Świadczenie usług serwisu oraz bieżącej konserwacji systemu KSAT.

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00363330
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00363330/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-27 13:00
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-75de213a-d1e3-49df-8924-a634c9cb3eda
Identyfikator
8992803047
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Wykonawcy

1 przyznane

COIG SPÓŁKA AKCYJNAKatowice, PL · lot 0
806 880 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363330 z dnia 2026-07-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisu oraz bieżącej konserwacji systemu KSAT.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934644

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-411

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@dolnyslask.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.umwd.dolnyslask.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług serwisu oraz bieżącej konserwacji systemu KSAT.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75de213a-d1e3-49df-8924-a634c9cb3eda

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363330

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043870/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.35 Świadczenie usług serwisu oraz bieżącej konserwacji systemu KSAT2000i

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Wybór trybu zamówienia z wolnej ręki w przypadku przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Świadczenie usług serwisu oraz bieżącej konserwacji systemu KSAT” został dokonany na podstawie art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych. W myśl w/w przepisu Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Autorem oraz dostawcą Systemu KSAT jest Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa SA w Katowicach. System został zakupiony i wdrożony na podstawie umowy nr DS-33/03 z dnia 18 marca 2003 r.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOK-IZ-II.272.36.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Umowy jest świadczenie przez Wykonawcę usług serwisu i bieżącej konserwacji nad wdrożonym u Zamawiającego Systemem, w zakresie niżej wymienionych Modułów i funkcjonalności:
1) Administrator Systemów Aplikacji (ASA);
2) Centralna Kartoteka Kontrahentów (CKK);
3) Fakturowanie (FKT);
4) Księga Główna (KG);
5) Majątek (MAJ);
6) Należności i Zobowiązania (NZ);
7) Organizacja Pracy Urzędu (ORG);
8) Centralny Rejestr Umów (CRU);
9) Planowanie i Monitorowanie Budżetu (BUD);
10) Raportowanie Adhoc (ADH);
11) Repozytorium Systemu (RS);
12) Ewidencja Kadrowa (EK);
13) Płace (PL);
14) Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (PL-ZFSS);
15) Pracownicze Plany Kapitałowe (PPEK);
16) Portal Pracownika (EPP3);
17) Centralna Ewidencja e-Faktur (CEeF).

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COIG S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6340134205

7.3.3) Ulica: Mikołowska 100

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-065

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 806880,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2027-11-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

C. d. uzasadnienia trybu:
Zawarcie umowy serwisowej na kolejne lata jest warunkiem zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa eksploatacji systemu informatycznego.
1. Licencja
System KSAT jest utworem stanowiącym, zgodnie z art. 1 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przedmiot prawa autorskiego. COIG SA przysługują wyłączne prawa autorskie do Systemu KSAT w rozumieniu art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
W dokumencie z dnia 10.04.2026 r. - w załączeniu - COIG SA oświadcza:
1) COIG SA jest wyłącznym właścicielem autorskich praw majątkowych do programu KSAT2000i (zwanego dalej „Systemem”). Powyższe oznacza, że COIG przysługuje wyłączne prawo do całości Systemu, w tym do korzystania z Systemu (jako całości i kodów źródłowych), rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz jego utrzymania i serwisowania (z zastrzeżeniem udzielanych licencji niewyłącznych na korzystanie z Systemu);
2) w ramach udzielanych przez COIG niewyłącznych licencji na System, COIG nie uprawniła żadnego podmiotu do modyfikacji Systemu i jego kodu źródłowego (w tym jego tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian) w celu świadczenia takich usług na rzecz podmiotów trzecich;
3) na dzień złożenia oświadczenia COIG nie przewiduje zbycia autorskich praw majątkowych do Systemu ani też powierzenia rozpowszechniania i serwisowania Systemu podmiotom trzecim.
2. Ochrona praw wyłącznych
Na rynku żaden inny podmiot nie jest w stanie zaoferować realizacji przedmiotowej usługi ze względu na ochronę praw wyłącznych. Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). Art. 1 ust. 2 pkt 1) ww. ustawy stanowi, że w szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe). Niewątpliwie produkt COIG SA z Katowic, tj. system informatyczny KSAT2000i do kompleksowego zarządzania jednostką, stanowi przedmiot prawa autorskiego w rozumieniu powyższych przepisów. Zatem jej autorowi przysługuje ochrona przewidziana przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Prawa autorskie nie zostały przeniesione na żaden inny podmiot tym samym usługi nie może świadczyć nikt inny, wobec czego nie jest możliwe udzielenie zamówienia innemu podmiotowi.
3. Brak rozsądnego rozwiązania alternatywnego lub rozwiązania zastępczego
System KSAT jest podstawowym systemem informatycznym Urzędu, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania UMWD. W związku z tym istnieje konieczność zakupu usługi wsparcia dla Systemu KSAT. Hipotetycznym rozwiązaniem mogłaby być wymiana systemu, byłoby to jednak procesem kosztownym, długoterminowym, a co najważniejsze, na etapie wdrożenia i ustabilizowania nowego systemu, niezbędne jest równoległe utrzymanie Systemu KSAT w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania Urzędu we wszystkich jego aspektach działalności. Ponadto, po etapie wdrożenia, nowy system także wymagałby ciągłego utrzymania, a więc zakupu usługi wsparcia.
Zgodnie z powyższym nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub zastępcze.
2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi