Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. " Przebudowa urządzeń wodnych służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy - Modernizacja zbiornika Chechło"
Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363291
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363291/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-27 12:51
- Lokalizacja
- Chrzanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1ec16bf1-8d79-484a-a3ab-b06a4b366ec1
- Identyfikator
- 6280001037
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363291 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. " Przebudowa urządzeń wodnych służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy - Modernizacja zbiornika Chechło"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271953804
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 8
1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wodociagi.chrzanowskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wodociagi.chrzanowskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodociagi-chrzanowskie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. " Przebudowa urządzeń wodnych służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy - Modernizacja zbiornika Chechło"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ec16bf1-8d79-484a-a3ab-b06a4b366ec1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363291
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.23 Gospodarowanie wodami – ZIT, Typ projektu A. Zwiększenie retencyjności zlewni, w tym: rozwój różnych form małej retencji2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214531
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa pełnienia kompleksowej funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją zadania pn. „Przebudowa urządzeń służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy – Modernizacja zbiornika Chechło”. Roboty budowlane będą realizowane na podstawie dokumentacji projektowej obejmującej przebudowę urządzeń służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy – Modernizacja zbiornika Chechło.
Lokalizacja:
• Zbiornik wodny: Chechło
• Miejscowość: Chrzanów
• Gmina: m. Chrzanów, m. Trzebinia
• Powiat: Chrzanowski
• Województwo: Małopolskie
• Działki ewidencyjne nr:
obr. Kościelec:
Id działek: 120303_4.0002. 756/26
120303_4.0002. 756/28
120303_4.0002. 758/7
120303_4.0002. 758/8
obr. Trzebionka:
Id działek: 120305_4.0014.1970/2
120305_4.0014.1859/1
120305_4.0014.1797/43
120305_4.0014.1862
Kod CPV: Główny kod CPV: 71520000 – 9 usługi nadzoru budowlanego
Cel Zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu oraz zarządzanie projektem w imieniu i na rzecz Zamawiającego, zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane, Ustawą Prawo Zamówień Publicznych, warunkami kontraktu i przepisami prawa polskiego. Usługa obejmuje cały okres realizacji robót budowlanych (od przekazania placu budowy do Odbioru Końcowego), okres rozliczenia końcowego. Celem zamówienia jest zapewnienie prawidłowej realizacji robót budowlanych związanych z modernizacją zbiornika Chechło, zgodnie z pozwoleniem na budowę, projektem architektoniczno-budowlanym, projektem zagospodarowania terenu oraz projektami technicznymi i STWiORB oraz zasadami sztuki budowlanej, w celu osiągnięcia głównych celów inwestycji: poprawa bezpieczeństwa powodziowego i zwiększenia retencji zbiornika. Inżynier Kontraktu działa w celu ochrony interesów Zamawiającego, zapewnienia optymalizacji kosztów, terminowości realizacji oraz najwyższej jakości wykonanych prac.
2. Szczegółowy Zakres Robót Budowlanych
Dokumentacja projektowa zawierająca szczegółowy opis robót budowlanych, których wykonanie będzie nadzorowane przez Inżyniera Kontraktu zamieszczona jest na platformie zakupowej Zamawiającego pod adresem tj. https://wodociagichrzanowskie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html – postępowanie:
PP-2260-6/26 „Przebudowa urządzeń służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy – Modernizacja zbiornika Chechło”.
UWAGA! Pod ww. adresem znajdują się również wszelkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej na etapie postępowania przetargowego na roboty budowlane oraz SWZ zawierająca uszczegółowione wytyczne Zamawiającego obowiązujące Wykonawcę prac budowlanych.
3. Zakres usługi obejmuje w szczególności (ale nie wyłącznie)
3.1. I Etap Realizacji robót budowlanych
1) Nadzór Inwestorski:
a) Sprawowanie stałego nadzoru nad robotami w zakresie zgodności z projektem, pozwoleniem na budowę, przepisami prawa i normami.
b) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych wyrobów budowlanych( m.in. kontrola atestów, certyfikatów, deklaracji zgodności).
c) Weryfikacja i akceptacja wyników badań laboratoryjnych( np. zagęszczania gruntu, jakości betonu).
2) Zarządzanie Kontraktem i Dokumentacja:
a) Weryfikacja, przyjmowanie i zatwierdzanie dokumentacji budowy, w tym dziennika budowy.
b) Organizacja i uczestnictwo w naradach koordynacyjnych na placu budowy.
c) Weryfikacja roszczeń Wykonawcy Robót i przygotowanie stanowiska dla Zamawiającego.
d) Prowadzenie pełnej korespondencji związanej z realizacją robót.
3) Rozliczenie Finansowe:
a) Weryfikacja zakresu faktycznie wykonanych robót w celu potwierdzenia ich zgodności z dokumentacją projektową i warunkami umowy oraz harmonogramem w tym zatwierdzenie faktur Wykonawcy Robót.
b) Przygotowanie prognoz finansowych i monitorowanie budżetu inwestycji.
3.2. II Etap Odbiorów i rozliczenia Końcowego. Odbiory:
a) Organizowanie i uczestnictwo w odbiorach częściowych, końcowym oraz odbiorach robót ulegających zakryciu.
b) Weryfikacja i zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej oraz inwentaryzacji geodezyjnej.
c) Przygotowanie Protokołu odbioru końcowego.
4. Wymagania Ogólne
4.1. Podstawy realizacji: Usługę należy wykonać zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane, przepisami Prawa zamówień publicznych oraz wymogami Prawa wodnego. Usługa musi być świadczona zgodnie z zasadami etyki zawodowej, należytą starannością oraz aktualną wiedzą techniczną.
4.2. Biuro na budowie: Inżynier Kontraktu zapewni i wyposaży (na własny koszt) tymczasowe biuro na terenie inwestycji na czas trwania robót budowlanych.
4.3. Sprawozdawczość: Comiesięczne raportowanie postępu prac Zamawiającemu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71315400-3 - Usługi inspekcji budowlanej
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184715,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 184715,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 184715,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inżynieria Śląsk-Grzegorz Galiniak ul. 1 Maja 83, 41-706 Ruda Śląska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 365724181
7.3.4) Miejscowość: Ruda Sląska
7.3.5) Kod pocztowy: 47-706
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184715,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 32 miesiące
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |