoważności i inne stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ (1 plik w formacie zip). Zamawiający zaznacza, iż ma prawo do aktualizacji wzorów w trakcie postępowania oraz w trakcie trwania budowy.
1.8 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary mają jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i obliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest dokumentacja projektowa, opis przedmiotu zamówienia oraz STWiORB.
1.9 Opis wymagań i warunków związanych z wykonaniem zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu został przedstawiony w Załączniku nr 9 do SWZ.
1.10 Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ.
2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow.
UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem.
3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, jak również musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
77211600-8 - Sadzenie drzew
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 986626,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2143000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 986626,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FLORA Sp. z o. o. Sp. komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751538453
7.3.3) Ulica: ul. Isep 11
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-588
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 986626,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2030-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |