Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej z niezbędną infrastrukturą, uzyskaniem niezbędnych decyzji
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363116
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363116/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-27 12:12
- Lokalizacja
- Rzeszów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f858628e-2ac1-42a5-848d-be5a7166fab6
- Identyfikator
- 8133734188
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363116 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej z niezbędną infrastrukturą,
uzyskaniem niezbędnych decyzji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f858628e-2ac1-42a5-848d-be5a7166fab61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej z niezbędną infrastrukturą,uzyskaniem niezbędnych decyzji
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f858628e-2ac1-42a5-848d-be5a7166fab6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363116
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275106
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-A.271.41.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi wraz
z uzyskaniem niezbędnych decyzji z podziałem na:
a) Zamówienie podstawowe (gwarantowane) – Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Ciepłowniczej i ul. Rzecha wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi
b) Zamówienie objęte prawem opcji nr 1 – Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową dla przebudowy
ul. Ciepłowniczej i ul. Rzecha wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi - zamówienie na prawach opcji, o której mowa w ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Szacowana ilość – 3 pobyty i 210 jednostek nakładu pracy (j.n.p.).
c) Zamówienie objęte prawem opcji nr 2 – Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia, ul. Rzecha i ul. Załęskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi - zamówienie na prawach opcji, o której mowa w ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
d) Zamówienie objęte prawem opcji nr 3 - Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową dla rozbudowy układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia, ul. Rzecha i ul. Załęskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi- zamówienie na prawach opcji, o której mowa w ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Szacowana ilość – 7 pobytów i 490 jednostek nakładu pracy (j.n.p.).
Powyższe zamówienie podstawowe (gwarantowane) wraz z zamówieniami objętymi prawami opcji realizowane są w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa układu drogowego w rejonie ronda im. Jacka Kuronia i ul. Ciepłowniczej”
Zakres prac przewidzianych dla przedmiotowej inwestycji - dotyczy zamówienia podstawowego (gwarantowanego), obejmuje m.in:
przebudowa skrzyżowania ul. Ciepłowniczej (publiczna droga powiatowa, klasy „Z”)
i ul. Rzecha (publiczna droga wojewódzka, klasy „G”) w celu budowy prawoskrętu
z ul. Ciepłowniczej w ul. Rzecha wraz z budową włączenia do ul. Rzecha, otwarciem zatoki przystankowej przy ul. Rzecha
Zakres opracowania obejmuje przebudowę ulicy Ciepłowniczej na długości ok. 150 m
i ul. Rzecha na długości ok. 50 m
przebudowa/budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rzecha
z ul. Ciepłowniczą
budowa jednostronnego chodnika o szer. min. 2,0 m
budowa dróg dla rowerów o szer. min. 2,5 m
budowa dróg dla pieszych i rowerów o szer. min. 3,0 m
budowa/przebudowa chodników, dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów wraz z przejściami dla pieszych
budowa/przebudowa zjazdów zapewniających dostęp do terenów przyległych
wzmocnienie istniejących nawierzchni jezdni (w przypadku konieczności)
budowa elementów wynikających z uzyskanych decyzji administracyjnych – w przypadku konieczności
budowa/przebudowa dróg dojazdowych, wewnętrznych i dróg pieszo-jezdnych dla zapewnienia obsługi terenu przyległego, komunikacji lokalnej, osobom prawnym i podmiotom gospodarczym, w stopniu zapewniającym przejezdność pojazdom odpowiadającym profilowi działalności tych osób i podmiotów, dojazd do ew. zbiorników retencyjnych
budowa/przebudowa zatok przystankowych w lokalizacjach wynikających z uzgodnień na etapie prac projektowych wraz z urządzeniami systemu informacji pasażerskiej ITS
budowa/przebudowa ogólnodostępnych miejsc postojowych (nawierzchnia projektowanych parkingów, miejsc postojowych – z geokraty lub z kostki betonowej o gr. 8cm – do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie projektowania)
budowa niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych wraz z przebudową kolidującej infrastruktury
budowa/przebudowa odwodnienia ulicznego wraz z urządzeniami oczyszczającymi wód opadowo-roztopowych z korpusu drogi i terenu przyległego wraz z budową włączenia tego odwodnienia do odbiorników tych wód na podstawie uzyskanych warunków, zgód od właścicieli/zarządców odbiorników
budowa/przebudowa oświetlenia na projektowanym odcinku drogi
budowa oświetlenia skrzyżowań projektowanych dróg z ulicami poprzecznymi
budowa doświetlenia przejść dla pieszych
budowa kanału technologicznego
elementy oznakowania pionowego i poziomego
Inne elementy wynikające z warunków technicznych i obowiązujących przepisów
Szczegółowy zakres zawarty jest w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ.
Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z Tabelą Opracowań Projektowych (TOP). W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca wykonywać będzie wszelkie niezbędne czynności konieczne do realizacji usługi objętej przedmiotem zamówienia.
UWAGA:
Uzyskanie decyzji ZRID przez Wykonawcę prac projektowych może nastąpić dopiero
po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie Miasta Rzeszowa na wypłatę odszkodowań za przejęte nieruchomości, na co Wykonawca ma obowiązek uzyskać pisemne potwierdzenie od Zamawiającego przed złożeniem wniosku o uzyskanie tej decyzji.
Rozwiązania równoważne:
Tam, gdzie w SWZ zostały wskazane normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ.
W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
a) Opis przedmiotu zamówienia wraz z wyjściowymi parametrami technicznymi do projektowania oraz wytycznymi
zamawiającego
b) Mapa poglądowa
c) Budowa prawoskrętu z ul.Ciepłowniczej w ul.Rzecha_wer.2_08.2025 Prawoskręt
d) Rondo Kuronia_Koncepcja MZD_wer.3_18.08.2025,
e) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 825967,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 825967,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 825967,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZUP ELSTOP Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7343579090
7.3.3) Ulica: Królowej Jadwigi 34
7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz
7.3.5) Kod pocztowy: 33-300
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 825967,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |