Remont mostów na rzece Krępiance na terenie Gminy Lipsko.
Miasto i Gmina Lipsko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00363412
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00363412/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-27 13:19
- Lokalizacja
- Lipsko, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6962aff6-8316-4a6b-8a81-952a6db0d5ec
- Identyfikator
- 5090066174
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
Wykonawcy
2 przyznane
ADAM KORCZAKCedzyna, PL · lot 0
552 500,38 PLNADAM KORCZAKCedzyna, PL · lot 1
233 900,24 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00363412 z dnia 2026-07-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont mostów na rzece Krępiance na terenie Gminy Lipsko.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Lipsko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223340
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 2
1.5.2.) Miejscowość: Lipsko
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@lipsko.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipsko.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzp.lipsko.eu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont mostów na rzece Krępiance na terenie Gminy Lipsko.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6962aff6-8316-4a6b-8a81-952a6db0d5ec
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00363412
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076541/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont mostów na rzece Krępiance na terenie Gminy Lipsko
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272151
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGS. 271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 562653,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont mostu na rzece Krępiance pomiędzy sołectwami Boży Dar i Nowa Wieś.Remontowany obiekt stanowi most jednoprzęsłowy o długości 6,40 m i szerokości całkowitej 4,10 m. Ustrój nośny stanowią
stalowe belki dwuteowe IPN 360 z żelbetową płytą pomostu. Podpory wykonane są jako żelbetowe z betonowymi
skrzydełkami. Obiekt wyposażony jest w balustrady stalowe, a odwodnienie realizowane jest powierzchniowo.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- roboty przygotowawcze, w tym geodezyjne i porządkowe,
- demontaż istniejących elementów stalowych balustrady i pomostu ażurowego,
- remont zdegradowanych podpór przy użyciu betonu C30/37,
- remont uszkodzonych i oderwanych skrzydełek betonowych przy użyciu betonu C30/37,
- uzupełniniu skarp nasypów humusem z obsianiem trawą,
- remont płyty pomostu z wykształtowaniem belek gzymsowych stanowiących ograniczenie dla nawierzchni bitumicznej oraz
podparcie dla balustrady i pomostu stalowego,
- wykonanie izolacji termozgrzewalnej i powłokowej betonowych elementów od strony zasypki,
- wykonanie zasypek za przyczółkami z ich zagęszczeniem,
- wykonanie pomostu stalowego z balustradą rurową o normowej wysokości H=110 cm,
- zamontowanie do nowej belki podporęczowej od strony dolnej wody balustrady szczeblinkowej ocynkowanej o normowej
wysokości H=110 cm,
- wykonaniu izolacji termozgrzewalnej na płycie pomostu i na korpusach przyczółków od strony zasypki,
- zamontowanie do stalowej balustrady szczeblinkowej prowadnicy bariery drogowej przykręcanej do słupków a na dojazdach do wbijanych typowych słupków bariery o parametrach H1/W3/B,
- remont warstw podbudowy i nawierzchni jezdni na moście i dojazdach,
- wykonanie robót towarzyszących, obejmujących zabezpieczenie terenu budowy, wywóz odpadów oraz uporządkowanie
terenu po zakończeniu robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
4.5.5.) Wartość części: 403583,74 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Remont mostu (kładki) na rzece Krępiance wraz z dojściem pomiędzy sołectwami Krępa Górna- Krępa Kościelna. Kładka dla pieszych o długości 25,20 m i szerokości całkowitej 1,40 m stanowi konstrukcję stalową ciągłą opartą napodporach słupowych.
Ustrój nośny tworzą stalowe belki z ceowników, a pomost wykonany jest z blachy ryflowanej. Obiekt wyposażony jest w
balustrady stalowe.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- roboty przygotowawcze, w tym geodezyjne i porządkowe,
- demontaż zdegradowanych elementów balustrady z kształtowników stalowych, krawężników z blachy oraz skorodowanego
pomostu z blachy ryflowanej
- oczyszczenie metodą strumieniowo-ścierną konstrukcji stalowej ustroju nośnego, stężeń oraz podpór do stopnia
przygotowania podłoża stalowego Sa 2½;
- montaż kątowników L50x50x5mm stanowiących stężenia poprzeczne dźwigarów głównych i jednocześnie podparcie dla
aluminiowej blachy pomostu;
- montaż kątownika L50x50x5mm w osi kładki stanowiącego podparcie dla aluminiowej
blachy pomostu;
- poprawienie istniejących spawów o złej jakości;
- montaż wsporników ceowych C80 przeznaczonych pod mocowanie balustrady;
- zabezpieczenie antykorozyjne całej konstrukcji stalowej oraz podpór powłoką malarską epoksydowo-poliuretanową o
grubości łącznej min. 280m;
- montaż balustrad o wysokości 110 cm od poziomu pomostu z rur stalowych cienkościennych;
- montaż (przyklejenie) przekładki wyciszającej gumowej lub kauczukowej o grubości min.
2 mm na górnych półkach dźwigarów głównych oraz na kątownikach podpierających
aluminiową blachę pomostu;
- montaż pomostu z blachy ryflowanej o gr. 5mm;
- remont podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o gr. 10cm
w obrębie chodników;
- remont obrzeży betonowych oraz kostki betonowej prostokątnej układanej na podsypce
cementowo-piaskowej 1:4 o gr. 5 cm;
- wykonanie izolacji powłokowej w miejscach kontaktu pomalowanych elementów z gruntem;
- uporządkowanie terenu z umocnieniem skarp oraz z obsianiem skarp trawą;
- wykonanie robót towarzyszących, obejmujących zabezpieczenie terenu budowy, wywóz odpadów oraz uporządkowanie
terenu po zakończeniu robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
4.5.5.) Wartość części: 159069,28 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 552500,38 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 761058,45 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 552500,38 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KORBUD Adam Korczak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 292465592
7.3.3) Ulica: Ul. Przyjazna 8
7.3.4) Miejscowość: Cedzyna
7.3.5) Kod pocztowy: 25-351
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 552500,38 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 135 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 233900,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 233900,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 233900,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KORBUD Adam Korczak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 292465592
7.3.3) Ulica: Przyjazna 8
7.3.4) Miejscowość: Cedzyna
7.3.5) Kod pocztowy: 25-351
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 233900,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 135 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |