Dostawa materiałów edukacyjnych do nauki języka angielskiego w przedszkolach w formule dwujęzyczności w ramach projektu Akademia małego lingwisty - Lipinki
Gmina Lipinki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00362931
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00362931/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-27 11:32
- Lokalizacja
- Lipinki, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-24912ca9-e90e-4482-93f2-74a78b9446f7
- Identyfikator
- 6851648081
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00362931 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa materiałów edukacyjnych do nauki języka angielskiego w przedszkolach w formule dwujęzyczności w ramach projektu Akademia małego lingwisty - Lipinki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipinki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440815
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipinki 53
1.5.2.) Miejscowość: Lipinki
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-305
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 134477021
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminalipinki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminalipinki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13467071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa materiałów edukacyjnych do nauki języka angielskiego w przedszkolach w formule dwujęzyczności w ramach projektu Akademia małego lingwisty - Lipinki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24912ca9-e90e-4482-93f2-74a78b9446f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362931
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051196/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa materiałów edukacyjnych do nauki języka angielskiego w przedszkolach w formule dwujęzyczności w ramach projektu Akademia małego lingwisty - Lipinki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt Akademia małego lingwisty – Lipinki2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352062
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RBI.271.20.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów edukacyjnych do nauki języka angielskiego oraz udzielenie dostępu do cyfrowej platformy edukacyjnej służących do realizacji programu dwujęzyczności w dwóch przedszkolach znajdujących się na terenie gminy Lipinki pod adresami: Gminne Przedszkole w Lipinkach, Lipinki 54 oraz Szkoła Podstawowa w Wójtowej, Wójtowa 52.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) dostawę zestawu startowego dla nauczyciela OWP do wdrażania programu dwujęzyczności,
2) dostawę zestawu dydaktycznego dla dziecka do wdrażania programu dwujęzyczności
3) dostawę zestawu dydaktycznego dla dziecka do wdrażania programu dwujęzyczności - zestaw poszerzający oraz zestaw utrwalający umiejętności dzieci
4) udzielenie dostępu do cyfrowej platformy edukacyjnej do wdrażania dwujęzyczności
3. Dostawa materiałów edukacyjnych odbywać się będzie partiami, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem przekazywanym Wykonawcy przez Zamawiającego. Każde zgłoszenie zapotrzebowania zawierać będzie wskazanie liczby oraz rodzaju zamawianych zestawów materiałów odrębnie dla każdej placówki. Zamawiający będzie składał zapotrzebowanie na materiały osobno na każdy rok szkolny. Dostawa materiałów realizowana będzie w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00. Wykonawca na minimum trzy dni robocze przed dostawą zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego drogą mailową o planowanej dostawie. Materiały edukacyjne należy dostarczać pod adresy wskazane przez Zamawiającego tj. do Gminnego Przedszkola w Lipinkach, Lipinki 54 oraz Szkoły Podstawowej w Wójtowej, Wójtowa 52.
4. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia dostępu do platformy edukacyjnej do nauki języka angielskiego na rzecz jednostek przedszkolnych. Dostęp do platformy edukacyjnej powinien obejmować okres od września do grudnia 2026 r., cały rok 2027 i 2028 oraz okres od stycznia do czerwca 2029 r.
5. Wykonawca zobowiązany jest udzielić wsparcia technicznego w zakresie funkcjonowania platformy edukacyjnej tj.: pomoc telefoniczna, mailowa, lub zdalna. Pomoc ta ma być udzielona niezwłocznie, co należy rozumieć nie później niż do 4 h (zegarowych), od zgłoszenia mailowo lub telefonicznie przez użytkownika problemu (w godzinach od 08:00 do 15:00, w dni robocze od pon. do pt., z wyłączeniem przerw świątecznych oraz dni ustawowo wolnych od pracy). Jest to pomoc udzielana nauczycielowi, w celu prawidłowego prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz w celu wykorzystania opcji funkcjonalnych platformy edukacyjnej. Wsparcie techniczne ma charakter pomocy na żądanie. Jeżeli nie zostanie udzielone wsparcie techniczne na podstawie powyższych wytycznych Zamawiający skorzysta z usługi wsparcia innego dostępnego podmiotu a kosztami obciąży Wykonawcę.
(Uwaga! wsparcie techniczne w zakresie funkcjonowania platformy edukacyjnej stanowi kryterium oceny ofert, patrz rozdział XVIII pkt 3.2 SWZ)
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W trakcie trwania postępowania zmianie uległa przesłanka wszczęcia postępowania w trybie przepisów ustawy Pzp, z uwagi na zmiany wprowadzone w projekcie, dotyczące ograniczenia finansowania i zakresu całego zamówienia, które spowodowały obniżenie wartości zamówienia poniżej progów obligujących do zastosowania przepisów ustawy Pzp. W związku z czym dalsze prowadzenie postępowania w tym reżimie jest nieuzasadnione, ponieważ generuje nadmierne i niepotrzebne obowiązki formalne dla obu stron oraz stoi w sprzeczności z faktycznym statusem prawnym zamówienia.| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |